پاس نیاز به تشکیلات و مدیریت جدید دارد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : پنجشنبه ، 15 خرداد 1399

Today : Thu, June 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101129 تاریخ انتشار:  1398-08-11 - 12:04 تعداد بازدید:  71
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

به بهانه نشست هیأت مدیر پاس
پاس نیاز به تشکیلات و مدیریت جدید دارد

نویسنده : سلیمان رحیمی

یادداشت


 هفته گذشته هیأت مدیره باشگاه پاس همدان در دفتر استاندار تشکیل جلسه داد و مشکلات این تیم را بررسی نمود.
این جلسه نیز همچون جلسات گذشته خروجی مثبتی به دنبال داشت و همگی از رفع مشکلات پاس و تزریق پول در آینده‌ای نزدیک خبر دادند و باز هم وعده و وعید به هواداران دادند تا دلخوش باشند.
بزرگواران حاضر در جلسه از تصمیم گیرنده‌های استان محسوب می‌شوند و در ظاهر همگی به مشکلات و نارسایی‌های پاس بزرگ اشراف دارند ولی چرا این مشکلات برطرف نمی‌شود تا این تیم نفس راحتی بکشد معمایی است که حل آن سخت به نظر می‌رسد.
قطب سوم فوتبال کشور که زمانی سر به آسمان می‌کشید و در قاره کهن برای تیم‌های بزرگ آسیایی شاخ و شانه می‌کشید امروز در مخارج روزمره خود مانده و توانایی حتی تأمین آب معدنی را ندارد دوستان بزرگوار همه به این مشکل واقف هستند اما قصد حل آن را ندارند یا نمی‌خواهند داشته باشند.
پاس مشکل مدیریتی دارد و تا زمانی که این مشکل از سر شاخه حل نشود راه به جایی نخواهیم برد. پاس باید به اساسنامه خود رجوع کند و مشکل تیم را ریشه‌ای حل کند. دوستان اگر به واقع علاقه دارند قدمی ماندگار در پاس بردارند باید تعریفی جدید از هیأت مدیره و تشکیلات تیم داشته باشند.
شاهرخی استاندار همدان علاقه‌مند به ورزش و پاس است و در حدل توان از این تیم حمایت کرده است. پاس بودجه تعریف شده‌ای ندارد و استاندار نیز با شرایط اقتصادی حاکم بر کشور دستش باز نیست و نمی‌تواند کمک چندانی به پاس داشته باشد بهترین راه برای برون‌رفت از این بن‌بست تعریف مدیریت جدید برای پاس است.
پیشنهاد می‌شود استاندار به عنوان متولی شماره یک پاس به عنوان رئیس مجمع از دور پاس را مدیریت کند و اقدام به معرفی هیأت مدیره قوی و قابل قبولی برای پاس داشته باشد.
شاهرخی با توجه به مسئولیتی که در استان دارد وقت چندانی ندارد که به پاس بیشتر توجه داشته باشد وجلسات چند ماه یک بار نیز دردی از این تیم دوا نمی‌کند اما اگر از دور مدیریت کند و یک هیأت مدیره ورزشی، اقصتادی و سیاسی تعریف کند آنگاه می‌تواند عملکرد هیأت مدیره را در جلسات مجمع زیر ذره‌بین ببرد و بهتر و بیشتر به پاس کمک کند.
اگر بتوان یک هیأت مدیره خوبی برای پاس تعریف کرد این تیم می‌تواند در کمترین زمان خود را به راه اصلی برساند و آنگاه یکنواخت حرکت کند در هیأت مدیره‌ای که هم وزنه اقتصادی داشته باشد و هم وزنه ورزشی می‌توان به نتایج عملکرد آن اعتماد کرد و این هیأت مدیره با انتخاب مدیری مدبر، کاردان و اهل فن به عنوان مدیر عامل راه‌های درآمدزایی را پیدا کرده تا پاس بتواند به دوران طلایی خود برگردد.
همه اعضای هیأت مدیره پاس از علاقه‌مندان پاس هستند اما راه را اشتباه می‌روند.
وزارت ورزش که مالک دو تیم بزرگ سرخابی است هیچگاه در جزئیات دخالت نمی‌کند و به عنوان رئیس مجمع برای دو تیم هیأت مدیره انخاب کرد و امور را به خود سرخابی‌ها می‌سپارد و دوستان عزیز نیز می‌توانند از این سیاست پیروی کرده و با تعریف جدید هیأت مدیره مشکلات این تیم را حل کنند.
در این صورت هیأت مدیره اشراف کامل به مدیرعامل و ارکان باشگاه خواهد داشت و در جلسات هفتگی یا ماهانه خود امور تیم را رصد کرده و موانع را بر می‌دارند. وجود چهره‌های اقتصادی در هیأت مدیره می‌تواند مشکلات مالی این تیم را کاهش داده و آنها راه‌های جذب سرمایه را پیدا کرده و با تزریق به موقع پول به بدنه پاس کادر فنی و بازیکنان با انگیزه بالایی در زمین حاضر خواهند شد.
سرمربی نباید دغدغه اموری را داشته باشد که به او ربطی ندارد و باید تمام توان خود را صرف مسائل فنی کند تا راندمان تیم بالا برود.
تیم پاس باید در اول فصل ردیف بودجه‌اش مشخص شود تا با توجه به داشته خود قدم به بازار نقل و انتقالات گذاشته و در حد توان خود خرید کند و هیأت مدیره نیز با رصد کردن چگونگی هزینه‌ها از انباشت بدهی‌ها جلوگیری کند.
پاس بزرگ نیاز به مدیران بزرگ و برنامه ریزی بزرگ دارد تا دوباره بتواند در بین بزرگان فوتبال کشور قد علم کرده و دوباره همان پاس بزرگ همدان شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com