ماموریت ویژه دولت به شاهرخی همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 آذر 1397 - شماره 3362
 
امروز : دوشنبه ، 26 آذر 1397

Today : Mon, December 17, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83065 تاریخ انتشار:  1396-08-13 - 05:45 تعداد بازدید:  140
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ماموریت ویژه دولت به شاهرخی

یادداشت

 معاون جدید معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان این هفته معارفه می شود. سید سعید شاهرخی در شرایطی کار در استان همدان آغاز می کند که جایگاه و صندلی اش با ضعف ها و البته نقاط قوتی همراه بوده که به حساسیت و سنگینی ماموریت وی در همدان می افزاید.
معاونت سیاسی امنیتی همواره یکی از چالشی ترین و حساس ترین مناصب در استانها بوده است. در استان همدان سختی کار در این منصب به ویژه در دولت فعلی دو چندان است. همدان با ترکیب جمعیتی سنتی اگرچه در مشارکت اقتصادی دست بالایی داشته اما در سالهای گذشته – به ویژه در سطح ذی نفوذان- همخوانی سیاسی با گرایش دولت نداشته است.
گرایش اکثریت همدانی ها آنچنان که در انتخابات ریاست جمهوری دیده شد به سمت و سوی کاندیدای رقیب حسن روحانی بود که البته این را نباید به حساب اصولگرا بودن مردم همدان گذاشت. همدانی ها- فضای عمومی- از دیرباز نشان داده اند که اهل سیاسی کاری و غوطه وری  در فضای جناح بندی ها نبوده اند و آنچه که در شرایط یک انتخابات اهمیت داشته همخوانی شعارها و وعده های انتخاباتی با خواسته ها و انتظارات شان بوده است.  
اما عوامل مختلفی در شکل گیری نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در استان همدان نقش داشت که ناکامی دولت در عمل به وعده های خود ، از دست دادن فضای استان از زمان انتخابات مجلس دهم به دلیل ضعف فرمانداران و ضعف سازماندهی انتخاباتی ستاد حامی حسن روحانی مهم ترین دلایل آن بوده اند.
اگر چه نباید تلاشهای الهی معاون سیاسی استانداری همدان را در هماهنگ سازی فضای استان با جهت گیری های دولت نادیده گرفت اما ضعف کارکردی برخی نهادهای دولتی در استان به ویژه دستگاههای اقتصادی و ضعف مدیران شهرستانی کمک کرد تا فضای همدان به یکی از نقاط امیدواری برای اردوگاه اصولگرایان در انتخابات آینده بدل شود.
در این فضا به طور حتم یکی از خواسته های اصلی دولت از شاهرخی معاون سیاسی امنیتی جدید استاندار همسو سازی فضای استان با جهت گیری های دولت و افزایش امید به کارکردهای نمایندگان دولت دراستان بوده است.
شاهرخی برای اجرای این ماموریت ویژه نیاز به بسترها و هماهنگی هایی دارد که نخستین رکن آن انتصاب فرمانداران همسو و معتقد به جهت گیری ها و برنامه های دولت در شهرستانها خواهد بود. دولت برای اثبات عملکرد خود دیگر فرصتی به فراخی دولت یازدهم ندارد و ادامه کار مدیران ناهمراه، خسته و بی انگیزه نخستین ضررش افزایش انتقادات از عملکرد دولت در استان خواهد بود.
دیگر نکته اصلی در اجرای این ماموریت به آنچه که در اولویت های معاون جدید سیاسی امنیتی آمده باز می گردد. شاهرخی در نخستین گفتگوی رسانه ای خود" باز شدن فضا و ایجاد نشاط سیاسی" در استان را اولویت خود عنوان کرده بود. شاهرخی نخستین معاون سیاسی نبوده که باز شدن فضای سیاسی در استان را هدف خود قرار داده چه اینکه نزدیکترین شاهد بر این مدعا گفته ها و تاکیدات الهی تبار در 4 سال گذشته مسئولیتش در استان بود. اما آنچنان که تجربه شده برخی موانع از جمله گروهی که از آنها به عنوان مانع سازان تاریخی در پیشرفت استان یاد می شود کار را برای شاهرخی سخت خواهند کرد.
شاهرخی اگر به جدیت اولویت های خود در تلاش برای تحقق آن نیز جدی باشد باید از این موانع عبورکند چرا که تساهل و معامله بر سر مدیران ناهمراه یا نادیده گیری رفتارهای زیرپوستی مانع سازان سرنوشت او را هم نامعلوم خواهند کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com