1399-07-271399-08-07bool(false) اتحاد شعاری نمایندگان استان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 7 آبان 1399 - شماره 3885
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Wed, October 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108955 تاریخ انتشار:  1399-03-12 - 08:48 تعداد بازدید:  59
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اتحاد شعاری نمایندگان استان

یادداشت


 ۱- معمولا پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات مجلس در استان و تأیید اولیه آن، تلاش‌هایی برای وحدت و اتحاد نمایندگان در استان انجام می‌شود که بانی آن تاکنون نماینده ولی فقیه در استان بوده است.
این تلاش‌ها برای ایجاد انسجام در پیگیری مشکلات و مطالبات استان در مجلس از سوی نمایندگان انجام می‌شود و با توصیه‌هایی برای در اولویت قرار دادن مسائل مردم و پرهیز از حاشیه همراه است.
۲- از جمله نهادهایی که برای حفظ وحدت نمایندگان استان در مجلس شکل می‌‌گیرد، مجمع نمایندگان استان است که نمایندگان با عضویت در آن و مشخص کردن ترتیب ریاست دوره‌ای آن به‌نحوی که تا پایان دوره نمایندگی، هر نماینده یک دوره رئیس مجمع باشد، این نهاد را فعال نگه می‌دارند.
دعوت از مدیران به مجمع و دریافت گزارش و انتقال مطالبات یا پیگیری مطالبات مهم استان در سطح ملی از طریق مجمع از اقدامات خوب مجمع نمایندگان در دوره‌ها و مقاطعی بوده است.
۳- برخی نمایندگان استان در دوره‌های گذشته با مجمع نمایندگان تنها در زمان ریاست خود کار داشتند و اگر خود رئیس نبودند، مجمع را زیاد قابل اعتنا نمی‌دانستند. این نمایندگان پس از انتخاب به‌عنوان رئیس‌بازی، تبلیغی با این عنوان را آغاز می‌کردند و ابتدا این عنوان را به سربرگ نامه‌های خود اضافه کرده و سپس با حضور در محافل و مجامع به‌عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان به‌عنوان سخنران به تبلیغ می‌پرداختند و نگاه آنها به مجمع فراتر از این نگاه تبلیغی نمی‌رفت.
۴- مجمع نمایندگان در مواردی به محل اتحاد نمایندگان برای تصمیم‌گیری‌های مهمی چون رد یا تأیید گزینه‌های مدیریت و گزینه‌های وزارت کشور برای استانداری همدان تبدیل شده است.
نگاهی به فرایند‌های طی شده، حکایت از ناکامی این اتحادها به‌دلیل بی‌توجهی به سرمایه‌های انسانی استان، پذیرش انتصاب‌های غیربومی و تلاش برای حذف مدیران توانمند بومی از ترس تبدیل شدن آنها به رقیب جدی انتخاباتی در آینده، دارد.
روندی که مجمع نمایندگان را بی‌توجه به توسعه استان به‌ویژه در حوزه سرمایه‌های انسانی نشان می‌دهد.
۵- در جذب سرمایه‌گذار به‌عنوان وظیفه‌ای مهم که تقریبا بیشتر نمایندگان آن را به‌عنوان وظیفه اصلی خود اعلام می‌کنند، مجمع نمایندگان استان اتحادی نداشته است.
در این فرایند نیز هر نماینده تلاش تک‌نفره‌ای را آغاز و تلاش کرده اگر سرمایه‌گذاری را جذب می‌کند، بدون توجه به سند آمایش استان، سرمایه او را برای شهرستان خود ببرد تا به جای کمک این سرمایه به توسعه، نامتوازنی توسعه در استان بیشتر از گذشته خودنمایی کند.
۶- اما اوج این اتحاد شعاری در حمایت نمایندگان از یکدیگر برای کسب کرسی‌های مهم مجلس همچون عضویت در هیأت رئیسه، ریاست کمیسیون‌های و نظارت‌های با برنامه است.
در این زمینه نمایندگان استان در بیشتر مواقع نه‌تنها هیچ اتحادی نداشته‌اند، بلکه اقدامات آنها فردی بوده و اگر توانسته‌اند به رقیب نماینده استانی نیز کمک‌رسانی داشته‌اند!
۷- مجمع نمایندگان استان در مجلس یازدهم در آغاز راه است، این مجمع در انتخابات هیأت رئیسه نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و اتحادی از آنها مشاهده نشد و حتی برخی از آنها در کمپین انتخاباتی رقیب، رفت و آمد داشتند اما با این‌حال مجلس در سال نخست فعالیت و در روزهای نخستین است و باید به‌زودی تکلیف کمیسیون‌های مجلس مشخص شود. مجمع نمایندگان می‌تواند با برنامه‌ریزی نمایندگان استان را برای قرار گرفتن در هیأت رئیسه کمیسیون‌های مهم حمایت کند. این اتحاد می‌تواند آغازی بر فعالیت و پیگیری مطالبات و دفاع از منافع و سرمایه‌های استان و تسریع توسعه استان با هم‌افزایی و همدلی صادقانه باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com