1399-08-291399-09-09bool(false) هرچه کرونا بیشتر تلنگر می‌زند مردم بیشتر بی‌خیال می‌شوند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 9 آذر 1399 - شماره 3911
 
امروز : يكشنبه ، 9 آذر 1399

Today : Sun, November 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112723 تاریخ انتشار:  1399-07-28 - 07:00 تعداد بازدید:  55
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هرچه کرونا بیشتر تلنگر می‌زند مردم بیشتر بی‌خیال می‌شوند

نویسنده : مهدی ناصرنژاد

تحلیل  با گذشت حدود 8 ماه از شیوع ویروس کشنده کرونا در جهان و با وجود اینکه رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی دنیا برای آگاه‌سازی مردم نسبت به خطرات و گسترش بدون وقفه ویروس کرونا در بین مردم یک‌صدا و بسیج شده‌اند، اما معلوم نیست چرا خیلی از مردم هنوز این واقعیت تلخ و خطر انکارناپدیر را نپذیرفته‌اند و نمی‌خواهند قدمی ‌برای پیشگیری از مرگ‌ومیر همنوعان خود در اقصی نقاط جهان بردارند و در این پویش همگانی برای شکست کرونا مشارکت کنند.
 شاید کرونا به‌خودی‌خود فرصتی برای محک زدن خلق‌وخوی آدم‌ها است و این یک محک جدی است که مردم در چه شرایطی خود را مجاب به کمک به دیگران می‌دانند و چه فاجعه‌ای باید دامن جوامع بشری را بگیرد تا همه و هر کس در هر کجا و هر موقعیتی به خودش آید و با مردم جامعه خود ابراز همدردی کند.
واقعاً ویروس همه‌گیر و بی‌رحم کرونا این فرصت را به‌وجود آورده و این علامت سؤال بزرگ را پیش‌روی مردم جهان قرار داده است که، اگر احساس مسئولیت برابر خطر کرونا و کمک و همراهی و همدردی با جامعه هیچ هزینه و یا کمترین هزینه برای هر کس را دارد و از آن دریغ می‌شود، بنابراین اگر وضعیت بسیار خطرناک‌تری ایجاد شود و از مردم بخواهند به سهم خود هزینه‌ای برای مقابله با بحران تقبل کنند! آن وقت تکلیف چه خواهد شد و چه امیدی به مساعدت و همراهی عمومی‌ خواهد بود؟!
شاید در تاریخ کشورمان حتی در بحرانی‌ترین برهه جنگ تحمیلی و 8 ساله رژیم بعثی و سرنگون شده عراق با ایران، سابقه نداشته است که با چنین حجم سنگین و دامنه وسیعی از مردم دعوت شود و توصیه شود و هشدار داده شود که موضوعی را جدی بگیرند و رعایت کنند و مراقبت به عمل آورند!!! اما اکنون تمام صدا‌ها و زبان‌ها در کشورمان، یکسو، متفق و یکدل از مردم می‌خواهند، حداقل‌ترین کار ممکن و ساده‌ترین شیوه قابل عمل یعنی یک ماسک یا دستمال ساده برای حفظ سلامت خودتان و رعایت حقوق دیگران، از خود مایه بگذارید، اما متأسفانه کمتر گوش و هوش شنوا و باوجدانی وجود دارد و اعلام می‌شود سطح مشارکت عمومی ‌و میزان رعایت مردم برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشت فردی و اجتماعی از حدود بالای 85 درصد آغاز سال یعنی فروردین‌ماه، هم‌اینک به کمتر از 32 درصد نزول کرده است! واقعاً مردم را چه می‌شود؟! چه را باور ندارند؟ چرا به خودشان جفا می‌کنند؟!
بدون تعارف و بی‌هیچ مانعی باید گفت، موضوع بغرنج و پیچیده و کسالت‌آور کرونا که فقط مشکل قشر خاص و یا دولت کنونی ما و یا یک تبانی سیاسی نیست که مجاب به جبهه‌گیری مقابل آن باشیم. کرونا امروز واقعاً مشکلی بسیار فراتر از توان هر دولتی در جهان است و انصافاً جامعه پزشکی ایران و دولت ما در این مقطع حساس، با توجه به مشکلات قوز بالا قوزی که مشخصاً توسط دولت دیل‌بیلمز آمریکا برای مردم و دولت ما به‌وجود امده است، با توان مضاعف در صدد تعدیل مشکلات مردم خود هستند و می‌طلبد تا غیرت و حمیت ایرانی در این برهه بیشتر از هر زمانی به کار گرفته شود و اگر چاره کار کرونا یک ماسک و یا در روزهای پرسوز و سرمای پاییز و زمستان، یک دستمال و شال گردن دور صورت است، کوتاهی به‌عمل نیاید و نشان دهیم در کنار مردم خود هستیم و دوست نداریم سایه شوم کرونا بیشتر از این روزگار مردم را تیره و تار کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com