1399-05-131399-05-23bool(false) نظارت بر قیمت؛ انتظاری همگانی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 23 مرداد 1399 - شماره 3826
 
امروز : پنجشنبه ، 23 مرداد 1399

Today : Thu, August 13, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  102106 تاریخ انتشار:  1398-09-09 - 13:03 تعداد بازدید:  48
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نظارت بر قیمت؛ انتظاری همگانی

یادداشت


 1-روز گذشته اعلام مواضع رهبر معظم انقلاب در ارتباط با اصلاح قیمت بنزین، راهبرد نظام را در این زمینه و ادامه حرکت را برای مسئولان و مردم روشن کرد. اکنون انتظار این است کسانی که تا پیش از این مواضعی دیگر داشتند، مواضع خود را نگاه و راهبرد رهبر معظم انقلاب تنظیم کنند و از این پس در این زمینه در راستای عمل به انتظارات رهبر معظم انقلاب تلاش کنند.
2-آن دسته از نمایندگان مجلس که تلاش داشتند از این نمد کلاهی برای خود بافته و رأیی برای خود جمع کنند، اکنون وقت نمود ولایت‌مداری آنهاست.
این دسته از نمایندگان اکنون باید در راستای اجرای دستور سران قوا تلاش کرده و مردمی را که با اعتراض خود همراه کرده بودند را به همراهی با تصمیم پذیرفته شده سران قوای فرا بخوانند و همراه کنند.
3-مخالفین دولت که این تصمیم را نه تصمیم سران قوا که تصمیم دولت می‌خواندند و قصد داشتند این تصمیم را مبنایی برای به پایان رساندن عمر دولت کنند، اکنون حنای آنها رنگ ندارد زیرا به صراحت اعلام شده که تصمیم گرفته شده، تصمیم سران قوا است و نظام از این تصمیم حمایت می‌کند.
ادامه کوبیدن به طبل مخالفت و اعتراض برای آوردن مردم به خیابان در مخالفت با دولت، دیگر مخالفت با دولت تعبیر نخواهد شد و اقدامی علیه منافع ملی است.
4- رهبر معظم انقلاب در اعلام مواضع خود از مردم همراه نشدن با دشمنان در تخریب اموال عمومی و از نهادهای امنیتی و انتظامی عمل به وظایف را خواستار شدند.البته ایشان تصریح کرده‌اند که مردم ایران بصیرت خود را بارها نشان داده‌اند و همراه دشمنان نخواهند شد و تخریب و آتش زدن کار اشرار است که دشمنان از این حرکات حمایت کرده‌اند و مردم از آنها فاصله دارند.
5-رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان بیان داشته‌اند «مسئولان هر چه می‌توانند دقت و مراقبت کنند تا مشکلات این طرح برای مردم هر چه ممکن است کم شود.»
ایشان سخنان مسئولان را که در این چند روز در تلویزیون از مراقبت به بازار سخن گفته‌اند را امری لازم و بر مراقبت همه مسئولان تأکید کرده‌اند.
6- مهمترین نگرانی مردم از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، مبنا شدن گرانی سوخت برای ایجاد موج جدید گرانی در بازار است.
تجربه نشان داده که معمولاً گرانی سوخت، تنها در سوخت محدود نمی‌شود و همه کالاها با این بهانه درصدی از افزایش قیمت‌ها را تجربه می‌کنند به همین دلیل نگرانی مردم به جا است.
اعلام آمادگی مسئولان برای پیشگیری از تکرار این روند نیز بر اساس همین تجربه است اما این اعلام مواضع باید با حرکات اعتماد ساز همراه باشد و در اصطلاح شعاری و نمایشی نباشد.
7-اکنون با اعلام مواضع رهبری انقلاب، مردمی که نگرانی داشته و معترض به این تصمیم بوده‌اند با هوشیاری بیشتری رفتار خواهند کرد و ضمن حفظ انتقاد خود عمل به تأکیدات رهبر در مراقبت از افزایش قیمت‌ها را از مسئولان مطالبه خواهند کرد.
مردم بارها امتحان خود را پس داده‌اند و آزمون مجدد مسئولان در طرح اصلاح قیمت بنزین با مراقبت بیشتر از معیشت مردم آغاز شده است و قطعاٌ سربلندی در این آزمون همراهی مردم در ادامه اصلاح روند اقتصادی کشور را به دنبال خواهد داشت.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com