1398-03-191398-03-29bool(false) 1398-03-191398-03-29bool(false) 1398-03-191398-03-29bool(false) قهرمانی ، رویای دم دست یوزها همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 خرداد 1398 - شماره 3499
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Wed, June 19, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  88720 تاریخ انتشار:  1397-10-20 - 10:34 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

قهرمانی ، رویای دم دست یوزها

نویسنده : حامد صیفی

یادداشت
 
 
 به تیمی که در روسیه عاشق و دلبسته یک بازی دفاعی بود، پیش از پاگذاشتن به جام ملت‌ها این انتقاد وارد می‌شد که سربازان کارلوس کی‌روش با چنین نمایشی در قامت یک مدعی تمام عیار قدعلم نخواهند کرد. 
از همان شبی که تیم ملی فقط به اندازه یک بغل پای دقیق مهدی طارمی با رستگاری بزرگ و تاریخی فاصله داشت، تا همین چند شب پیش که گرم حضور در جام ملت‌های امارات می‌شدیم و در این 6 ماه مالامال از حاشیه که دعوا و جنجال در آن بیش از همه به چشم می‌خورد، یک انتقاد به تیم ملی وارد بود که سینیور با تفکرات همیشگی دفاعی‌اش و محروم کردن تیم ملی از نمایش یک فوتبال مالکانه، در امارات نمی‌تواند رویای 4 دهه‌ای فوتبال ایران را به واقعیت گره بزند. 
خیلی از کارشناسان و اهالی رسانه و مهمتر از همه درصد بالایی از مردم بعد از جام‌جهانی 2018 و درست در روزهایی که خالی از احساسات نشات‌گرفته از کسب 4 امتیاز در بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی دنیا شده بودیم، تفکرات کی‌روش و دستیارانش به‌سبب نمایش تدافعی برابر هر 3 رقیب آفریقایی و اروپایی در روسیه را در تیررس انتقاد قرار داده بودند و استدلال اردوگاه منتقدین هم بر این بود که تیم ملی اگر از لاک دفاعی خارج می‌شد و با برخورداری از ابزارهای ایده‌آل تیم ملی در فاز تهاجمی، کمی بیشتر به فکر حمله می‌بود، ایران در گروه مرگ جام‌جهانی زندگی بهتری را تجربه و دست آخر حتی در صف 16 تیم برتر دنیا هم قرار می‌گرفت.
با اینکه در آن برهه، این انتقادات تا چه اندازه منطقی و فوتبالی بود در این مجال خیلی سروکار نداریم، اما اینکه تیم ملی را قبل از جام ملت‌ها و درست موقعی که هنوز از تیم کارلوس در میدان بزرگ امارات رونمایی نشده، مورد انتقاد قرار دهیم کاری بود که ضررش بیش از همه به تیم ملی کشورمان می‌رفت.
اگرچه یمن برای ما لقمه دهان‌گیری نبود و بابت پیروزی پنج گله کشورمان برابر این حریف عاجز خیلی نباید سرمست بود و مشت گره کرد، اما چیزی که تیر منتقدان را به سنگ زد نمایش دلچسبی بود که از مهره‌های سینیور به تماشا نشستیم. نمایشی خستگی‌ناپذیر، سراسر عطش، سرتاپا هجوم و مهمتر از همه با برنامه که نشان می‌داد تیم ملی با نشانه‌گیری یک هدف بزرگ و رویایی گام به آوردگاه آسیایی مستطیل‌سبز گذاشته و می‌رود تا با تفکرات مرد پرتغالی قاره کهن را فتح کند.
نمایش دوشنبه شب شاگردان کی‌روش برابر یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های حاضر در جام ملت‌ها شاید خیلی به چشم نیامده باشد، اما یک نکته مهم در پی داشت و اینکه تیم کارلوس در این جام با داشتن مهره‌های پرانگیزه، جوان و با تجربه بین‌المللی در فاز تهاجمی، می‌تواند یک قاتل بی‌رحم برای ریز و درشت‌های جام باشد.
ایران با فوتبالی که برابر یمن به منصه ظهور گذاشت، فوتبال ناب و تهاجمی خود را به رخ کشید و حالا که آرامش برای تیم ملی کشورمان از نان شب هم واجب‌تر است، ای کاش به‌جای پرداختن به تمام حاشیه‌های خردوکلانی که تیم مملکتمان را از مسیر درست و هدف اصلی‌اش دور می‌کند، به فکر یاری رساندن و فرستادن پالس‌های مثبت برای پسران خوب تیم ملی خود باشیم.
و واقعیت این است که امسال بیش از همیشه به قهرمانی نزدیک هستیم و در روزهایی که به‌خاطر گرانی و مشکلات اقتصادی فاصله با رویاهای روزه‌مره‌مان خیلی زیاد شده، یک قهرمانی می‌تواند ما را به رویای چندین ساله‌ فوتبالی‌مان گره بزند. به این تیم امیدوار هستیم و وقتی دوشنبه شب چشم‌ها را قرض به تماشای آن نمایش قابل قبول برابر یمن دادیم، بیشتر به کی‌روش و بازیکنان ارزنده خود ایمان آوردیم. و حالا خوب می‌دانیم که موفقیت در جام امسال دم دست است به شرط آنکه تیم ملی را از مسیر اصلی‌‌اش دور نکنیم.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com