کرونا راه دانشمندان جهان را از هم جدا کرد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : جمعه ، 7 آذر 1399

Today : Fri, November 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111755 تاریخ انتشار:  1399-06-24 - 07:00 تعداد بازدید:  37
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کرونا راه دانشمندان جهان را از هم جدا کرد

نویسنده : مهدی ناصرنژاد

یادداشت


 آقای (تدروس ادهانوم) رئیس سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین اظهارنظر خود درباره شرایط ویروس کووید-19 که روز جمعه (21 شهریورماه منتشر شد، از نبود همبستگی دانشمندان کشورهای پیشرو جهان که مدعی دستیابی به واکسن پیشگیری از بیماری کووید-19 یا همان کرونا هستند برای همکاری‌های مشترک در این زمینه به‌شدت اظهار نگرانی کرده و گفته است: چنین رویه‌ای اشتباه به رهایی هرچه زودتر مردم بی‌گناه جهان از شر کرونا هیچ کمک مؤثری نخواهد کرد.
اظهارنظر رئیس سازمان بهداشت جهانی را درحالی می‌شنویم که اوج‌گیری جدید بیماری همه‌گیر کرونا با شدت و سرعت بیشتر از پیش در جهان آغاز شده است و در همین حال نیز هیچ امیدی به موفقیت قطعی دانشمندان در ساخت واکسن مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی وجود ندارد!
اما جای تأمل بر سخنان رئیس سازمان بهداشت جهانی در این نکته واقعاً نگران‌کننده است که چرا دانشمندان و گردانندگان اصلی آزمایشگاه‌های معتبر و صاحب‌نام جهانی برای جلوگیری هرچه سریعتر از پیش روی ویروس غیرقابل کنترل کرونا اتفاق نظر ندارند و به دلسوزی و احساس مسئولیت مشترکی برای نجات جان بشریت نمی‌توانند دست یابند! بی‌هیچ شکی مصلحت‌اندیشی دولت‌ها در این برهه سخت و خطرناک عامل نبود همبستگی ناخواسته بین مراکز علمی و دانشمندان برجسته جهان در این مورد خاص می‌باشد. در واقع دولت‌ها و قدرت‌های انحصار طلب جهان بدون توجه به سلامت و امنیت روانی جوامع بشری کرونا را هم سیاسی کرده‌اند و هر یک به‌دنبال امتیازگیری و دستیابی به منافع مادی بیشتری از این رهگذر تاریک می‌باشند، و الا دانشمندان واقعی هدفی جز فراهم آوردن ابزار و بسترسازی صلح جهانی و خدمت به بشریت ندارند!
چنین وضعیت جهان‌سوز که گویا دلخواه قدرت‌های پوشالی و کشور‌های بزرگ هم است، نمی‌تواند در راستای ادعای تو خالی آنان نسبت به دلسوزی و حمایت از مردم جهان باشد و بیانگر بی‌رحمی و شخصیت مسخ سران دولت‌ها و کشورهای پیشرفته است.
بشریت در ادوار تاریخی پر فرازونشیب خود شاهد حوادث قهری و بیماری‌های مهلک و جهان‌گیر به‌ویژه در برهه‌های جنگ‌های بزرگ بوده است که چگونه دولت‌ها و کشورهای درگیر جنگ فارغ از دشمنی‌ها و اختلافات سیاسی و نظامی در مواقع بلایای طبیعی و بیماری‌های نوظهور به کمک هم شتافته و دانشمندان با هر ملیتی یافته‌های علمی و انحصاری در سریعترین زمان ممکن را برای نجات مردم بی‌گناه به کار گرفته و اندیشه جهانی خویش را به منصه ظهور رسانده‌اند. واقعاً نسل‌های امروز در چه دنیایی زندگی می‌کنند که با وجود پیشرفت‌های شگرف علمی و کشف ناشناخته‌های بسیار، به‌تدریج از انسانیت دور می‌شوند و ارزشمندترین خصلت‌های بشری مانند میلیون‌ها فرهنگ زیبا و موجودات متفاوت که دچار انقراض و نابودی و فراموشی شده و می‌شود، به راه فنا و نیستی افتاده است!
دشمنی و رقابت ناسالم و انحصارطلبی‌های نامعقول کانون‌های مدعی بشردوستی امروز به‌جایی رسیده است که حتی برای جلوگیری از کشف واکسن و داروی پیشگیری و درمان کرونا هر دولت و هر قدرتی در کار رقبای خود سنگ‌اندازی و ایجاد مزاحمت و فرافکنی می‌کند، مانند این موضوع که به‌تازگی آمریکایی‌ها که در مقابل سازمان بهداشت جهانی ایستاده و به دستور دونالد ترامپ از عضویت این سازمان خارج شده‌اند، شایع کرده‌اند که کشور چین در تبانی با این سازمان نمی‌گذارند سایر کشور‌ها به حقیقت کرونا پی ببرند و راه علاج این بیماری را پیدا کنند.
آمریکا مغرضانه مدعی است که کرونا اساساً ناشی از ویروس خاصی نیست، چون دانشمندان ایتالیایی به تازگی کشف کرده‌اند که عامل کرونا باکتری‌ها و یک میکروب خاص است که موجب لخته شده خون در عروق انسان می‌شود و این باکتری عفونت‌زا با آسپرین‌ها هم قابل درمان می‌باشد!!! درصورتی‌که بسیاری مجامع علمی و دانشمندانی که در تلاش برای دستیابی به واکسن ضد کرونا هستند، چنین ادعای بی‌پایه و کودکانه را رد می‌کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com