انتخابات نماد وحدت همدان پیام
 
 
شنبه - 26 اسفند 1396 - شماره 3159
 
امروز : يكشنبه ، 27 اسفند 1396

Today : Sun, March 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  75417 تاریخ انتشار:  1395-10-15 - 05:45 تعداد بازدید:  202
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتخابات نماد وحدت

یادداشت

 1- وزير كشور با صدور احكامي ستاد انتخابات كشور را معين و آنها را مأمور اجراي انتخابات در تعامل با هيأت نظارت بر انتخابات كرده است.
همچنين رئيس ستاد انتخابات كشور از استانداران خواسته تا نسبت به صدور احكام ستاد انتخابات استان و تشكيل آن سريعاً اقدام كنند كه بر اين اساس برخي استان‌ها اقدام كرده و برخي هم مانند استان همدان در اين زمينه در روزهاي آينده اقدام خواهند كرد.
2- همايش استانداران در تهران كه روز گذشته با جمع‌بندي وزير كشور همراه بوده را مي‌توان آخرين تلاش‌ها و توصيه‌هاي لازم قبل از انتخاباتي شدن كامل فضاي كشور، از سوي اين وزارتخانه ارزيابي كرد. البته وزارت كشور نشان داده كه در اجراي انتخابات به عنوان اصلي‌ترين كارويژه اين وزارتخانه، حساسيت‌هاي لازم را احصاء كرده و با آموزش چگونگي اجراي قانون انتخابات به نيروها، اجراي دقيق تقويم انتخاباتي و اقناع افكار عمومي، برخوردي كاملاً پروژه‌اي با انتخابات دارد و تمام تلاش خود را مي‌كند تا اين پروژه را به بهترين شكل اجرا و نتيجه آن را اعلام كند.
تجربه وزارت كشور در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شوراي اسلامي قبل، تجربه خوبي است كه قطعاً به كمك اين وزارتخانه در اين انتخابات خواهد آمد.
3- سخنگوي شوراي نگهبان در آخرين نشست خبري خود از شكل‌گيري هيأت‌هاي نظارت بر انتخابات رياست‌جمهوري خبر داده است البته اين هيأت هنوز در استان معرفي نشده است، هرچند به نظر نمي‌رسد كه در اعضا تفاوت زيادي با هيأت نظارت انتخابات گذشته همچون اعضاي ستاد انتخابات داشته باشد.
4- چندي پيش مجمع نمايندگان استان 3 نفر از اعضاي خود را به عنوان هيأت نظارت بر انتخابات شوراها معرفي كرد كه گرايش يكطرفه آنها به يك  تفكر سياسي، حرف و حديث‌هايي درباره انتخاب اين افراد را سبب شد. هرچند تاكنون درباره چگونگي انتخاب اين افراد توضيح داده نشده است و اين بحث در محافل سياسي درباره روش انتخاب آنها داغ است اما با توجه به اينكه قرار است قانون انتخابات در اجرا و نظارت حاكم باشد، اين بحث‌ها تنها جنبه رصد و ارزيابي عملكرد مجمع نمايندگان را خواهد داشت وگرنه تأثيري در كليت انتخابات نمي‌تواند داشته باشد.
همچنين اين پنجمين انتخابات شوراهاست كه مجلس تجربه نظارت بر آن را دارد و اين تجربه مي‌گويد كه در نظارت تنها بايد به قوانين توجه كرد وگرنه مشكلات نگاه سياسي داشتن در نظارت، جامعه را از نمايندگان نااميد خواهد كرد.
انتظار مي‌رود همچون انتخابات گذشته، نظارت در راستاي دفاع از حقوق قانوني داوطلبان شوراهاي استان، باشد.
5- انتخابات در ايران همواره نماد وحدت و عامل وحدت‌بخشي بوده است البته در يك دوره انتخابات رياست‌جمهوري، كه نياز به آسيب‌شناسي جدي دارد، اين وحدت خدشه‌دار شد هرچند پس از آن وضعيت وحدت در جامعه بهتر شد اما آسيب‌هاي وارده از آن انتخابات همچنان باقي است.
6- برخي حركات كه اين روزها مشاهده مي‌شود، نوعي درس نگرفتن از گذشته را در ذهن تداعي مي‌كند.
فضاي انتخابات، فضاي رقابت است اما اين رقابت بهانه‌اي براي ترور شخصيتي رقيب و بي‌اخلاقي نيست و در هر كجا باشد، در نظام جمهوري اسلامي اين حركات پذيرفتني نيست و نبايد حركات وحدت‌شكنانه و بي‌اخلاقي به بهانه انتخابات باب شود.
7- قانون انتخابات، آيين‌نامه اجرايي آن و تمامي قوانين مرتبط با آن براي اجرا تصويب شده است و از همه مسئولان استان انتظار مي‌رود كه به اين موضوع توجه جدي داشته و حركات آنها تسهيل‌كننده اجراي قوانين انتخابات و در نتيجه افزايش وحدت جامعه باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com