دولت صدای همدان را در تغییرات بشنود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 28 اسفند 1396 - شماره 3161
 
امروز : چهارشنبه ، 1 فروردين 1397

Today : Wed, March 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  80916 تاریخ انتشار:  1396-05-18 - 05:46 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دولت صدای همدان را در تغییرات بشنود

یادداشت

تغییر در سکان مدیریت دستگاهها در روزهای آغازین دولت ها روال طبیعی و باب شده در طول انقلاب بوده است.این تغییرات معمولا پس از انتخاب وزرا از سوی دولت و رای اعتماد مجلس در وزارتخانه های مختلف دنبال شده است. امسال اما به فاصله دوماه از انتخابات ریاست جمهوری روند تغییرات در استان همدان زودتر از معمول خود آغاز شده است. در یک ماه گذشته دو تغییر را در استان شاهد بوده ایم که البته یکی از آنها خارج از حیطه دستگاههای دولتی بوده است. تغییر فرمانده کل سپاه استان و پس از تغییر مدیرکل فنی و حرفه ای که تحت مجموعه دولت قرار دارد.
تغییر فرمانده کل سپاه خبر قریب الوقوعی بود که البته پیش از انتخابات انتظار آن می رفت. تغییرات اینچنینی در مجموعه های خارج از دولت مواردی دیگری هم دارد که از جمله آنها زمزمه تغییر مدیر کل دادگستری بوده که البته رنگ عمل نگرفته است.
بعلاوه آن خبرهایی نیز از برخی تغییرات زودهنگام در مجموعه فرمانداری ها و بخشداری های استان به گوش رسیده که البته با انتقاد هر دو طیف سیاسی روبه رو شده است.  
اما دایره تغییرات هنگامی داغ و حساس می شود که نوبت به مدیران اصلی دولت در استان برسد که قاعدتا عمده آن پس از معرفی کابینه و روی کار آمدن دولت دوازدهم خواهدبود.
اگر چه تغییراتی هم که تاکنون در استان صورت گرفته خالی از اهمیت نیست. به ویژه تغییر در فرماندهی سپاه استان همدان که گزینه ای بومی و همخوان با شرایط استان را به خود دید.
این تغییر از آن روی همخوانی بیشتری با روند توسعه استان دارد که سپاه استان به عنوان نهادی تاثیرگذار و تعیین کننده ، فرماندهی شناخته شده و از نیروهای قدیمی و آشنا به مسائل استان را به خود می بیند.
فرماندهی که بیشتر از هر ویژگی به اخلاق گرایی، مردم داری و تعامل مثبت و مداوم با دستگاههای دولتی شهرت دارد و آنچنان که در معرفی او نیز آورده شده دوره جدید فرماندهی سپاه در استان با این ویژگی ها چشم اندازی امیدوارکننده و همگرا با توسعه را به رخ می کشد.
اهمیت این انتصاب همخوان و مناسب برای استان در جایی است که بدانیم که وجود یک سپاه همگرا و همدل با نیروهای استان میل به وحدت و مشارکت را در توسعه استان بیشتر می کند و انگیزه برخی شهرت طلبان غیر خودی را  در شکاف انداختن بین مجموعه ها و پیش گرفتن رفتارهای متقابلانه در استان کاهش میدهد. چه اینکه در سالهای گذشته ناآشنایی برخی مسئولان به شرایط و ظرافت های کار در استان آن آسیب تفرقه را بیشتر کرد و نیروهای همگرای سپاه را از دایره توسعه استان جدا ساخت.آنچنان که گفته شد عمده تغییرات اثرگذار پس از روی کار آمدن دولت جدید و استقرار کابینه جدید در استان روی میدهد که به نظر می رسد از مهر یا آبان پیش رو کلید بخورد. تغییراتی که بسیار تعیین کننده تر از دور نخست دولت روحانی دانسته می شود. از این رو که نفرات و مدیران جدید باید دارای ویژگی هایی فراتر از مدیران دور اول باشند تا کاستی ها و ناتوانی های چهارساله  نخست را مرتفع کنند.
در هفته های گذشته زمزمه هایی از بقای استاندار و برخی مدیران در استان شنیده شده که در جای خود قابل ارزیابی است اما باید متذکر این نکته شد که آراء مردم در انتخابات اردیبهشت ماه به نوعی معنای مخالفت و نارضایتی از عملکرد برخی مدیران دولت در استان را داشته است. این صدای نارضایتی البته مختص به رای دهندگان به رقیب رئیس جمهور نبوده و این روزها از محافل جناح همراه دولت هم صدای این نارضایتی به بیانی دیگر شنیده می شود. از این رو دولت جدید برای کسب رضایتمندی از مردم استان باید در قدم اساسی و نخست خود در تعیین مدیران ارشد و میانی خود بهتر از دور نخست عمل کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com