استقلال عمل، شرط موفقيت شهردار همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 اسفند 1398 - شماره 3705
 
امروز : شنبه ، 10 اسفند 1398

Today : Sat, February 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


همدان لیبل
logo-samandehi
 
کد مطلب:  50393 تاریخ انتشار:  1393-06-22 - 22:00 تعداد بازدید:  1655
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استقلال عمل، شرط موفقيت شهردار

نویسنده : مهدي ناصرنژاد

یادداشت

 مصطفي رسولي كه حدود سه ماه سرپرستي شهرداري همدان را بر عهده داشت، روز شنبه بيست‌ودوم شهريورماه در جلسه معارفه مسئولان استان همدان رسماً به عنوان شهردار معرفي شد. حكم شهرداري رسولي قبلاً نيز از سوي وزارت كشور به وي ابلاغ شده است.
آيت‌ا... غياث‌الدين طه‌محمدي، نماينده ولي فقيه در استان و امام‌جمعه همدان، همچنين محمدناصر نيكبخت استاندار در جلسه معارفه رسمي شهردار هر يك در سخناني با اعلام حمايت خود از رسولي به وي توصيه كردند بدون توجه به فعل و انفعالات دروني شوراي اسلامي شهر همدان و سايه‌ روشن‌هاي موجود در فضاي شهرداري، با قدرت و قوت مسئوليت خود را انجام داده و سروسامان بهتري به اوضاع و احوال شهر بدهد.
همدان شهر كوچكي نيست، خيلي هم زيباست، مگر مي‌شود شهري را كه از حدود 90 سال پيش به نوعي داراي طرح جامع است و توسعه شهر بر محور شش خيابان اصلي و منظم هندسي طراحي شده، با خيلي از شهرهاي بزرگ مقايسه كرد؟ همدان در ادوار گذشته شهرداران موفقي به خود ديده است. اين شهر يك شبه ساخته نشده و سواي تاريخ سه هزار ساله‌اش، چم‌وخم‌هاي زيادي را در سده اخير براي توسعه و آباداني گذرانده است و چنانچه خوشبينانه به تحولات عمراني شهرمان نگاه كنيم درمي‌يابيم، آينده بهتري هم پيش‌رو داريم. نتيجه اخلاقي از چنين پيش‌درآمدي اين است كه به‌رغم تمام مشكلات و تنگناي بي‌شمار و همچنين كج‌سليقگي‌هايي كه با چشم‌هاي تيزبين و نكته‌سنج قابل مشاهده مي‌باشد، كارهاي خوبي انجام شده است.
تضارب آرا و اختلاف‌نظرهاي موجود در شوراي اسلامي شهر جاي تأمل و اميدواري فراواني دارد؛ زيرا اختلاف نظرهاي پيش‌برنده در خيلي مجموعه و محافل را مي‌توان در قسمت پر يك ليوان ديد كه مي‌تواند براي حيات و جريان يك تشكل، يك شهر و يك جامعه سرنوشت‌ساز باشد اما مهم اين است كه فرايند حاصل از يك اجماع فكري و تصميم‌ساز بي‌هيچ آزمون و خطايي بتواند به منصه ظهور برسد.
شخصي مانند آقاي رسولي كه از بين مجموعه مديران شهرداري‌هاي همدان و يا هر شخص ديگري نظير وي كه به منصب شهرداري برسد، نمي‌تواند انتخاب بدي باشد؛ چراكه چنين مديري با اشراف به مسير تكاملي يك شهر گام به جاي پاي اسلاف خويش خواهد گذاشت و ملزم به داشتن گام‌هاي جديد است مگر كه برعكس آن ثابت شود.
نماينده ارشد دولت در استان با تجربه‌اي كه از عملكرد شهرداران قبلي همدان دارد و موانع و مشكلاتي را كه مي‌تواند ترمزدستي فعاليت مديران شهرداري‌ها باشد مي‌شناسد، به شهردار جديد همدان توصيه مي‌كند آنچه در توان دارد و از دستش برمي‌آيد براي توسعه شهر و رفع مشكلات شهروندان به كار گيرد. در واقع به اعتقاد استاندار همدان و البته آنچه از فحواي كلام آيت‌ا... طه‌محمدي، امام‌جمعه شهرمان برمي‌آيد، لازمه فعاليت و موفقيت شهردار استقلال فكر و عمل است، چه در انتخاب مجموعه مديران شهرداري و چه در نحوه اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي توسعه‌بخش شهر. آيا يك شهردار در جوامع مستقل و آزاد و يا هر مسئول ديگر در سطوح مختلف، يك مدير اجرايي است و يا به ظني باطل، عامل اجرايي؟!


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com