برندهای مشهور استان فراموش نشوند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 20 آذر 1398 - شماره 3639
 
امروز : جمعه ، 22 آذر 1398

Today : Fri, December 13, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  97588 تاریخ انتشار:  1398-05-23 - 09:05 تعداد بازدید:  71
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برندهای مشهور استان فراموش نشوند

یادداشت


 1- سومین جشنواره مبل و منبت ملایر در شرایطی کار خود را آغاز کرده که این جشنواره را می توان نمونه ای از یک اقدام مردمی با حمایت و همکاری دولت در راستای معرفی داشته های استان، دانست.
جشنواره مبل و منبت در شرایطی به سومین سال برگزاری رسید که با همت ملایری ها می تواند از سال دیگر در سطحی بالاتر و با دعوت از میهمانان بین المللی در سطحی جهانی برگزار شود.
2- کار انجام شده بر روی مبل و منبت ملایر، می تواند الگویی در برند سازی دیگر محصولات استان باشد.
در واقع صنایع دستی استان و تولیدات هر شهرستان می تواند به عنوان برندی فعال برای آن شهرستان در نظر گرفته شده و آن شهرستان با آن صنعت و تولیدات مشهور شود.
3- همدان برندهای مشهوری در حوزه صنایع دستی دارد از فرش ، سفال ، گلیم ، مبل و منبت تا صنایعی مانند نمد و مرواربافی که تلاش شده دوباره احیا شوند.
شهرت این برندها  می تواند از مرزهای ایران فراتر رفته و به معرفی از هنر و فرهنگ مردمان دیار استان همدان تبدیل شوند.
4- استاندار همدان از تلاش برای تبدیل ملایر به شهر جهانی مبل و منبت سخن می گوید. در این زمینه بهتر است نگاهی به شهر جهانی سفال لالجین و آورده های عنوان جهانی برای این شهر شود، آن وقت برای جهانی شدن صنایع دستی شهرهای دیگر بهتر می توان حرکت کرد.
 آسیب شناسی اقدامات انجام شده و نشده در شهر جهانی لالجین ضرورت کار برای حرکت بهتر در برندسازی های جهانی استان است تا مشخص شود که پس از کسب عنوان در یک شهر جهانی چه اتفاقاتی رخ داده و چه اتفاقاتی باید رخ می داده که هنوز رخ نداده است.
5- همدان را در جهان با نام بلند بوعلی سینا می شناسند . شهرت بوعلی سینا همدان را به عنوان استان عقل و دانایی در جهان شهرت داده است اما به میزان عظمت این اسم و برند در جهان، به بوعلی در همدان بها داده نشده است و می توان گفت، همدان مشهورترین برند خود را فراموش کرده و احترام بوعلی را نگه نمی دارد.
چند سالی است که دیگر از برنامه هایی که نام بوعلی باعث و بانی انجام آن در همدان بود، خبری نیست، بنیاد بوعلی که زمانی حلقه وصل تمامی دوستداران و علاقه مندان بوعلی سینا ، همدان و علم بود گویا امروز وضعیت خوبی ندارد و روز به روز کوچکتر می شود و شاید آنچنان که از نبود آن در صحنه ها مشخص است، در بی توجهی دولت به لحاظ مالی ،به اضمحلال و نابودی نیز برسد!
6- برند سازی و جهانی سازی آثار و شهرها  در همدان با برنامه پیش می رود از تشکیل کمیته برای جهانی سازی هگمتانه و نوشیجان تا تلاش برای جهانی سازی مبل و منبت ملایر، همه در استان در حال انجام است.
در این زمینه لازم است توجه شود که با توجه به ایجاد وزارتخانه میراث فرهنگی کشور و بازتر شدن دست نمایندگان بر نظارت بر میراث فرهنگی احتمال ایجاد مانع از سوی دیگر استان ها یا برعکس آن تسریع کار با تلاش نمایندگان استان قوت می گیرد و استان باید پیش بینی های لازم را داشته باشد.
7- برندسازی در سطح جهانی برای توسعه گردشگری اقدام بسیار مناسبی با منافع بسیار برای استان و مردمان شریف و عزتمند آن است و در این راه برندهای شناخته شده می توانند به برندسازی های جدید کمک شایان توجهی داشته باشند.
نباید فراموش کرد که همدان با مداد بوعلی در جهان شناخته می شود و سبک گرفتن بوعلی در صورت موفقیت در تمام برندسازی های جدید، استان را با چالش هویتی بزرگی مواجه خواهد کرد. پس تا دیر نشده ، یکم شهریور ماه ، تولد بوعلی سینا  به فرصتی برای احیای مجدد این برند با حمایت از بنیاد بوعلی تبدیل شود در این روند از استاندار و معاون سیاس وی با توجه به جایگاه و شناختی که از استان و بوعلی دارند، انتظار بیشتری می رود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com