ماه مهمانی خدا ماه اندیشه‌های آسمانی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93242 تاریخ انتشار:  1398-02-18 - 10:56 تعداد بازدید:  100
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ماه مهمانی خدا ماه اندیشه‌های آسمانی

نویسنده : حسین درخشنده

تحلیل حلول ماه مبارک رمضان حلول ماه میهمانی خدا وضیافت بی‌بدیل رحمت و رضوان الهی است که در آن دل‌های مشتاقان بیقرار قراری از جنس آرامش وصل و رسیدن به آنچه دلخواه است می‌یابد .برکات این ماه روح را شفاست و برجسم جان شکیبایی بی‌حد است تک‌تک لحظاتش مشهون از الطاف بی‌منتهای مهربان‌ترین مهربانان و بخشنده‌ترین بخشندگان است.
ماه میهمانی خدا را قدر و بها بیش از آن است که در گُنه ذهن ما تصویری بیابد و وصفش به زبانی جاری شود که «لیلة القدر خیرٌ من الف شهر» شب‌های این ماه روشنای راه آینده بندگان است وسحرگاهانش نجات.
 لحظه‌هایش قرار بی‌قراران و گذرش بهارِ دل دلدادگان، صفایش جلای جان‌ها و عطایی که همتایی ندارد. و خداوند فرمود بخوان وآیه آیه فیض بی‌منتها بر خیل بنی آدم فرو آورد و در این ماه عصمت و عزت بندگان را به قاموس قرآن در آورد و نازل فرمود تا از نزول وحی بر قلب نبی مکرم اسلام(ص) بندگان راه خود بیابند و مسیر سعادت بپیمایند. و فرمود بخوان، بخوان و بدان آنچه صلاح توست همه اینجاست و این کتاب قرآن کتابی خواندنی است که بخوانی و بدانی و اندیشه کنی به تک تک کلماتش و جمله جمله عباراتش وآسمانی از معارف را اندوخته مسیرت کنی  که راه وصل جز به اندیشه‌ای آسمانی پیمایش نشود.
قرآن حدیث حضرت  حق بر جویندگان حقیقت است و حجتی بر همگان. فضیلت است که صفحه صفحه‌اش آینه تمام نمای مصحف روزگاران است. چه عبرت‌ها که در آن نهفته است و چه حکمت‌ها که در آن آشکارا راهنمای بندگان خداست. کلام خدا و ماه خدا چه انس و الفت دیرینه‌ای دارند که هرکه به دوستی با کلام خدا در آید و مهمان ماه خدا باشد چه قربتی به رضوان  خدا خواهد  داشت. وحالا مایم و ماه میهمانی خدا ماهی که فرصتی برای رسیدن است و مهلتی برای بریدن، بریدن از هر چه فاصله است.
و رسیدن به آنچه رضای حضرت اوست. فرصتی برای سامان بخشیدن به بی‌سر و سامانی نفس. فرصتی برای پیمایش مسیر ی الهی که این میسر نشود جز به کوشش درکسب معرفت. لحظه‌لحظه ماه میهمانی خدا فرصتی است برای اندیشیدن در کلام الهی است و اینگونه با اندیشه‌های آسمانی  و عمل به فرمان الهی، میهمان  بر سر سفره صاحب این ماه رو سفید ورستگار وبا فطرتی آگاه به کمال سعادت نائل خواهد شد. امید بر آن داریم تا در این میهمانی الهی میهمانی قابل باشیم و قدر لحظه‌لحظه این  فیض گسترده الهی را بدانیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com