راه را بر قومیت گرایی ببندیم همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : پنجشنبه ، 15 خرداد 1399

Today : Thu, June 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101311 تاریخ انتشار:  1398-08-18 - 10:06 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

راه را بر قومیت گرایی ببندیم

یادداشت


 ۱- آشوبهای دو کشور عراق و لبنان به عنوان دو کشور مهم در سیاست خارجی و سیاستهای راهبردی ایران، از منظر بسیاری از تحلیلگران بیش از آنکه به عنوام برنامه ای تنظیم شده برای آشوب در این کشورها نگریسته شود، پیش مقدمه آشوب در ایران عنوان می شود.
در واقع این آشوبها از همان ابتدا با هدف قرار دادن ایران و با هدف کاهش تاثیر ایران در منطقه و بعد کشاندن آشوب به کشور و ناامن سازی امنترین کشور منطقه برنامه ریزی شده است.
۲- استکبار جهانی در طرح خود برای خاورمیانه، کوچک سازی بسیاری از کشورها را هدف قرار داده و البته هدف اصلی آن تجزیه ایران متحد و تشکیل چند کشور میکروسکپی وابسته است.
این هدف که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با شدت بیشتری دنبال شده در عمل به دلیل تیزهوشی مردم، پیوندهای ناگسستنی و همزیستی تاریخی ، تفاهم در نقاط مشترک و ایثار و فداکاری برای میهن ناکام مانده و ایران اسلامی مقتدرتر از هر زمانی در طول تاریخ به حرکت خود در مسیر توسعه و پیشرفت ادامه می دهد.
۳- توطئه های دشمنان در ایجاد گسست قومیتی در هر دوره ای متفاوت بوده و با آنکه در هر دوره شکست را تجربه و پیشرفتی نداشته اند باز هم با توطئه ای جدید این مسیر را دنبال کرده اند.
اگر روزی دشمنان با توطئه حمایت از تروریست های تجزیه طلب در صدد ایراد ضربه به ایران بودند اکنون که وابستگی تمام این گروه ها با بی توجهی مردم ایران به آنها مشخص شده، به توطئه قومیت گرایی که قبلا هم کلید زده بودند، رجوع کرده اند تا شاید قومیت های ایرانی را بتوانند درگیر یکدیگر ساخته و خشونت قومیتی را در ایران جایگزین امنیت موجود کنند، هر چند این خیال آنها نیز باز به دلیل درک نادرست آنها از واقعیت‌های ایران و عشق و مردم قومیت ها به ایران و ایرانی ها ، باطل خواهد بود.
۴- ایرانی ها  مشترکات بسیاری دارند که بر اندک اختلافات قومی آن را ترجیح می دهند ، تاریخ، ادبیات، جغرافیا ، فرهنگ و پرچم ایران مهمترین مشترکاتی است که خرده فرهنگ های قومیتی در ذیل آنها تعریف می شوند و این خرده فرهنگ های قومیتی در راستای تقویت مشترکات اصلی برای قومیتها ارزشمند هستند.
ملت ایران راه دراز تاریخی را در تاریخ مشترک با هم در این جغرافیای مشترک طی کرده و این ملت در غم ها و شادی ها با هم بوده است.
۵- اقدام چند تماشاگرنما در استادیومی و توجه آنها به قومیت گرایی در شرایط منطقه به خوبی از توطئه دشمنان در ایران پرده برداشته و مشخص کرده است که آنها به دنبال پیشبرد این توطئه خطرناک و خشن در ایران و علیه ملت ایران هستند.
البته باز هم تیزهوشی مردم و آگاهی آنها از توطئه های دشمنان این توطئه را خنثی کرد هر چند دشمن باز هم موضوع قومیت گرایی را رها نخواهد کرد.
۶- اصرار دشمن به توطئه قومیت گرایی، حکایت از شناسایی این  موضوع به عنوان نقطه آسیب از سوی دشمن برای ضربه زدن به ایران و ملت ایران است.
با آگاهی از این مهم همه تلاش ها باید در گرفتن امکان مانور از دشمن در موضوع قومیتها باشد و اتحاد قومیتها که در طول تاریخ نقطه قوت ایران بوده باز هم تقویت شود.
۷- هر ایرانی فارغ از قومیتی که دارد، باید از امکانات عادلانه در ایران برخوردار و امکان پیشرفت در هر حوزه ای که وارد می شود را داشته باشد.
اگر قومیتی احساس ظلم کند و تصور کند به بازی گرفته نشده است  و از امکانات عادلانه برخوردار نشده ممکن است به خاطر ایران شرایط را تحمل کند اما این احساس در این قومیت باقی خواهد ماند.
استان همدان هم مانند بسیاری از استانهای کشور از قومیتهایی تشکیل شده که سالهایی به بلندای تاریخ، با هم در صلح و امنیت زندگی کرده اند و دل در گرو ایران اسلامی داشته و دارند و هرگز اسیر قومیت گرایی نشده اند البته این به معنی بی توجهی مسئولان در رسیدگی عادلانه و استفاده از تمام قومیت ها در توسعه استان نیست


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com