عوارضي پاركينگ بيمارستان‌ها در همدان كمتر از گردنه آزادراه‌ها نيست همدان پیام
 
 
سه شنبه - 2 بهمن 1397 - شماره 3395
 
امروز : چهارشنبه ، 3 بهمن 1397

Today : Tue, January 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه شیراز97
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84347 تاریخ انتشار:  1397-03-01 - 05:45 تعداد بازدید:  98
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عوارضي پاركينگ بيمارستان‌ها در همدان كمتر از گردنه آزادراه‌ها نيست

نویسنده : مهدي ناصرنژاد

یادداشت

پنجشنبه هفته گذشته (27/02/97) براي حدود 5/4 ساعت، پارك در محوطه بيمارستان بعثت همدان، 7 هزار تومان عوارض از من دريافت كردند. (البته واژه عوارض فقط به سازمان‌هاي دولتي در قبال خدمات خاصي تعلق مي‌گيرد و اگر بخش‌هاي خصوصي هم بخواهند در جايي نظير بيسمارستان از مردم عوارض بگيرند، مي‌شود قوز بالاي قوز). اين هم درست كه پرداخت مبلغي به عنوان حق پاركينگ در محوطه‌هاي خصوصي يا دولتي براي جلوگيري از هرج‌ومرج و بي‌نظمي و سوء استفاده از چنين مكان‌هاي شلوغ لازم و كارساز مي‌نمايد ولي اگر در قبال تمام هزينه‌هايي كه بيمارستان‌ها از بيماران خود مي‌گيرند، مبالغ نامتعارفي هم به آنان تحميل كنند، نه‌تنها با موازين قانوني انطباق ندارد، پرده‌هاي عرف و اخلاق و اعتماد عمومي را هم پاره مي‌كند.
يكي هم مي‌گفت:‌ «فلاني من هفته گذشته براي استقبال از مسافر خود كه از خارج به وطن بازمي‌گشت، يك شب كامل در فرودگاه امام خميني(ره) تهران بودم و كمتر از اين مبلغ براي استفاده از پاركينگ پرداختم، شما چطور در بيمارستاني كه آن هم فقط و فقط به علت تأخير ورود آقاي دكتر متخصص و شلوغي درمانگاه بيمارستان بعثت، كارَت به درازا كشيده، 7 هزار تومان پرداخته‌اي؟»
در پاسخ به اين دوست بايد گفت، بهتر است از اين پس به جاي مراجعه به بيمارستان عازم فرودگاه تهران و ورود و خروج از كشور شويم و عوارض كمتري هم بابت پاركينگ بپردازيم.
از سوي ديگر با توجه به سنگيني عوارض پارك در بيمارستاني نظير بعثت همدان، بايد قبول كنيم كه همين مبلغ براي عوارضي عبور از آزادراه همدان ـ ساوه، بسيار عادلانه و معقول است و چه بهتر كه هنگام بيماري و نياز به دكتر و بيمارستان هم، راه آزادراه همدان ـ ساوه را در پيش بگيريم. در اين ميان مي‌ماند، گلايه‌ها و اعتراض و پيگيري‌هاي مداوم آقاي امير خجسته، نماينده محترم شهرستان‌هاي همدان و فامنين كه گير داده است به سنگيني عوارض عبورومرور از آزادراه همدان ـ ساوه.
به اين نماينده ادوار گذشته و حال مردمان همدان و فامنين پيشنهاد مي‌كنيم، پيگير چنين عوارضي نامتعارف در بيمارستان‌ بعثت باشد؛ چون اگر مشاهده شود، تعداد خودروهايي كه به بيمارستان بعثت تردد دارند، اگر بيشتر از خودروهاي عبوري از آزادراه ساوه ـ همدان نباشد، كمتر از آنهم نيست و به همين نسبت مراجعه همداني‌ها و فامنيني‌ها به اين بيمارستان نيز بيشتر از مسافرت به تهران است.
يك پيشنهاد ديگر هم به نماينده محترم شهرمان داريم؛ اينكه با هواپيما به تهران رفت‌وآمد كند و از شرّ پرداخت عوارض آزادراه همدان ـ ‌ساوه خلاص شود. همانطور كه به قول نماينده محترم مردم سنندج در مجلس شوراي اسلامي با هواپيما به تهران رفت‌وآمد دارد و از وضعيت عوارض آزادراه‌ها بي‌خبر است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com