خاورمیانه جدید همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 29 ارديبهشت 1403

Today : Sat, May 18, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137378 تاریخ انتشار:  1403-01-27 - 08:26 تعداد بازدید:  46
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

خاورمیانه جدید

یادداشت


هر چند اصطلاح خاورمیانه اصطلاحی درست نیست و مراد از آن همان غرب آسیا است اما متمایلان به این نامگذاری سالها به دنبال خاورمیانه جدید بودند.

خاورمیانه ای که در آن ارباب آمریکا باشد و دولتهای نیابتی سیاست‌های آمریکا در منطقه را اجرا کنند.

اما عملیات وعده صادق با رمز یا رسول‌ا... که برای پاسخ به شرارت‌های رژیم صهیونیستی به عنوان ارتش نیابتی آمریکا در منطقه انجام شد، خاورمیانه جدیدی را شکل داد که مختصات آن با مختصاتی که غرب دنبال می‌کرد، متفاوت است.

در غرب آسیا دیگر آمریکا ابهت سابق را ندارد و ارتش اسرائیل به ارتشی پوشالی تبدیل شده که  پس از هر ضربه دست به دامن غرب برای حمایت و بقا می‌شود همچنان که پس از آغاز عملیات شگفت‌انگیز وعده صادق انجام داد اما کاری از پیش نبرد و ناتوانی بیشتر این رژیم جعلی در کنار توان تبلیغی اربابان آن نمایان‌تر شد.

وعده صادق هر چند عمل به وعده ایران مبنی بر مجازات رژیم خبیث بود اما در عمل فراتر از یک مجازات برای ایران و همپیمانان آن آورده داشت و اقتدار کشوری که تحت شدیدترین فشارها و تحریم‌ها بوده است را به خوبی نشان داد.

وعده صادق به همه ثابت کرد که ایران اجازه تجاوز به خاک خود را به هیچ دیوانه ای نمی‌دهد و با برنامه‌ریزی و هماهنگی نیروهای مسلح هر متجاوزی را از اقدام خود پشیمان خواهد کرد.

امروز بازدارندگی رژیم جعلی و اربابان آن چندان تعریفی ندارد و ایران توانسته به اهداف مورد نظر از این پاسخ دست یابد و رکورد‌هایی را ثبت و توانایی پهبادی و موشکی خود را به رخ بکشد موضوعی که مردم منطقه و فلسطینی‌ها را امیدوار به ادامه مقاومت خواهد کرد.

پس از این پاسخ، رژیم صهیونیستی و آمریکا به جنگ روانی روی آورده‌اند و سعی در بی‌نتیجه نشان دادن پاسخ در کنار اقدامات دیپلماتیک برای مقصر جلوه دادن ایران دارند که نیاز به هوشیاری دستگاه‌های مربوطه برای خنثی‌سازی این اقدامات دارد.

به هر حال تقابل با رژیم صهیونیستی وارد مرحله‌ای جدید شده است مرحله‌ای که ارزیابی‌ها حکایت از تغییر شرایط به نفع ایران و جبهه مقاومت دارد هرچند حفظ هوشیاری در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی ضرورت دارد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com