انتصاباتی با آینده نگری! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93617 تاریخ انتشار:  1398-02-26 - 09:21 تعداد بازدید:  60
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتصاباتی با آینده نگری!

یادداشت


 روز گذشته، در ادامه انتصاباتی که این روزها و هم زمان با شکل گرفتن ستاد انتخابات استان برای ساماندهی مدیریت ها انجام می شود ، فرمانداران ملایر و تویسرکان هم تغییر کردند تا وضعیت فرمانداران به عنوان مجریان اصلی انتخابات مشخص تر شود.
در این تغییرات مدیری که سابقه فعالیت به عنوان مسئول ستاد اصولگرایان حامی روحانی را داشت از لرستان به همدان آمد تا فرماندار ملایر شود و مدیری دیگر که سابقه فرمانداری در دولت اصولگرایان در فرمانداری فامنین را داشت به فرمانداری تویسرکان رفت تا کار در فرمانداری دولت برآمده از حمایت اصلاح طلبان را نیز به سابقه خود اضافه کند.
همزمان با این تغییرات در فضای مجازی استان همدان، اعتراض به استاندار در خصوص استفاده از لرها در مدیریت های استان شدت گرفت و حتی سخن از درگیری لفظی مسئولان یک حزب اصلاح طلب با استاندار در این ارتباط رفت و این در حالی بود که رسانه های استان لرستان از اقدامات سید سعید در انتصابات خوشحال بودند و از فراخوان های وی برای لرها تیتر می زدند.
به نظر می رسد چالش فراخوان مدیران لر مهمترین چالشی خواهد بود که افکار عمومی استان با استاندار در ماه های اخیر  داشته و در آینده با ادامه این روند ، خواهد داشت و پس از آن چالش انتصاب مدیران زن است که قبلا به آن پرداخته شد.
در انتصابات اخیر مدیران استانداری ، با اینکه استاندار تنها یک مدیر غیر بومی آورده بود و وی فردی اصلاح طلب و هم رزم دوران دفاع مقدس استاندار است، افکار عمومی این انتصاب را با چالش غیر بومی مواجه کرد تا حساسیت خود را به این نوع انتصابات باز هم نشان دهد.
در این شرایط و با اطلاع از حساسیت افکار عمومی و در شرایطی که قبلا استاندار در واکنش به این حساسیت ها از اولویت نیروهای بومی در انتصابات سخن گفته بود، آوردن مدیرانی دست چندم از لرستان که امید مردم را به دولت ناامید می کند از  چه تدبیری حکایت دارد؟
در پاسخ به این سئوال شاید بتوان یک پاسخ را مطرح کرد و آن هم علاقه استاندار یا همان سید سعید لرستانی به گسترش حوزه نفوذ خود در لرستان است.
در واقع سید سعید به عنوان یک فعال سیاسی همدان را حوزه نفوذ خود می داند و می خواهد با امکاناتی که در این حوزه در اختیار دارد، حوزه نفوذ خود در لرستان را افزایش داده و تیمی همراه از مدیران لرستانی برای تاثیرگذاری به موقع بر تحولات، بخصوص تحولات سیاسی و انتخابات های لرستان داشته باشد.
در برخی گمانه زنی ها ماموریت این تیم هماهنگی برای انتخابات آینده مجلس و زمانی است که کار دولت تدبیر و امید به پایان رسیده و استاندار به دنبال راهی به مجلس و ادامه فعالیت خود با کرسی نمایندگی از استان لرستان است.
با این تحلیل ها و گمانه زنی ها ، استاندار انتصاباتی با آینده نگری انجام می دهد و در پی ساختن آینده خود با کادر سازی سیاسی برای لرستانی ها در استان همدان است اما واقعیت آن است که باید به تحلیل های قوی تر هم در این روند اعتنا کرد و آن هم تحلیلی است که استانداری سید سعید در همدان را تا آغاز به کار مجلس آینده می داند که در ابتدای سال ۹۹ خواهد بود.
تجربه استاندار سابق نشان داد که وی توانست بر سر ماندن خود با نمایندگان تعامل کرده و با برکناری معاون سیاسی خود در استانداری بماند اما گویا دست شاهرخی از این تعامل نیز خالی است و ابزار لازم برای تعامل با نمایندگان مجلس آینده و تداوم استانداری در همدان را ندارد. با این اوصاف این وظیفه مرجع صادر کننده احکام و درخصوص فرمانداران، وزیر کشور است که حساسیت  همدانی ها نسبت به فراخوان مدیران لر برای کار در همدان و بی توجهی به سرمایه های استان را درک کنند و این حساسیت را به چالشی بی پایان تبدیل نکنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com