1399-04-121399-04-22bool(false) 1399-04-121399-04-22bool(false) واقعیتی تلخ اما قابل اصلاح همدان پیام
 
 
يكشنبه - 22 تير 1399 - شماره 3799
 
امروز : يكشنبه ، 22 تير 1399

Today : Sun, July 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101295 تاریخ انتشار:  1398-08-14 - 10:43 تعداد بازدید:  111
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

واقعیتی تلخ اما قابل اصلاح

یادداشت


 ۱- دیدار معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات کشور با اقشار گوناگون استان همدان که روز یکشنبه برگزار شد که فارغ از حاشیه های آن،  از تحلیل های ناب و نو خالی نبوده است.
البته این جلسات معمولا برای سنجش تحلیل های نخبگان استان ها و نظرگیری از آنان برای تصمیم گیری های آینده تشکیل می شود، هر چند این تحلیل ها در لایه های تفکری نخبگان از مدتها قبل مطرح بوده اما طرح عمومی آنها، بیان واقعیت های تلخی است که دیگر طرح عمومی آن ضرورت دارد.
۲- حاشیه، بخشی از فرهنگ فعالیت های سیاسی در استان شده است و شاید دلیل رواج فرهنگ محافظه کاری در بین سیاسیون استان، قدرت گرفتن فرهنگ حاشیه و احتیاط از حاشیه سازان است.
این فرهنگ، قطعا به زیان توسعه سیاسی استان خواهد بود و فعالیت ها را به سمت فعالیت های زیرزمینی و ناشفاف خواهد برد.
۳- در جلسه روز یکشنبه، سخنان رئیس دانشگاه بوعلی سینا از جنس دیگری است و از جنس همان واقعیات تلخ است که اکنون باید راه رفته را اصلاح کرد تا انحراف ایجاد شده به ظاهر سیاسی، جنبه انحراف اعتقادی و دینی به خود نگیرد.
خلاصه سخنان وی در این جلسه در همین تیتر خلاصه می شود که« با سرکوب اصلاحات سبب شدیم کوتوله ها دانشجوهارا به سمت جریان مارکسیستی ببرند»
۴- بر اساس آمار اعلامی، در حال حاضر 65 هزار و 661 دانشجو و 1800 عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های استان همدان فعالیت دارند و استان همدان، استانی دانشگاهی است.
بر این اساس، تحولات و تحرکات دانشگاه در استان همدان به جهت میزان تاثیری که خواهد داشت ، بسیار مهم است.
اینکه بر اساس یک تصمیم نادرست، جریانی خاص که در مقابل فرهنگ مذهبی استان قرار دارد ، در دانشگاه ها اجازه عرض اندام پیدا کنند، قطعا نیازمند اصلاح است .
۵- دو جناح سیاسی کشور در چارچوب قانون پذیرفته شده اند و در این سال ها در رقابت ها دموکراسی را تمرین کرده اند، هر کدام نیز اشتباهاتی داشته اند اما این اشتباهات هرگز آنها را از دایره نظام حذف نکرده است.
اکنون هم اصلاح طلبان و هم اصولگرایان، در قوای سه گانه و در نهادها و دستگاه های نظام حضور دارند و این ساختار به معنی این است که این تفکرات را باید پذیرفت و تلاش برای سرکوب هر یک از آنها با انحرافاتی، همراه خواهد بود.
۶- قطعا هیچ فردی که شناختی از فرهنگ مذهبی ، سیاسی و اجتماعی مردم ایران داشته باشد، جایگزینی مارکسیست‌ها با اصلاح طلبان تحت عناوین جعلی در هیچ جا را نمی پذیرد.
 اکنون که این اتفاق در دانشگاه رخ داده و به هر دلیلی مارکسیست‌ها توانسته اند جای خالی اصلاح طلبان در دانشگاه را پر کنند، این آسیب باید برطرف شده و شرایط تغییر این وضعیت به نفع منافع ملی و امنیت عمومی ایجاد شود.
۷- درخواست دیگر محمدی فر در این جلسه که همان حمایت شورای تامین از مجوز سخنرانی‌ها در دانشگاه است به ویژه در زمان انتخابات نیز موضوع مهمی است.
دانشگاه را موتور محرکه جامعه در تحولات سیاسی می دانند و هرگاه دانشگاه و دانشجو حرکت داشته، جامعه حرکت کرده و تحولات بزرگی رقم خورده است.
پس حمایت از فضای قانونی در دانشگاه ها، حمایت از نقش آفرینی و پویایی دانشگاه در سطح جامعه است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com