سرسبزي نهاوند حفظ شود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 3 ارديبهشت 1397 - شماره 3176
 
امروز : سه شنبه ، 4 ارديبهشت 1397

Today : Mon, April 23, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  75362 تاریخ انتشار:  1395-10-13 - 05:45 تعداد بازدید:  142
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سرسبزي نهاوند حفظ شود

یادداشت

1- نهاوند را دروازه ورود اسلام به ايران مي‌دانند و در همين حد از نهاوند ياد مي‌شود در حالي كه منطقه‌اي ارزشمند كه محل آشنايي ايرانيان با فرهنگ و تمدن اسلامي بوده است، شايستگي آن را دارد كه شهرستاني آباد، توسعه‌يافته و تأثيرگذار در مسائل فرهنگي كشور و حتي جهان اسلام باشد.
2- ويژگي‌هاي نهاوند تنها در محل آشنايي ايرانيان با اسلام نيست، بلكه نهاوند به لحاظ طبيعي، تاريخي و سياسي داراي ويژگي‌ها و شايستگي‌هاي بسياري است.
گروهي از پژوهشگران نيز نهاوند را محل زندگي حضرت نوح(ع) مي‌دانند و حتي يكي از زيارتگاه‌هاي اين شهرستان را مقبره اين پيامبر معرفي مي‌كنند.
نهاوند شهر سراب‌ها، شهر ابوذرها و شهر افتخاراتي است كه تنها افتخار مانده‌اند و امروز نهاوند با تمام شايستگي‌ها، در جايگاه شايسته خود نيست.
3- توسعه در نهاوند، شخص‌محور بوده است به‌گونه‌اي كه اگر مسئولي توسعه‌گرا در شهرستان مسئوليت داشته، نهاوند گام‌هايي به سوي توسعه برداشته است و اگر مسئولان دچار حواشي سياسي شده‌اند، سياست‌بازي و چنددستگي مانع اصلي توسعه نهاوند شده است.
در اين زمينه نهاوند تجارب بسياري دارد كه بزرگان اين شهرستان مي‌توانند، با مرور آن به آسيب‌شناسي توسعه در اين شهرستان پرداخته و راهكار توسعه نهاوند را به صورت علمي و تجربي تدوين كنند.
4- نهاوند اين ويژگي را دارد كه هر از چندي يكي از مشكلات آن به موضوع و سوژه اصلي رسانه‌ها تبديل شود.
اين موضوع از اين لحاظ كه نشان‌ مي‌دهد نهاوند به لحاظ رسانه، شهرستاني برخوردار است و خبرنگاران فعال و پركاري دارد كه مي‌توانند مسائل و مشكلات شهرستان را به رسانه‌هاي محلي و سراسري برده و حل و رفع آنها را مطالبه كنند، بسيار ارزشمند است.
اما از اين جهت كه هر موضوع شهرستان در هر سطح و اندازه‌اي و حتي در شرايطي كه نيازي به طرح در خارج از شهرستان نيست، در رسانه‌هاي محلي استان و سراسري مطرح شود، موضوع قابل تأملي است.
5- اكنون در ايران كمتر كسي يافت مي‌شود كه مسائل تعريض خيابان پيروزي نهاوند را نداند.
همه مي‌دانند كه با همت خبرنگاران نهاوندي استاندار، سازمان حفاظت محيط زيست كشور و استان و همه نهادهاي ناظر مخالف قطع درختان اين خيابان هستند و از طرفي هم مي‌دانند كه گروهي ديگر از خبرنگاران هم با تعريض خيابان به شكلي كه حتي درختان مريض از نگاه آنها قطع شود و درختان ديگري جايگزين آنها شود، موافق هستند.
اينكه سرسبزي نهاوند بايد حفظ شود، نقطه اشتراك هر دو دسته از خبرنگاران است.
6- تعريض خيابان‌ها در مديريت شهري جديد چندان حركت پرطرفداري محسوب نمي‌شود معمولاً در شهرهاي امروزه با يكطرفه‌سازي و روان‌سازي ترافيك مشكل ترافيك، شهر را حل كرده و سراغ تعريض خيابان نمي‌روند.
حال جداي از اين، خيابان پيروزي نهاوند بر اساس قانون و دستورات و در نظر گرفتن تأكيدات استاندار و سازمان حفاظت از محيط زيست بايد تعريض شود و درختان آن هم بايد حفظ شوند البته اگر كارشناسان امر تشخيص دهند كه درختي بيمار است، جايگزيني آن با درختي ديگر، وظيفه شهرداري است.
7- خيابان پيروزي نهاوند، امروز از مشهورترين خيابان‌هاي ايران است كه هر كس خبرها را پيگيري كرده با نام اين خيابان آشنا است و اگر گذر او به همدان بيفتد، حضور و پياده‌روي در اين خيابان از برنامه‌هاي او مي‌تواند باشد.
اين شهرت، وظيفه شهرداري نهاوند را در اجراي طرحي زيبا با حفاظت از سرسبزي نهاوند و بخصوص اين خيابان، سنگين مي‌كند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com