شهردار جديد چرا آمد، چرا مي‌رود؟ همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 آذر 1397 - شماره 3362
 
امروز : دوشنبه ، 26 آذر 1397

Today : Mon, December 17, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83164 تاریخ انتشار:  1396-08-20 - 05:45 تعداد بازدید:  256
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار جديد چرا آمد، چرا مي‌رود؟

نویسنده : مهدي ناصرنژاد

یادداشت

اخبار صد درصد تأييد نشده در روزهاي اخير حاكي از انصراف آقاي حسين مرادي، شهردار تازه منصوب شده همدان از سِمت خود مي‌باشد.
شوراي اسلامي شهر همدان پس از حدود 4 ماه نشست‌هاي فوق‌العاده و شور و گفت‌وگو و پرس‌وجو، حسين مرادي را كه از شهرداران يكي از مناطق تهران مي‌باشد به عنوان شهردار جديد همدان جانشين سيد مصطفي رسولي معرفي كرده است. البته شهردار جديد همدان برغم حدود يكماه از انتصاب او هنوز در محل مأموريت خويش حاضر نبوده و در اين مدت مشغول حل‌وفصل كارهاي مربوط به اين انتقال بوده است. مردم همدان اميد دارند شهردار جديد با كوله‌بار سنگيني از تجربه مديريت يكي از شلوغ‌ترين مناطق شهري يعني حوزه 22 تهران، منشأ كارهاي بزرگي در كلان‌شهر همدان باشد، وليكن گويا با حرف و حديث‌هايي كه در خصوص بودن يا نبودن و ماندن يا نماندن شهردار جديد به گوش مي‌رسد، بايد چند ماه ديگر منتظر ماند و گمانه‌زني‌هاي زياد و دوباره‌اي را تحمل كرد تا پس از يكسال معطلي قرعه جديد به نام كي خورده و چه كسي در درجه اول شوراي شهر و پس از آن مردم همدان را از بلاتكليفي خلاص كند.
به هر حال شوراي شهر همدان در دوره جديد نشان مي‌دهد در تصميم‌گيري و راهگشايي اتفاق نظر قاطعي ندارد و از نشانه‌هاي امر چنين برمي‌آيد، گرايش‌هاي سياسي در بطن اين شورا پس از اين هم بسياري از تصميم‌گيري‌هاي مهم در قامت حيات اجتماعي شهر را تحت تأثير خود قرار دهد.
اما اين سؤال شايد هم بي‌جواب براي هميشه در ذهن مردم همدان باقي مي‌ماند كه «دليل واقعي ترديد شهردار منتخب شوراي شهر براي ماندن يا نماندن در همدان چيست؟».
بسياري از مردم كه چندان در انديشه گرايش‌هاي سياسي نيستند، بر اين تصورند، شايد چانه‌زني‌هاي شخص آقاي مرادي با شوراييان براي ميزان حقوق و مواجب به نتيجه نرسيده و پيشنهادهاي مالي شورا او را براي مديريت كلان‌شهر همدان مجاب نساخته است. هرچند موضوع پروازی بودن وخانوادگیمطرح شده است. شهروندان خوش‌باور و ساده‌دل در اين مورد امكان مي‌دهند بحث مالي نبايد براي مديران در جامعه اسلامي آنچنان در درجه اول اهميت باشد كه اينگونه ايجاد شك و ترديد كند؛ چون اعتقاد عمومي در جامعه ما اخلاص عمل و تلاش براي رضايتمندي خدا و خدمت به مردم مي‌باشد. بنابراين با توجه به چنين اعتقاد شديد هرگونه احتمال چانه‌زني‌هاي مالي براي بقاي شهردار جديد منتفي مي‌گردد و دست آخر مي‌ماند همان اختلاف نظرهاي سياسي كه خط بطلاني بر تمام شايسته‌سالاري‌ها و انتخابات اصلح است و مهم نيست چه كسي واقعاً شايسته خدمت به مردم و حل مشكلات و موانع سر راه توسعه و پيشرفت همگان خواهد بود.
اين تعادل قدرت و رضايت طرف‌هاي درگير در معادلات سياسي است كه بايد جلب شود. بقيه كارها و مشكلات هم به نحوي حل‌وفصل خواهد شد!؟


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com