1398-10-251398-11-05bool(false) بسیج از بدنه مردم است همدان پیام
 
 
شنبه - 5 بهمن 1398 - شماره 3677
 
امروز : شنبه ، 5 بهمن 1398

Today : Sat, January 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  102056 تاریخ انتشار:  1398-09-09 - 09:53 تعداد بازدید:  36
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بسیج از بدنه مردم است

نویسنده : فیض‌ا... مظفرپور

یادداشت


 پنجم آذرماه مصادف است با سالروز تأسیس شجره طیبه بسیج به فرمان امام خمینی(ره) در سال 1358 و به همین مناسبت هفته اول آذر ماه هفته بسیج مستضعفان است.
اهمیت این موضوع با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب به وسیله رهبر معظم انقلاب برای بسیجیان بسیار بالاست.
زیرا که جوانان بسیجی باید با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دهه پنجم (چهل سال دوم) انقلاب مدیریت‌ها را در کشور به عهده بگیرند.
رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه گذشته به مناسبت هفته بسیج در دیدار هزاران تن از بسیجیان کشور رهنمودهای بسیار ارزشمندی برای بسیجیان ارائه فرمودند.
۱- بسیج در همه‌ی میادین دفاع سخت، نیمه‌سخت و نرم، آماده‌به‌کار باشد و در همه‌ی محله‌های کشور در مقابل حوادث گوناگون، راهبرد و تاکتیک آماده داشته باشد. ۲- در هیچ زمینه‌ای غافلگیر نشوید و سعی کنید در همه‌ی محله‌ها حضور داشته باشید. ۳- در جنگ نرم، عکس‌العملی رفتار نکنید البته باید پاسخ دشمن را داد اما همیشه مانند شطرنج‌بازی ماهر یک قدم از دشمن جلو باشید و کنشی عمل کنید. ۴- ارتباطات خود را با مساجد تقویت کنید چرا که بسیج متولد مساجد است. ۵- با مجموعه‌های همسو با اهداف بسیج در دانشگاه‌ها و خارج از آن، هم‌افزایی و همکاری کنید. ۶- بسیج در عین گستردگی چابک باشد و اسیر پابندهای رایج اداری نشود.
یکی از شاخه‌های شجره طیبه بسیج، بسیج سازندگی است که فعالیت‌‌های عمرانی گسترده‌ای را در سراسر کشور انجام می‌دهند.
امسال همدان محوریت برنامه‌های بسیج سازندگی بود. روز پنجشنبه با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در جمع بسیجیان استان 4 طرح عمده  اقتصادی در همدان با حضور وی و سایر مسئولان استانی افتتاح شد.
این طرح‌های اقتصادی همگی با استفاده از توان بسیج به بهره‌برداری رسیده‌اند. علاوه بر این 4 طرح در استان همدان طرح‌های دیگری نیز همزمان به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور افتتاح شدند. که نشان دهنده حضور و بروز تفکر و عمل بسیجی در تمامی صحنه‌های فرهنگی- سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و امنیتی کشور است.
بسیج از مردم است و برای مردم است. بسیج به هیچ جناح و گروه سیاسی متعلق نیست بلکه متعلق به کل ملت است و همواره در کنار ملت بوده و خواهد بود. بسیج روزی در میدان نبرد همانند آنچه در 8 سال دفاع مقدس بود حضور داشت روزی در صحنه‌های امنیتی داخلی کشور و روزی در صحنه نبرد اقتصادی با دشمن که در سال‌های اخیر با ظالمانه‌ترین تحریم‌ها و جنگ تمام عیار اقتصادی کشورمان به جنگ آمده است حضور دارد.
با شرکت در طرح‌های سازندگی و عمرانی و صحنه‌های اقتصادی به جنگ با دشمنان قسم خورده انقلاب می‌روند. بسیج در هر جا که نیاز نظام اسلامی باشد حضوری فعال دارد و بسیجیان فعالیت‌های خداپسندانه‌ای در صحنه‌های مختلف دارند و از هر گونه چشم داشت مادی نیز چشم پوشیده‌اند و فی سبیل‌ا... و قریه الی ا... کار می‌کند پس باید این تفکر را گسترش دهیم و بسیج و بسیجیان را تقویت کنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com