دست خالی جشنواره شهروند برتر برای شهروندان همدانی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 اسفند 1398 - شماره 3699
 
امروز : جمعه ، 2 اسفند 1398

Today : Thu, February 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


نتایج لحظه به لحظه آمار صندوق های رای در کانال تلگرامی همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  98790 تاریخ انتشار:  1398-06-20 - 09:08 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دست خالی جشنواره شهروند برتر برای شهروندان همدانی

نویسنده : فاطمه امیری

تحلیل دومین جشنواره شهروند برتر در شهر همدان در حالی برگزار شد که تنها ۱۶۰ نفر از شهروندان  برای تشکیل پرونده به دبیرخانه این همایش مراجعه کردند و از این میان ۱۸ نفر نیز به عنوان شهروند برگزیده انتخاب شدند.
حال سوال این است آیا مطالبه مردم شهر همدان از مدیریت این شهر برگزاری جشنواره شهروند برتر با اعتبارات هنگفت است؟آیا در جهت بررسی کارشناسی برای اخذ بازخورد از دور اول این جشنواره اقدامی انجام شد که بار دیگر برگزاری آن در برنامه مسئولان شهر قرار گرفت، آیا شهروندان برگزیده دور اول توانستند از این عنوان برای تحقق توسعه شهری مدرن و برتر بهره گیرند؟
و همچنین سوالات دیگر  بسیاری در ذهن شهروندانی است که از برگزاری این جشنواره با خبر شدند هرچند شهرندان بسیاری نیز هستند که در جریان برگزاری این جشنواره نبوده  و با مشکلات شهری دست و پنجه نرم‌ می کنند.
پاسخ برخی از این سوالات روشن است مسئولان سرسختانه از این اقدام خود و از هزینه های قابل توجه برای برگزاری این جشنواره دفاع می کنند.
البته  برگزاری جشن و مراسماتی که بتواند در ذهن شهروندان دغدغه ایجاد کند و با آموزش فرهنگ شهروندی شاخص های رشد اجتماعی را بهبود بخشد امری قابل دفاع است اما  جشنواره شهروند برتر که در سالن همایشی ویژه برخی افراد و برخی از مسئولان برگزار می شود مورد حمایت مردم نیست.
شهروندان همدانی دغدغه ارائه گزارش از عوارضی که می پردازند را دارند و انتظار دارند بودجه شهرداری صرف هوشمند ساختن شهر آنان و همچنین رقابت این شهر با شهر هایی با ظرفیت های مشابه مانند شیراز و اصفهان باشد.
در حالیکه شهرهای دیگر در زمینه گسترش فضای سبز و زیبا سازی ، توسعه حمل و نقل عمومی و سرمایه گذاری های اقتصادی پیشرفت می کنند مسئولان شهر همدان با صرف بودجه به دنبال جدا سازی شهروندان برتر هستند تا  پشت درهای بسته مشارکت مردمی در امور شهر را افزایش دهند.
شهروندان همدانی از مسولان این شهر انتظار دارند اقدامات نوآورانه و خلاق داشته باشند که سبب توسعه فرهنگی شهر شود و این شهر را در کشور زبانزد سازد و صرفا اقداماتی مانند برگزاری جشنواره شهروند برتر که حتی‌ممکن است تعداد برگزار کنندگان آن از افرادی که پرونده تکمیل کرده اند بیشتر باشد، نمی تواند یک کارنامه درخشان برای مدیران شهری همدان محسوب شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com