1399-09-031399-09-13bool(false) وعده نشدنی دشمن نشاط انتخاباتی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 آذر 1399 - شماره 3915
 
امروز : پنجشنبه ، 13 آذر 1399

Today : Thu, December 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111956 تاریخ انتشار:  1399-07-01 - 09:30 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وعده نشدنی دشمن نشاط انتخاباتی

یادداشت


 ۱- به زعم برخی از فعالان سیاسی شکل‌گیری فضای انتخابات برای برنامه‌های اجرایی کشور زیان‌بار است و همه مسائل را زیر سایه خود برده و اجازه پیشبرد عادی برنامه‌ها را نداده و این تصمیمات انتخاباتی است که اجرای برنامه‌ها را با انحراف همراه می‌کند و توسعه را عقب‌تر می‌برد.
این‌دسته از فعالان سیاسی از مدت‌ها پیش نسبت به انتخاباتی شدن زودهنگام فضا در کشور هشدار داده‌اند و خواستار مراقبت در این زمینه شده‌اند، هرچند خود نیز می‌دانند که این خواسته عملیاتی نیست.

۲- انتخابات هرچند یک فرایند سیاسی است اما می‌توان از این فرایند نیز با برنامه برای توسعه استان و کشور بهره برد.
افزایش نشاط اجتماعی‌ و امیدواری در جامعه کمترین دستاورد انتخابات است به شرط آنکه انتخابات به‌عنوان پروژه تعریف نشود و اجرای مرحله به مرحله قانون بدون تأثیرپذیری اجتماعی از این فعالیت سیاسی و این فرایند به‌عنوان هدف تعریف نشود.
۳- از ویژگی‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شور زیاد داوطلبان احتمالی برای ورود به انتخابات است.
این شور به حدی است که تاکنون شمار داوطلبان شاخص به بیش از ۳۰ نفر رسیده و هیچ کدام از اطراف مطرح در گمانه‌زنی‌ها نیز آمدن به انتخابات را رد نکرده‌اند.

۴- تعداد زیاد داوطلبان احتمالی از طیف‌هایی گوناگون سیاسی در شرایطی است که بسیاری از رصدکنندگان اوضاع و تحلیلگران فضای انتخابات، دغدغه و نگرانی مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ را دارند.
مبنای این نگرانی نیز مشارکت پایین‌تر از ۵۰ درصد رأی‌دهندگان در انتخابات مجلس یازدهم است، میزان مشارکتی که نشان می‌دهد در انتخابات ریاست جمهوری نیز مردم به سادگی رأی خود را به نام داوطلبی ثبت نخواهند کرد و داوطلبان کار سختی برای گرفتن رأی از مردم خواهند داشت.

۵- به نظر می‌رسد پیام سختی کار رأی جمع کردن در انتخابات را داوطلبان احتمالی دریافت کرده‌اند و هر یک به‌نوعی تلاش خود را برای تشکیل سبد رأیی از طیف‌های مختلف مردم و با درصد بالاتر آغاز کرده‌اند.
تلاشی که فضای کشور را نیز انتخاباتی کرده و سفرهای استانی مسئولان را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است.

۶- روشن است، داوطلبان احتمالی دارای مسئولیت اجرایی با استفاده از امکان سفرهای استانی هم به بخشی از وظایف خود عمل می‌کنند و هم با عمل به وظایف و گزارش عملکرد مثبت و نمایش توان مدیریتی نیم نگاهی نیز به انتخابات و جذب آرا مردمی که قرار است به کارآمدی و مدیریت رأی دهند، دارند.
به همین دلیل، خواه و ناخواه بخشی از سفرهای استانی مسئولانی که در گمانه‌زنی‌ها نام آنها به‌عنوان داوطلب احتمالی مطرح است، جنبه تبلیغاتی خواهد داشت و با وعده هایی برای حل مشکلات در آینده همراه خواهد بود.

۷- آنچه در وعده دادن مسئولانی که قصد داوطلبی دارند، اهمیت دارد، این است که وعده شدنی بدهند وگرنه مردم با توجه به برگزاری انتخابات بسیار در ایران با فضای وعده آشنا هستند و می‌دانند که کدام وعده شدنی است و کدام وعده نشدنی است.
همچنین مسئولان استان نیز می‌توانند از فضای سفر این مسئولان فعلی در آینده داوطلب ریاست جمهوری برای توسعه استان استفاده کنند و بخشی از وعده‌های داوطلب آینده را به حل مشکلات حوزه مدیریت آن مسئول در استان اختصاص دهند تا وی با توجه به نشاط انتخاباتی حل این مشکلات را در دستور کار قراردهد.
در سفر نوبخت و اردکانیان به‌عنوان 2 داوطلب احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ فضای وعده حاکم بود که امید است وعده‌های شدنی باشد و مشکلی از مشکلات مردم را کاهش دهد، اما فضای استفاده مسئولان استانی از فضای نشاط انتخاباتی مشاهده نشد که نیازمند تغییر نگاه به این نوع سفرها در استان است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com