آمایش منطقه ای زمینه ساز توسعه پرشتاب استان ها همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 اسفند 1398 - شماره 3705
 
امروز : جمعه ، 9 اسفند 1398

Today : Fri, February 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


همدان لیبل
logo-samandehi
 
کد مطلب:  98705 تاریخ انتشار:  1398-06-17 - 09:29 تعداد بازدید:  132
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آمایش منطقه ای زمینه ساز توسعه پرشتاب استان ها

یادداشت


  توسعه منطقه ای از جمله اهداف راهبردی کشور است که در بخش های مختلف دنبال می شود تا ضمن توازن بخشی به پیشرفت و ارتقای مناطق مختلف، زمینه برای استفاده بهینه از ظرفیت ها و امکانات در جهت توسعه بیش از پیش فراهم گردد.
نشست تخصصی آمایشی منطقه 3 کشور که شامل استان های همدان، کرمانشاه، ایلام و لرستان است و اخیرا به میزبانی استانداری همدان برگزار گردید، در راستای این هدف مهم تلقی می شود.
محورهای این نشست از جمله گردشگری، اقتصاد، دانشگاه ها و رسانه ها نشان می دهد که هدف‌گذاری ها در قالب منطقه ای بر اساس نیازسنجی علمی و واقعی و با نگاه کارشناسی صورت گرفته است.
آمایش منطقه ای نه تنها فرصت مناسبی را برای بهره گیری از ظرفیت های موجود در هر یک از استان ها و تقویت حوزه های مختلف فراهم می نماید، بلکه به کمک آن می توان نیازها را شناسایی و برای توسعه متوازن منطقه ای و استانی در آینده برنامه ریزی دقیق تری داشت.
علاوه بر این همکاری، هماهنگی و تعامل سازنده و متقابل میان استان های تعریف شده در یک منطقه می تواند تسهیل کننده روندی باشد که طی آن بتوان در جهت توسعه و آبادانی گام برداشت.
بررسی تخصصی وعلمی مسائل بر اساس ظرفیت ها و امکانات موجود و تلاش در جهت هم افزایی بیشتر که در نشست  مذکور نیز به نوعی آن را شاهد بودیم، خود زمینه ساز تحرک بیشتر و ایجاد تحولات مثبت است.
انسجام و هماهنگی بیش از پیش اعضا شرایطی را رقم خواهد زد که با نگاه منطقه ای مسائل هریک از استان ها مورد نبال شود و در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها مورد توجه قرار گیرد.
در سایه چنین نگاهی است که می توان به عبور از شرط موجود و دستیابی به شرایط مطلوب  امیدوار شد.
البته این نگاه باید در سطح بالاتر و فرامنطقه ای یعنی ملی و کشوری نیز تقویت شود تا در قالب آمایش منطقه ای بتوان گام های بزرگ و موثری برای توسعه همه جانبه داشت.
نکته دیگری که در این همایش تایید شد اجرا و عملیاتی نمودن تصمیمات و برنامه هایی است که در این نشست های تخصصی اتخاذ و مصوب می شود.
این تصمیمات که برگرفته از یک نگاه علمی و کارشناسی است و  بر اساس نیازها و ضرورت های پیش روی استان ها و متناسب با ظرفیت ها و امکانات موجود مورد توجه قرار گرفته است، تا زمانی که روی کاغذ بوده و عملی نشوند، حاصلی نخواهد داشت و لذا انتظار می رود در آینده شاهد اقدامات عملی در این زمینه باشیم و تا اثر و نتیجه ملموس چنین نشست هایی و شکل گیری انسجام منطقه ای در توسعه استان دیده شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com