شاه‌پری آگاهی اسیر طلسم غفلت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 28 شهريور 1398 - شماره 3573
 
امروز : جمعه ، 29 شهريور 1398

Today : Fri, September 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94684 تاریخ انتشار:  1398-03-20 - 08:57 تعداد بازدید:  50
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شاه‌پری آگاهی اسیر طلسم غفلت

نویسنده : شکوفه رنجبر

یادداشت ما به غفلت دچار شده‌ایم، در تاکسی‌ها به صورت گروه‌های پنج نفره درباره آینده حرف میزنیم که همه چیز تغییر یافته و فرمان دست ماست و داریم با شهوتی برخاسته از این تصور، از زمین و زمان انتقام می‌گیریم، در همان آینده!
آینده‌ای که در یک روز تعطیل و عصر جمعه‌ای دلگیر، یکی از ستون‌های مردانه‌‌اش زیر کابین‌ بی‌توجهی آسانسور شورای شهر خورد شد و حالا قرار است فلان دسته و گروه را از تیر چراغ برق آویزان کنیم تا ماجرا حل و فصل شود.
ما دائماً در حال صدور بیانیه و فریاد هستیم و آبادی را نه در مدارا و بخشش که در حوادث و ویرانی‌ها جستجو می‌کنیم.
از ترس جایگاه و میز دست به انکار واقعیت می‌زنیم و یادمان می‌رود در جایگاهی که عنوان یک مسئول را یدک می‌کشیم با جواب‌های سر تا پا ضد و نقیض، چطور قرار است جواب بی‌توجهی و غلفت خود را به وجدانمان بدهیم، وجدانی که گویا این روزها فشار اقتصادی بلایی به جانش انداخته که به خواب ابدی رفته است.
افسوس که این شهر و این جهان زیبای همداستانی‌ها از مشکلات و تدبیرهای بی‌تدبیر کم زخم بر تن ندارد. از روبوده شدن دخترکان، آتش به جان کردن درختان، پولشویی‌های اقتصادی وزیر میزی‌هایی که فساد مالی را به یک امر عادی تبدیل کرد تا در فرودگاه همدان جا خوش کند و با پروازی به شانه‌های امیر حسین آزاد در سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها به زمین نشیند.
به نظر وقت آن رسیده که همه خیلی واضح بدانیم عامل تمام این مشکلات که حالا تازه‌ترینش حوادث آسانسوری شورای شهر است، غفلت و بی‌توجهی است، غفلتی که بیشتر از خواب افکار سازنده مسئولین نشأت می‌گیرد.
وقتی در همدان هنوز مسئولینی وجود دارند که میز را به وجدان ترجیح می‌دهند کیست که نداند این طرز فکر مسموم چه بر سر این شهر و حیات مردمانش می‌آورد.
به عقیده نگارنده ارتباط مستقیمی بین توسعه جامعه مدنی و کاهش ناهنجاری‌ها وجود دارد هر فرد در هر عنوانی از نویسنده و استاد دانشگاه، وکیل و روزنامه‌نگار، معلم و کارمند گرفته تا مسئول باید نقش خود را در توسعه یافتگی این شهر کهنه ایفا کند و بیش از همه باید تحمل، صبر، منطقی بودن و نگاه پرسشگرانه برای رسیدن به راه حل مشکلات را تمرین کنیم.
همشهریانم، چه نشسته‌اید که مسئولان کاری کنند، حاشا که این منتظر ماندن مصداق مکیدن همان سماق معروف است.
این انتظار به مرگ ته مانده‌های آبادی، عمرانی، ایده‌ و تفکر برای آسایش و امنیت در این شهر منتهی خواهد شد.
زمان تنگ است و کوتاه، با مطالعه و بینش باید به سمت توسعه‌ حرکت کنیم و راهکار نشان دهیم، ما باید اول ناآگاهی و غفلت را ابتدا در خودمان با افزایش آگاهی نابود کنیم تا بعد بتوانیم مسئولان شهر را در برابر بی‌توجهی‌ها به نقد کشانیم به نظر می‌رسد خودآگاهی بیش از هر چیزی دوای درد حال بد و زخم‌های به جا مانده از ناآگاهی مسئولان و بی‌توجهی نسبت به امور جاری شهر است به همین دلیل است که فریاد سر داده‌ایم  باید حرکت را به مسیری برد که با جواب چرایی‌ها شاهد سقوط کابین غفلت آسانسور دیگری بر سر جان همدان نباشیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com