ضرری همدان از مدیران ناتوان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 28 اسفند 1396 - شماره 3161
 
امروز : چهارشنبه ، 1 فروردين 1397

Today : Wed, March 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  81016 تاریخ انتشار:  1396-05-21 - 05:46 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ضرری همدان از مدیران ناتوان

یادداشت

در همدان سالهاست که نخبگان سیاسی و نیروهای ذی نفوذ با تکیه بر داشته ها و ظرفیت ها موقعیت استان را در کشور به چالش می کشند و از جایگاه آن ابراز نارضایتی می کنند.
نارضایتی که برگرفته از ناتوانی های برخی مدیرانی بوده که به دلایلی در جایگاه مسئولیت های حساس قرار گرفته اند و اگرچه عمر مدیریت شان چند صباحی بیشتر نبوده اما زیان های مستمری بر پیکره استان وارد کرده اند.
دلسردی، کم امیدی و بی اشتهایی سرایت شده به برخی دستگاههای استان که اتفاقا و یا ذاتا بار توسعه استان را به دوش می کشند آثار همین دست مدیرانی است که علیرغم نداشتن شایستگی ها و ضعف ها فرصت صدارت را یافته اند.
دوران این دست از مدیران البته هنوز پایان نیافته و به لطف چیرگی روابط بر ضوابط و اشتباه یا غفلت از اولویت های حیاتی استان همدان در چهارساله گذشته نیز عده ای از این گونه مدیریتی منصب گرفته اند که به مثابه چرخ لنگی برای ماشین توسعه استان عمل کرده اند.
عملکرد کژدار و مریض، عادت به رفتارهای اداری و ماندن در قالب کارمندی صرف این دست مدیران را بیشتر به کارپردازان مدیریت های بالاتر در استان و سازمانهای مربوطه در پایتخت بدل کرده که خالی از ریسک پذیری ، بلند پروازی و تعیین نقشه راه برای پیشرفت خود و توسعه استان شده اند.
دلایل انتصاب این نوع مدیران برای مسئولیت ها هرچه باشد به نوعی پذیرش زیان ادامه دار و خسارت بار برای استان  از سوی مدیران بالادست در استان و کشور است.
خسارتی که در بعد گسترده تر آثار آن را استان می بیند و پس از آن در کارنامه مدیران ارشد و شخصی تر از همه مدیری بوده که خواسته یا ناخواسته به پست حساسی تکیه زده است.
این مدیر هر چه توانایی نیز داشته باشد مادامی که در پست غیر تخصصی خود جایگزین شود یا در حد واندازه مسئولیت واگذار شده نباشد کارنامه مقبولی از خود بجای نمی گذارد. در واقع گماشتن این نوع مدیران در مناصب حساس به معنای پایانی بد برای کار و خدمات آنهاست.
پایانی که رقم زننده آن غلبه رابطه بر ضابطه ها، غفلت از اهمیت جایگاه و اشتباه در تعیین اولویت هاست که مع الاسف این اتفاق در استان همدان رخ داده است.
با ملاحظه برخی حوزه های حساس و اولویت دار در سند توسعه ای استان میزان موفقیت و دستیابی به اهداف از نفرات منصوب شده برای این مسئولیت مشخص می شود.
نفراتی که اگرچه شاید در حوزه های سابق خود خدماتی قابل توجه ارائه داده باشند اما با عملکردشان در این دوره و مسئولیت های جدید پایان نامطلوب را برای خود در قضاوت عمومی بجای گذاشتند.
اگرچه شاید مدیران مخاطب این مرقومه دلایل ناموفقیت خود را اشکالات کلی و نارسایی ها  مثلا در حوزه گردشگری استان بدانند اما آینده و آیندگان نقش آنها را در ناکامی ها و تحقق نیافتن اهداف همدان در توسعه فراموش نمی کنند چرا که با اثرات آن دست و پنجه نرم می کنند و ناخود آگاه به دنبال باعث و بانی آن جستجو می کنند. از این رو زیانی که مدیران ناتوان از دوران مسئولیت خود می بینند کمتر از مدیران ارشد نیست.  


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com