پوست اندازی در آموزش و پرورش همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93560 تاریخ انتشار:  1398-02-25 - 09:00 تعداد بازدید:  89
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پوست اندازی در آموزش و پرورش

یادداشت


 1- همزمانی تغییرات در سطح مدیران آموزش و پرورش استان با تغییر و جابجایی در استانداری نه تنها این تغییرات را به حاشیه نبرد، بلکه بازتاب های آن کمتر از استانداری نبود.
2- این تغییرات که شامل دو معاونت پرورشی و آموزش متوسطه اداره کل بعلاوه مدیریت آموزش و پرورش بهار بود، بار دیگر نگاهها را معطوف به مجموعه تعلیم و تربیت استان نمود که از اواخر سال 96 تاکنون شرایط متفاوتی را تجربه کرده است.
3- در طول بیش از یکسال گذشته تغییرات صورت گرفته در آموزش و پرورش استان بیش و پیش از هر چیزی نشان از نوعی پوست اندازی و حرکت به سمت وضعت متفاوت با چهره های جدید داشته است.
4-با دقت در افراد و چهره های منصوب شده از طرف مدیرکل در حوزه های مختلف به خوبی می توان دریافت که استفاده از نیروهای جدید و البته کارشناس و متخصص به صورت یک ضرورت مورد توجه تصمیم سازان و تصمیم گیران در دستگاه تعلیم و تربیت استان بوده است.
5- رفتارها و برونداد تصمیمات اتخاذ شده نشان از نوعی خردگرایی و حرکت منطقی نیز دارد که انتصاب های صورت گرفته در این مدت گویای آن است.
6- اگر چنین نگاهی در بین نیروهای جدیدالورود به مجموعه مدیریتی آموزش و پرورش نهادینه شود و برنامه ها با هماهنگی و انسجام پیش برود، به رغم مشکلات موجود زمینه برای حرکت های نو و اثربخش بیش از پیش فراهم خواهد شد.
7- علاوه بر این، استفاده از بانوان در پست های مدیریتی که از سال گذشته در سطح استان روند رو به رشدی داشته است، در آموزش و پرورش نیز مصداق داشته که این مهم گذشته از تاثیر پذیری از روند مذکور، می تواند متاثر از نگاه کارشناسی در مجموعه آموزش و پرورش باشد.
8- روند طی شده تاکنون نشان از تغییراتی دارد که در آن افراد و چهره های تکراری و دارای سوابق طولانی جای خود را به نیروهای جدید کارشناس و خلاق داده اند که می توانند منشا اثر در بخش های مختلف باشند. از این رو در آموزش و پرورش استان نوعی پوست اندازی اتفاق افتاده و شرایطی رقم خورده که پازل نیروهای هماهنگ در حال تکمیل شدن است.
9- گردش نخبگان و جابجایی نیروها با محوریت اهداف توسعه از جمله ویژگی های یک جامعه توسعه یافته است. این امر در آموزش و پرورش به عنوان رکن اصلی توسعه از اهمیت بیشتری برخوردار است. از این رو جابجایی ها و تغییرات مبتنی بر تخصص گرایی و خردگرا را باید به فال نیک گرفت.
10- کمک به آموزش و پرورش و اهتمام به برنامه های تحولی از جمله رسالت های جامعه است که در سطح استان نیز باید نمود داشته باشد. بر این اساس انتظار می رود با توجه به فضای حاکم بر مجموعه تعلیم و تربیت استان و شکل گیری شرایط متفاوت پس از تغییرات اخیر، گام های بزرگی با همکاری و کمک دستگاه های دیگر در جهت توسعه برداشته شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com