آب شیرین! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 29 ارديبهشت 1403

Today : Sat, May 18, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137363 تاریخ انتشار:  1403-01-26 - 08:38 تعداد بازدید:  51
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آب شیرین!

یادداشت


در روزهای اخیر باز موضوع آب همدان به بحث و موضوعی اصلی برای مطالبه‌گری تبدیل شده و از منتخبان مجلس تا منتخبان مجلس خبرگان و استاندار و... همه مطالبه افزایش کیفیت آب همدان را مطرح می‌کنند.

شاید ماه مبارک رمضان و تشنگی اجباری دلیل این مطالبه هماهنگ و عمومی در همدان باشد هر چند ورود برخی صداهای خارج از محدوده داخلی به موضوع نیز مشاهده می‌شود.

صداهایی که به گمان برخی، مسئولان زیاد آن  صداها را جدی می‌گیرند و تحرکات خود را با آن تنظیم می‌کنند!

البته در موضوع آب مطالبه افزایش کیفیت زمانی قبل‌تر از شنیده شدن این صداها مطرح بوده است و نمی‌توان این صداهای خارج از محدوده را دلیل توجه مسئولان به آن دانست.

به هر حال فروردین امسال با مطالبه افزایش کیفیت آب همدان آغاز شده و وزیر در سفری از پیش طراحی نشده به همدان آمده و وعده افزایش کیفیت آب را با اقداماتی که انجام خواهد شد، داده است.

در کنار این سلامت آب را وزیر و قبل از آن تمام مسئولان مرتبط استانی تائید کرده اند و اکنون موضوع کیفیت آب در دستور کار قرار گرفته است.

نگاهی به اتفاقات سالهای گذشته حکایت از پیشرفت استان در موضوع پیگیری آب شیرین دارد، زمانی موضوع انتقال آب به شهر بی آب همدان مطرح بود اما اکنون دیگر کسی نگران بی‌‌آبی نیست چون می‌داند با اقدامات انجام شده دیگر شاهد شرایط قبلی و خشک شدن منابع آبی همدان نخواهیم بود.

امروز بحث کیفیت آب مطرح است که با توجه به وعده وزیر نیرو و استاندار که هماهنگی خوبی بین آنها برای حل مشکل و خدمت به مردم وجود دارد و مردم از برکات این همکاری با درنظر گرفتن نقش ویژه استاندار در وارد کردن وزارت نیرو به این پروژه، بهره‌مند شده‌اند، با اقدامات در دست اقدام مشکل کیفیت آب همدان نیز حل خواهد شد.

با این اقدام هم به نظر نمی‌رسد مطالبه در حوزه آب پایان یابد و تکمیل انتقال آب به همدان در مسیری که باید از سدی دیگر که نزدیک سد تالوار است، انجام شود، می‌تواند مطالبه بعدی استان باشد.

با این اوصاف آب شیرین را می‌توان یکی از دغدغه‌ها و مطالبات همیشگی در استان قلمداد کرد، مطالبه ای که موضوع آن تغییر خواهد کرد اما اصل مطالبه برخورداری دائم و مستمر همدان از آب شیرین با کیفیت است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com