مسئولیت مبارک همدان در جاده اربعین همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 آذر 1397 - شماره 3362
 
امروز : دوشنبه ، 26 آذر 1397

Today : Mon, December 17, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83138 تاریخ انتشار:  1396-08-17 - 05:45 تعداد بازدید:  147
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مسئولیت مبارک همدان در جاده اربعین

یادداشت

این روزها در کربلا غوغای دیگری است و در آستانه اربعین حسینی میلیون ها عاشق ودلداده اباعبدا... الحسین(ع) پای در کوی عشق نهاده و در مسیر سرزمین های نور وروشنایی قدم بر می دارند.
پیاده روی اربعین که چندسالی است با شکوه خاصی برگزار می شود و امروزه تبدیل به یک همایش بزرگ بین المللی گشته است، فرصت مناسب و مغتنمی است تا هم زائران کربلا از لحظات عرفانی ومعنوی این رخداد بزرگ بهره مند شده، و هم درسطح بین المللی وجهانی افکار عمومی شاهد نمایش عظیم و مردمی همراه با انسجام و وحدت شیعیان و مسلمین باشند.
بدون تردید اجتماع بزرگ دلدادگان حضرت اباعبدا... (ع) از ملل مختلف و حرکت هماهنگ و منسجم آنها در مسیر کربلای معلی بازتاب های گسترده ای به دنبال خواهد داشت و این امکان را فراهم می نماید که در دنیای پیچیده امروز بخشی از ارزش های عاشورای حسینی بازخوانی شود.
استان همدان مردمان آن در عشق به اهل بیت(ع) به ویژه حضرت سیدالشهدا سابقه طولانی و درخشانی دارند، امروز این افتخار نصیبشان شده که پذیرای زائران کربلا باشند.
برپایی موکب های متعدد و انجام فعالیت‌های فراوان به منظور خدمات‌رسانی به زوار عزیز بخشی از حرکت ها واقدامات مردم ومسئولان استان است که دراین راستا صورت گرفته است.
به واسطه موقعیت استان که کریدور اصلی مرکز کشور به استانهای غرب و کشور عراق بحساب می آید شمار قابل توجهی از زائران از جاده های استان تردد داشته اند. این مهم همدانی های با اخلاص و عاشق نسبت به ائمه اطهار را در سالهای گذشته در پیشانی استانهای خدمات رسان به زوار اباعبدا... الحسین(ع) قرار داده است. به نحوی که امروز از استان همدان به دروازه عبور زائران حسینی یاد می شود.
این جایگاه ارزشمند و مبارک مسئولیت سنگینی نیز روی دوش مسئولان و مردم استان قرار می دهد تا به یکی از پایگاههای تقویت شعائر اهل بیت و افزایش تردد در جاده کربلا بدل شوند.
امسال نیز در استان برنامه ریزی های برجسته ای از سوی متولیان امر برای ایام اربعین در نظر گرفته شد. از اختصاص اعتبار و خدمات گرفته تا برپایی موکب های پذیرایی از زائران در نقاط مختلف استان که شوری دیدنی در آن برپاست. این اقدامات و تلاش ها که ارزش و اهمیت خاص خود را دارد، چنانچه با برنامه ریزی بهتر وانسجام وهماهنگی بیشتری صورت گیرد، کیفیت خدمت رسانی به زائران را افزایش خواهد داد.
 از این رو انتظار می رود با توجه به تجارب پیشین، شاهد تحولاتی در امر خدمات به مسافران کربلا باشیم و همه کسانی که به نوعی در این کار ارزشمند سهم دارند و قدمی بر می دارند، اعم از مسئولین واقشار مختلف مردم با انسجام وهماهنگی بیش از پیش خود زمینه را برای آرامش  زائران  و تسهیل در حرکت آنها را فراهم نمایند.
به هرحال شایسته است تلاش ها و اقداماتی که  برای خدمت رسانی به زائرانامام حسین(ع)صورت می گیرد و قطعا ارزش و اجر ویژه ای نیز دارد، با توجه به شعارستاداربعین یعنی«همه خادم زائرهستیم»، از انسجام بیشتر برخوردارگشته و به لحاظ کمی وکیفی گسترش یابد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com