1400-03-231400-04-02bool(false) عدالت گستری شیوه دولت‌های پایدار است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 2 تير 1400 - شماره 4067
 
امروز : چهارشنبه ، 2 تير 1400

Today : Wed, June 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  101989 تاریخ انتشار:  1398-09-07 - 10:18 تعداد بازدید:  106
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عدالت گستری شیوه دولت‌های پایدار است

نویسنده : مهدی ناصرنژاد

یادداشت دولت جمهوری اسلامی مدعی است طرح سهمیه‌بندی بنزین و تقسیم مابه‌التفاوت قیمت بنزین سهمیه‌ای و آزاد بین قشرهای کم‌درآمد جامعه  ایران، حداقل اقدام ممکن برای برقراری عدالت اجتماعی در این مقطع از تاریخ کشورمان می‌تواند باشد.
در همین ارتباط تمسک دیگر دولت دوازدهم برای افزایش حدود 3 برابری قیمت بنزین در کشورمان این است که جلوی مصرف بی‌رویه این فرآورده نفتی واقعاً گران قیمت را بگیرد و از سویی نیز انگیزه قاچاقچیان بنزین از کشورمان به کشورهای منطقه را مهار سازد.
از حق نگذریم که قیمت بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی در ایران در مقایسه با دیگر کشورهای صاحب نفت منطقه و جهان به مراتب کمتر است و در کشورهایی هم که خودشان نفت ندارند یا استخراج آن را تاکنون تجربه نکرده‌اند که واویلا!!
در همین چند روزی که قیمت بنزین در ایران گران شد، وضعیت به شدت بحرانی نیز از لحاظ کمبود و گرانی محصولات نفتی و نوعاً بنزین در کشورهای هدف قاچاق از ایران، به وجود آمد و اخبار غیررسمی حاکی از افزایش شدید قیمت بنزین در کشورهایی نظیر ترکیه، افغانستان و پاکستان و چند کشور همسایه در حوزه جنوبی دریای خزر و هم مرز با کشورمان در روزهای اخیر می‌باشد.
اما برگردیم به موضوع برقراری عدالت تهیه و مصرف بنزین در کشور خودمان و اینکه دولت مردان چه شیوه‌هایی را برای رساندن حق به دست صاحب حق که همان قشرهای کم درآمد جامعه هستند، برگزیده‌اند.
قانون پرداخت ماهانه یارانه نقدی به مردم حدود 8 سال است که در ایران اجرا می‌شود و این قانون و تجزیه و تحلیل و تجربه آمار و ارقام مربوط به جمعیت مشمول یارانه نقدی، ملاک‌های خوبی برای طرح جدید معیشتی و تقسیم درآمد حاصل از مابه‌التفاوت قیمت بنزین بین قشرهای مردم می‌باشد، که گویا در اجرای جدید نیز این قانون دستخوش تغییرات زیادی شده است به نحوی که گویا حتی آن دسته از مردم که تاکنون مشمول دریافت یارانه نقدی بوده‌اند، در قانون جدید از اجرای عدالت مغفول مانده‌اند! اکنون داغ‌ترین موضوع در بین مردم شهرها و روستاهای کشورمان پرسش و پاسخ در خصوص چگونگی دریافت و یا عدم دریافت به اصطلاح عام پول بنزین می باشد و در این ارتباط از خیلی دوست و آشنا و فامیل که می‌پرسی پاسخ می‌دهند، والا تاکنون که مبلغی به ما پرداخت نشده است و شاید از ماه آینده ما هم برویم توی طرح!
یکی از دوستان بازنشسته ما هم در این خصوص می‌گفت، عالم و آدم می‌دانند که من یک بازنشسته زیر پوشش تأمین اجتماعی هستم و بعد از 33 سال خدمت دولتی هم اینک ماهانه حدود دو میلیون و 600 هزار تومان مستمری دارم اما چگونه در طبقه جمعیت 7 میلیونی کشورمان قرار داده شده‌ام، هیچ کس معلوم نیست! این دوست ما با تأسف اضافه می‌کند، اگر من با این شرایط جزو 7 میلیونی‌ها باشم که آن وقت اوضاع و احوال 18 میلیونی‌ها چگونه خواهد بود!
یکی از مسئولان و مدیران طرح معیشتی دولت، دوشنبه شب در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی اعلام کرد ملاک پرداخت یارانه طرح معیشتی یا همان پول بنزین به مردم ایران فاصله داشتن با اتومبیل حداقل 250 میلیون تومانی و خانه شخصی 900 میلیون تومانی در شهرستان است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com