مصوباتی برای مردم! همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 7 آبان 1399 - شماره 3885
 
امروز : پنجشنبه ، 8 آبان 1399

Today : Thu, October 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110545 تاریخ انتشار:  1399-05-06 - 08:34 تعداد بازدید:  43
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مصوباتی برای مردم!

یادداشت


 ۱- مقابله با شیوع کرونا در ایران داستان جالبی دارد، با آنکه این ویروس، همه را تهدید می‌کند اما برخی مسئولان تصور دیگری دارند و فکر می‌کنند، کرونا با مسئولان کاری نداشته و به آنها اجازه می‌دهد تا با فراغ بال به سیاستگذاری برای عموم مردم در مقابله با شیوع و همه‌گیری کرونا بپردازند.
این تصور نادرست دلیلی شده تا بسیاری از مسئولان از رئیس مجلس سابق تا نمایندگان و اعضای مجمع تشخیص مصلحت تا معاونان وزرا و استانداران و دیگر مسئولان درگیر این ویروس شوند و متأسفانه برخی از این سرمایه‌های انسانی و ثروت کشور به‌راحتی از دست بروند.

۲- علاقه برخی مسئولان به زیست متفاوت با مردم که زمانی در قالب اشرافی‌گری نمود می‌یابد و زمانی در رویین‌تن دانستن خود در برابر ویروس و بیماری جلوه‌گری می‌کند، دلیلی شده تا این‌دسته از مسئولان همچنان خود را مصون از بیماری فرض کرده و برای پیشگیری دیگران نسخه بپیچند.
البته روشن است نسخه‌ای که این‌گونه پیچیده شود و نسخه‌دهنده در عمل به آن اعتقاد نداشته باشد، چندان با موفقیت همراه نخواهد بود.

۳- در داستان پنام (ماسک) مشاهده شد که بسیاری از مسئولان استفاده از پنام را جدی نمی‌گرفتند تا اینکه مقام معظم رهبری، در این زمینه توصیه‌هایی را ارائه و از پنام به‌صورت عملی استفاده کردند.
پس از آن بود که برخی مسئولان که تا آن وقت تصویری با ماسک از آنها ثبت نشده بود، ثبت تصویر در همه حال با ماسک زده را در دستور کار قرار دادند.

۴- مشهور است که در ایران قوانین برای مردم است و مسئولان خود را مقید به رعایت قانون نباید کنند و همواره رفتاری فراقانونی داشته باشند.
با این دیدگاه است که برخی مسئولان به مصوبات و قوانین مورد تصویب خود هم توجه نداشته و تنها بر اجرای آن برای مردم سخت‌گیری می‌کنند.

۵- چندی پیش با افزایش مبتلایان به کرونا در استان و افزایش فوتی‌ها بر اثر ابتلا به کرونا، تصمیماتی در استان اتخاذ و اعلام شد؛ از جمله این تصمیمات ممنوعیت تجمع بیش از ده نفر تحت هر عنوان در استان بود و انتظار می‌رفت این ممنوعیت توسط تصویب‌کنندگان آن بیش از دیگران رعایت شود.
البته این ممنوعیت به‌صورت جدی و سفت و سخت درحال اجرا بود و بسیاری از برنامه‌ها هم لغو و مجازی شد اما برگزاری برخی جلسات و بازدیدها از جمله جلسه اقتصاد مقاومتی استان با حضور معاون علمی رئیس جمهور، نقض جدی این مصوبه بود که به‌دلیل نقض آن از سوی مصوب‌کنندگان ممنوعیت نمی‌توان برای بانیان این جلسات تنبیهی اداری یا غیراداری در ‌نظر گرفت.

۶- نقض مصوبات ستاد مقابله با کرونای استان توسط تصمیم‌گیران اصلی آن، حکایت از این دارد که ناظر بر اجرای این مصوبات باید مشخص شود و این فرد باید اختیاراتی برای دادخواهی و برخورد داشته باشد که با این مشخصات دادستان بهترین فرد برای نظارت بر اجرای مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا خواهد بود.
دادستان می‌تواند هر زمان که تشخیص داد مسئولان مصوبات خود را نقض می‌کنند، هشدارهای لازم را از جایگاه دادستانی و مدعی‌العمومی اعلام و از زیان جامعه با لغو مصوبات پیشگیری کند.

۷- مسئولان، مردم، کادر درمان و همه جامعه تلاش خوبی برای مقابله با شیوع کرونا دارند اما نقض مواردی نباید این تلاش خوب را با مشکل مواجه کند.
به همین دلیل همه حتی رئیس و اعضای ستاد مقابله با شیوع کرونای استان باید دستورالعمل‌ها و مصوبات را جدی گرفته و در اجرای آنها با دقت بیشتری تلاش کنند وگرنه زنجیره انتقال ویروس تهدیدی برای قطعی احساس نخواهد کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com