1399-05-131399-05-23bool(false) جوانان به میدان بیایند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 23 مرداد 1399 - شماره 3826
 
امروز : پنجشنبه ، 23 مرداد 1399

Today : Thu, August 13, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  102044 تاریخ انتشار:  1398-09-09 - 09:39 تعداد بازدید:  55
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جوانان به میدان بیایند

یادداشت


 ۱- شاید بهترین موضوع برای انشا و سخنرانی مسئولان در ایران موضوع جوانان و ضرورت میدان دادن ، ساماندهی و حمایت از آنها باشد.
هیچ مسئولی را نمی توان یافت که درباره جوانان چندین سخنرانی و مطلب ویژه نداشته باشد و از این منظر بین مسئولان هیچ اختلافی نیست.
۲- جوانان در ایران با نگاه های متفاوتی در عمل روبرو بوده اند. در مقطعی همه امور از جنگ گرفته تا مدیریت با جوانان بوده و اکنون پیران که همان جوانان دیروز هستند به سختی جوانان معاصر را باور کرده و فضایی را برای ظهور و بروز آنها خالی می کنند.
البته این بی اعتمادی جوانان دیروز به جوانان امروز مطلق نیست اما نگاهی اکثریتی در جامعه است.
۳- جوانان دیروز آن قدر سخت از مناصب و مسئولیت ها جدا می شوند و جای خود را به جوانان امروز می دهند که وقتی بحث تدوین قانون برای بازنشستگی اجباری این پیران هم به نتیجه می‌رسد و جوانان امیدوار به رفتن آنها می شوند ، آنها با رندی قانون را دور زده و با حساس نشان دادن کار خود، مجوزهایی برای ادامه فعالیت در پیری دریافت می کنند.
این نوع چسبندگی به قدرت، مسئولیت و نقش آفرینی به بهای محروم کردن جامعه از توانمندی نیروی جوان ، تازه نفس و خوشفکر زیان های بسیاری دارد که ناامید شدن نسل جوان و نبود یا کمبود انرژی جوانی در مسئولیت های مهم کمترین آنهاست.
۴- جوانان در این سالها معمولا سوخت ارتقا یا پر پرواز برخی فعالان سیاسی شده اند.
هیچ انتخاباتی نبوده که جوانان با اعتماد به فعالی سیاسی یا فعالان سیاسی وارد آن نشده باشند.
جوانان با انرژی، ایده و فکرهمواره پای ثابت انتخابات بوده و دلخوش به وعده ها انتخابات را پر شور و شعور کرده اند هر چند بعد از انتخابات وعده های داده شده به جوانان زودتر از همه وعده ها فراموش شده اند.
۵- جوانان مطالبات انباشته شده دارند، از بی توجهی به خواسته‌های مشروع تا نبود کار و درآمد ، مطالباتی است که جوانان با همت خود به دنبال دستیابی به آنها هستند.
این مطالبات انباشته شده به حدی است که حتی در برخی تحولات همچون افزایش قیمت بنزین ، آرزوهای معمولی جوانان مانند کار، ازدواج ، خودرو و مسکن را بر باد رفته نشان می دهد و دلیلی بر اعتراض می شود.
۶- همه جوانی را فرصت و انرژی جوان را کشور ساز و آینده را از آن جوانان می دانند اما در عمل به گونه ای رفتار می شود که گویا جوانی دوره ای خطرناک و جوانان افرادی پرخطر هستند که باید کنترل شوند تا از این دوران به سلامت عبور داده شوند.
البته با تغییرات شکل گرفته در استان و جوان شدن استاندار و برخی مسئولان فضا برای رشد جوانان بهتر شده و حداقل جوانان امکان ارائه مشورت و اندیشه به مدیران را در استان دارا هستند.
۷- مشکلات جوانان و مطالبات آنها را هیچ کس بهتر از خود جوانان نمی تواند پیگیری کند.
این جوانان هستند که با شناخت درست و صحیح از مشکلات جوانان می توانند راهبرد قانونی استفاده از جوانان و به میدان آوردن آنها را در جایگاه مهمی چون مجلس تدوین و پیگیری کنند به شرط آنکه با آمادگی کامل جوانانی برای پذیرش مسئولیت نمایندگی مجلس با ثبت نام و ورود در انتخابات با داوطلبی اقدام کنند.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com