همه ایران و همه ایرانی وطن و پاره تن من است همدان پیام
 
 
شنبه - 29 تير 1398 - شماره 3524
 
امروز : يكشنبه ، 30 تير 1398

Today : Sat, July 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  92213 تاریخ انتشار:  1398-01-26 - 09:07 تعداد بازدید:  54
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همه ایران و همه ایرانی وطن و پاره تن من است

نویسنده : مهدی ناصرنژاد

یادداشت هیچ سند و تاریخی نیست و نمی‌تواند منکر اراده و خواست یکپارچه و عمومی ملت بزرگ ایران برای سرنگونی نظام شاهنشاهی و برقراری جمهوری اسلامی ایران در انقلاب سال 1357 باشد.
انقلاب اسلامی و پیروزی این خیزش سراسری در ایران حادثه قرن لقب گرفت و دنیا برابر این تحول بزرگ سر تعظیم فرود آورد.
بدیهی است هر انقلاب در حیطه کشورها و ملت‌های بزرگ فراز و نشیب‌ها و دوست و دشمن‌های فراوانی چه در ایده‌ها و وابستگی‌های داخلی و چه در طیف‌های ارتباط کشوری با دولت‌ها و قدرت‌های جهان‌خوار دارد و انقلاب اسلامی نیز هرگز از این قاعده مستثنی نبود، کما اینکه در تمام سال‌های بعد از انقلاب شاهد حوادث و موانع سرنوشت‌سازی بر سر راه پیشرفت انقلاب اسلامی بوده‌ایم و اگر نبود هوشیاری و پایداری مردم بزرگ ایران به عنوان صاحبان اصلی انقلاب و رهبران و سربازان فداکار انقلاب، اینک نه تاک خبر بود و نه از پاک نشان، نشانه‌ای.
انقلاب‌های فراوان در اعصار جدید و تحولات سیاسی گوناگونی در سطح کشورها که به نوعی به تغییرات حکومتی انجامیده،در بطن حوادث بعد از خود دوام نیاورده و یا متلاشی شده و یا به شکلی خارج از روال اصلی دچار دگرگونی شده که هیچ شباهتی به ماهیت اصلی خود نداشته است.
در این رهگذر بارها حوادثی طراحی شده و خائنانه نظیر شورش‌های منطقه‌ای، کودتای نظامی و جنگ و تحریم‌های شدید اقتصادی بر سر راه انقلاب اسلامی قرار گرفت اما فقط یک عامل بیسار مهم و سرنوشت ساز با تدبیر بنیان‌گذار انقلاب و جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (قدسه سره الشریف) مانع بزرگ تمام توطئه‌ها برای براندازی و قطعه قطعه ساختن انقلاب ایران گردید که این عامل همانا شکل گیری و تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عقبه آن یعنی بسیج 20 میلیونی مردمی بود. تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی(ره) زمانی در گستره ایران شکل گرفت که هنوز قانون اساسی جمهوری اسلامی تدوین و تثبیت نشده بود و متعاقب آن بود که با تصویب قانون اساسی توسط خبرگان ملت، یکی از ارکان و اصل اساسی و ضروری قانون اساسی به نام سپاه پاسداران رقم خورد و این نهاد انقلابی و مردمی در کنار سایر قوای نظامی و امنیتی و انتظامی ساختار دفاعی مرز و بوم وسیع ایران کهن و سرافراز را تشکیل داد.
ماهیت مردمی و روشنگرانه و روشنفکرانه و متکی به عدالت اسلامی و حقانیت دینی سپاه پاسداران از همان ابتدا انگیزه‌ای مقدس برای جوان‌های دانا و تحصیل کرده ایران اسلامی بود تا چنان پروانه‌های عاشق و آماده به خدمت پیرامون سپاه پاسداران جمع شده و مأوا بگیرند و هر آنچه در طبق اخلاص و دانایی دارند برای گسترش و قدرت این شمع پرفروغ به کار ببندند و همواره به عنوان پشتیبان سایر قوای نظامی و امنیتی عمل نمایند.
به یقین سپاه ریشه تنومندی در تار و پود این انقلاب، این کشور و این ملت بزرگ از اقوام فارس و ترک و کرد و بلوچ و لر و عرب دارد و ایران سرافراز و گسترده، یک کشور و یک ملت بیش نیست و همیشه برقرار است.
حرکت نابخردانه و دور از شأن و عرف و بین‌الملل و همچنینی قانونی و مدنیت سران آمریکایی در جدا دانستن سپاه پاسداران از ملت بزرگ ایران، در راستای همان توطئه‌های 40 ساله آنان جهت تضعیف انقلاب اسلامی بوده و این توطئه بزرگتر از تمام دشمنی‌های گذشته نیست و آخرین آن هم نخواهد بود. دشمنان ایران در این شرایط حساس از تاریخ بشریت آنقدر احمق هستند که هر توطئه و حرف و ادعایی علیه مردم مسلمان ایران مطرح سازند ولیکن آنقدر تجربه تلخ از حوادث روزگار و رویارویی با آرمان به حق مردم ما دارند که بدانند هر حرکت تند و جدی در این کارزار مانند پتک خردکننده‌ای بر سر خود آنان فرود خواهد آمد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com