امید به اردوگاه کشتی استان بازگشت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 اسفند 1398 - شماره 3705
 
امروز : جمعه ، 9 اسفند 1398

Today : Fri, February 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


همدان لیبل
logo-samandehi
 
کد مطلب:  98627 تاریخ انتشار:  1398-06-14 - 09:59 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

امید به اردوگاه کشتی استان بازگشت

یادداشت


 چند سالی بود که عبارت کِشتی به گِل نشسته کُشتی استان همدان نقل محافل ورزشی و هواداران کشتی وبرخی ورزشی نویسان شده بود بدنبال مقصر  این به گِل نشستن نیستیم ،چون آموخته ایم که درحرکت رو به جلو نگاه به عقب از سرعت و شتابمان می کاهد لذا با ادای احترام به همه عزیزان گذشته که برای کشتی استان زحمات کشیده اند باید امروز بگوییم که کِشتی به گِل نشسته کُشتی استان به حرکت در آمده است ،ادعا نداریم این کِشتی شتاب گرفته  اما مدعی هستیم دیگر درگِل نمانده است و بر موجهای خروشان فائق آمده‌ایم ،سر نشینان و مسافران و خدمه امروز خرسندند که تیم فرماندهی چیره دست و حاذق سکان این کشتی را با همدلی و وحدت به دست گرفته و گویی همه به تبحر و اراده فرمانده ایمان دارند و همه با یک‌کلام و هم قسم شده اند تا این کِشتی را به ساحلی امن ودرخور نامش برسانند.
آری صحبت از کشتی استان همدان است ،ورزش پرافتخار و مظلومی که سالها مورد بی مهریها و کم لطفی‌ها قرار گرفت ،امروز روی خوب همه عاشقانش را می بیند ،از شهر همدان محبت وحمایت دل سوختگانی چون،داریوش میراب،حاج عبدا... کاظمی روشن ورضا سامعی ،حسین یلفانی و حسین بختیاری واکبری ،علی مخزنی،برادران ترکمان ،سید نورالدین جعفری و ....تا مربیان امروزیش چون عباس بیگلربیگی ،وحید بیگم جانی، محمد حسین سلطانی ،مصطفی یونسی نیا ،احمدی ،حسین بربط،تکلی ،قاسمی و.....
امروز کشتی استان دِل گرم است به فعالیت مرد عاشقی در کشتی شهر المپیکی خود ملایر چون مسعود مومنی ویاران بزرگواری چون برادران جوکار ،سعید گودرزی و صادق گودرزی ، جلال لطیفی ، محمد نظری ،برادران روزبهانی و غفاری
کشتی استان برخود می بالد که در شهر جهانی خود پیری کهنه کار و دل سوخته  چون فرامرز سموات را در راس کشتی نهاوند دارد که در آنجا عاشقان و حامیان کشتی  چون نعمت رضایی ،شکرا... سیف بهمنی ،علی میرزایی،عبداله پیرایی،و مربیان سازنده وعاشقی چون  سعید ابراهیمی ،علیرضاصفاری ،داریوش کمروند،حمید کمروند،عباس شهبازی ،تکلو،بهاری، نادری ،ابوالفتحی، مولوی ،شاهپور سعدی نژاد و..دارد.و حامیانی در مرکز کشور چون تورج ظفری، عزیز سیف ،دکتر سیفی، محمد رضایی و سعید کولیوند را دارد .
در تویسرکان فرماندهی مقتدر چون سرهنگ‌ معصومی بهمراه فردی عاشق علی عبدالملکی چرخ کشتی را به خوبی به حرکت درآورده اند و مربیانی چون علی محمد مالمیر ،بیات ،تکلو ، خزایی و... قلب کشتی را به تپش وادار ساخته اند .
در اسدآباد و در نبود مرد کشتی ،غلام رضا موذن که افتخاری برای استان محسوب می‌گردد ،مهندسی با تجربه در حال مهندسی و ترسیم مسیری نو در کشتی اسدآباد است مردانی چون نوروزی و اشرفی و .....با حمایت‌ها و راهنمایی‌های مرد بین‌المللی کشتی اسدآباد مزدک گیتی خونی تازه در بدنه کشتی به جریان انداخته است .
در کبودر آهنگ و فامنین و رزن و بهار نمی توان به ترتیب از تلاشهای بهرامی،سهرابی ،نوروزی و رومیایی گذشت، علیرغم بضاعت کم در این شهرستانها آنها با همت مربیان سازنده مردانه ایستاده‌اند و حتی در برخی رده‌ها گوی سبقت را از شهرهای مدعی ربوده اند .
آری کشتی استان در حال جان گرفتن است به برکت همدلی و وحدتی که نشات گرفته از مدیرتی صحیح و حساب شده است .
این روزها هیأت کشتی استان  با حمایت‌های همه بزرگان مذکور و کادری مجرب چون قاسم ربیعیان مرد خستگی ناپذیر کشتی استان و مسعود مصطفی جوکار نایب ریس و مربی ارشد تیم ملی کشتی فردی بی ریا و دوست داشتنی ،مهردادسعدی نژاد عضو هیأت رئیسه و چهره خوش فکر کشتی استان ،مسعود نوروزی عضو هیأت رئیسه و مرد بی ادعا ومحجوب کشتی همدان ، سرکار خانم علی بخشی نایب ریس و بانویی مدیر و زحمتکش ،داریوش چلوئیان ریس کمیته داوران و محمد ایرانی نیرویی که مسابقات پی درپی شور وحالی خاص به کشتی استان بخشیده است ودر کنار این عزیزان محمد سلطانی در کمیته استعدادیابی بدنبال معرفی استعدادهایی جدید است و سید مجتبی خسروی که می توان اینروزها به او آچار فرانسه کشتی استان لقب داد بدنبال تقویت و ارتقا علمی مربیان و کشتی گیران امروز هست.
آری اینبار همه آمده اند ،تا  کشتی استان را یاری کنند و در خاتمه تشکر ویژه از اصحاب قلم که در این مدت با انعکاس فعالیتها یاری رسان هیأت بوده اند.
* یاسر نصرتی


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com