رضایتمندی مردم فراموش نشود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : جمعه ، 9 خرداد 1399

Today : Fri, May 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  99989 تاریخ انتشار:  1398-07-14 - 09:49 تعداد بازدید:  90
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رضایتمندی مردم فراموش نشود

یادداشت


 ۱- دولت ها در شکل گیری ابتدایی به این دلیل ایجاد شدند که بتوانند از آزادی ها وحقوق توافق شده بین انسانهای یک جوامع با هم دفاع کنند و به همین دلیل دو حقوق اولیه مسلم انسانها یعنی امنیت و سلامت مورد توجه همه قراردادها برای تشکیل دولتها بوده است.
در واقع دولت ها در ابتدا برای تامین امنیت انسانها و دفاع از آزادی های مشروط انسانها ایجاد شدند.
۲- دولت، مانند هر پدیده جوامع انسانی با تغییرات بسیاری از آغاز تا کنون مواجه شده است تا امروز دولتها به شکل دولت- ملت جلوه گری کنند و هر دولتی برآمده از خواست ملتی بود ، مآغاز باشد به همین دلیل دموکراسی بهترین شیوه انتخاب دولتهاست که در جهان اعمال می شود.
۳- برخی صاحبنظران معتقدند عمر دولت- ملت به سر آمده و جهان توسط نهادهای مدنی بزرگ که مآغازیت خود را از اعضای غیر دولتی می گیرند، اداره می شود.
در حقیقت این نظریه هنوز پذیرفتنی نیست هر چند نگرانی از قدرت رو به افزایش سازمان های بین المللی را برای دولتها یادآوری می کند.
۴- بر اساس تعریف دولت- ملت ، وظایف دولتها در دفاع از امنیت ملی، پیگیری منافع عمومی ،  خدمت به مردم و افزایش رضایتمندی آنها به عنوان عاملان اصلی روی کار آوردن دولتها و در مواردی مآغاز بخشی دولتها، عنوان می شود.
با این تعریف است که برخی صاحبنظران همه کارها همچون خرید از بازار را سیاسی و در ارتباط و تعامل با دولت تعریف می کنند و دولت را موظف به ارائه این خدمات به بهترین شکل می دانند.
۵- درکنار تعریفهای تئوری و عملکردها، سبک حکمرانی مسئولان ارشد  نظام جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب در ایران، خدمت به مردم و افزایش رضایت مردمی بوده است.
در بسیاری از مواقع حساس تاریخی مسئولان ارشد نظام رضایت مردم را در تصمیم گیری ها لحاظ کرده اند و به عبارتی مردم به عنوان ولی نعمت و ارباب همواره مورد توجه این دسته از مسئولان بوده است.
۶- به دلیل اهمیت رضایت مردم در فعالیت بهینه و کارآمدی نظام به عنوان دولت به معنای عام، ارزشیابی رضایتمندی مردم از دستگاه ها هر ساله انجام می شود و مدیران موظف به افزایش رضایتمندی مردم از عملکردها هستند.اما آنچه اتفاق افتاده کم توجهی مدیران در مواقع عادی و توجه زیاد در سالهای انتخابات است به طوری که دیده شده برای ایجاد و افزایش رضایت مردمی در این مقاطع ،چشم بر برخی تخلفات نیز بسته می شود.
۷- در همدان اما کار برعکس است و متفاوت عمل می شود. به عنوان نمونه  رضایتمندی واحدهای تولیدی برای دستگاه مسئولی مهم نیست و بیشترین مشکلات برای واحدها از سوی آن دستگاه بوجود می آید یا تامین اجتماعی که گسترش آن یکی از عوامل افزایش رضایتمندی است به  قطع بیمه بیمه شدگان به بهانه های مختلف دست می زند تا رضایتمندی را کاهش دهد.
این وضعیت در سال انتخابات پذیرفتنی نیست که دستگاه هایی با مشکل سازی برای مردم و محرومیت آنها از حقی، به جای تلاش برای ارائه خدمت بیشتر به مردم به افزایش نارضایتی دامن بزنند.
در این زمینه ستاد انتخابات استان، می تواند ورود کرده و از شیرین کاری های برخی مدیران در دامن زدن به نارضایتی در مردم پیشگیری کند.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com