یک سالگی استانداری شاهرخی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 بهمن 1399 - شماره 3956
 
امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

Today : Sat, January 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101136 تاریخ انتشار:  1398-08-12 - 09:32 تعداد بازدید:  111
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

یک سالگی استانداری شاهرخی

یادداشت


 ۱- سال گذشته هیأت وزیران در جلسه 23 آبان  به پیشنهاد وزارت کشور با انتصاب سید سعید شاهرخی به عنوان استاندار همدان موافقت کرد و چند روز بعد شاهرخی، به عنوان استاندار کار خود را در استانداری همدان آغاز کرد.
اکنون و در آستانه یک سالگی صدارت شاهرخی در استانداری آنچه اهمیت دارد بررسی عملکرد یک ساله وی و  روند مثبت یا منفی حضور  استاندار در تحولات توسعه استان است.
۲- شاهرخی، زمانی استانداری همدان را بر عهده گرفت که تحریم ها دوباره با شدت بیشتر آغاز شده بود و بهترین پیش بینی برای  عملکرد استاندار، حفظ شرایط موجود و رعایت شرایط گذر از تحریم تا پایان تحریم ها بود.
با این نگاه، بسیاری انتظاری از استاندار دوران تحریم نداشتند و تجربه و عملکرد استانداری آزاد ، استاندار دوران تحریم اول را برای استانداری وی ، مفید می دانستند.
۳- اقدام شاهرخی در تعریف بهبود معیشت، ایجاد اشتغال و حمایت از تولید به عنوان محورهای اصلی کار در جلسه معارفه حکایت از آن داشت که وی قصد دارد در سمت استاندار، موثر تر عمل کند و به دنبال مدیریت شرایط گذر از دوران تحریم نیست.
این حرکت استاندار از همان ابتدا انتظارات را از وی بالا برد تا حدی که در بسیاری از تحلیل ها شرایط تحریم به عنوان یک شاخص مهم دیگر لحاظ نمی شود.
۴- مهمترین اقدام شاهرخی برای تسریع توسعه را می توان، تدوین سند سه ساله توسعه استان دانست که بر اساس میزان پیشبرد یا توقف آن ارزیابی عملکرد وی در استانداری همدان را انجام داد.
بر اساس اعلام استاندار گزارش سالیانه عملکردی این سند به مردم ارائه خواهد شد و ارزیابی کارنامه مدیران بر اساس ارزیابی عملکرد آنها در اجرای سند خواهد بود.
سند توسعه استان در پنجم اردیبهشت ماه امسال رونمایی شده و هر چند گزارش یکساله آن در اردیبهشت سال بعد ارائه خواهد شد اما انتظار است گزارش شش ماهه آن با گزارش عملکرد یک سالگی استاندار از سوی مدیران برای اطلاع  افکار عمومی از آخرین وضعیت اجرای آن ارائه شود
۵- شورای برنامه ریزی استان در پنج شنبه گذشته با اعلام اخبار خوبی از سوی استاندار همراه بود و استاندار همدان در این شورا با تبیین وضعیت توسعه ای استان رتبه‌های اول استان در حوزه‌هایی با استناد به گزارش های مراکز رسمی آمار کشور را اعلام و بر تداوم و حفظ شرایط کار در استان تاکید کرد.
به گفته استاندار استان همدان هم اکنون، رتبه اول کشور در جذب سرمایه‌گذاری، رتبه اول در کاهش نرخ بیکاری، رتبه اول در افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و رتبه اول در واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی‌ را دارد .
۶- اعلام آمار عملکردی در آخرین شورای برنامه ریزی استان از سوی سید سعید شاهرخی با توجه به نزدیکی به زمان یک سالگی فعالیت وی به عنوان استاندار همدان به نوعی ارائه گزارش عملکرد و کارنامه فعالیت یک ساله است.
این اقدام می تواند الگوی دیگر مدیران در تکمیل گزارش عملکرد یکساله و امید آفرینی با اطلاع رسانی درست از اقدامات باشد.
۷- مهمترین میثاق استاندار با مردم و مدیران و مسئولان استان سند توسعه سه ساله استان است که بر اساس آن می توان میزان تعهد و وفاداری شاهرخی به میثاقی که دارد را ارزیابی کرد اما آمار اعلام شده و سخنان استاندار در شورای برنامه ریزی و توسعه استان حکایت از تلاش حداکثری وی در راستای پایبندی به میثاق با مردم و اجرای کامل سند توسعه استان دارد.
البته هر عملکردی قابل نقد است و انتقادات از روند اجرای برنامه ها و  اقدامات استاندار و مدیران فعالیتی ضروری در بهبود عملکرد ها در تسریع روند توسعه استان است.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com