مولوی از پاییز 97 تا پاییز 98 همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : پنجشنبه ، 15 خرداد 1399

Today : Thu, June 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101313 تاریخ انتشار:  1398-08-18 - 10:11 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مولوی از پاییز 97 تا پاییز 98

نویسنده : مریم مقدم

یادداشت


 ابراهیم مولوی سخنگوی شورای شهر همدان به دلیل غیبت در دو بازه زمانی از حضور در شورا از پاییز 1397 تا پاییز 1398  باز ماند.
آذرماه سال 1397 بود که غیبت سخنگوی شورای شهر همدان به دلیل سفر خارجی برای پیگیری دوره درمانی در شورای اسلامی شهر همدان کار را به جایی رساند که اعضای شورای اسلامی شهر همدان عضو علی‌البدل را به عنوان جایگزین موقت وی انتخاب کردند.
آن زمان پس از یک ماه که از بازگشت مولوی و ارائه مدارک پزشکی وی به کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران و تأیید مدارک از سوی این نهاد، شورای شهر همدان رأی بر مخالفت و عدم موجه بودن غیبت مولوی داده و با این اوصاف جواد گیاه‌شناس ماندنی شد.
25تیرماه 1398 بود که اخباری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر آنکه با رأی هیأت حل اختلاف وزارت کشور بار دیگر سخنگوی شورا به شورای شهر همدان باز می‌گردد و به این ترتیب عضویت گیاه‌شناس در شورا لغو خواهد شد.
همزمان با این خبر وکیل ابراهیم مولوی به خبرگزاری‌ها اعلام کرد از 27 تیرماه 1398 با وجود فشارهای موجود مبنی بر اینکه پرونده در دستور کار قرار نگیرد با ارائه مستندات و مدارکی که حاکی از حقانیت ابراهیم مولوی بود و با رأی همه اعضای شورای حل اختلاف کشور، وی می‌تواند به پست خود در شورای شهر باز گردد.
در این میان البته مسعود پورصالحی وکیل موسوی حضور جواد گیاه‌شناس در شورای شهر را در طول این مدت به دلیل قطعی نشدن حکم سلب عضویت مولوی، غیرقانونی عنوان کرده بود اما به هر ترتیب رگیاه شناس ماندنی شد .
با آنکه در تیرماه 98 طبق گفته وکیل مولوی شورای حل اختلاف کشور رأی صادره را ابلاغ می‌کند و حداکثر تا 72 ساعت دیگر ابراهیم مولوی به پست خود باز می‌گردد وجود گیاه‌شناس از شورای شهر خارج می‌شود، این اتفاق رخ نداد و باز هم ازحضور  مولوی در شورای خبری نشد.
12 بهمن ماه 1397 در جلسه صحن شورای اسلامی همدان موجه بودن یا نبودن مرخصی مولوی بر دو ماده 94 قانون شوراها و ماده 16 آیین‌نامه داخلی شوراها تأکید شد.
بر اساس ماده 16 آیین‌نامه داخلی غیبت از جلسات شورا با اطلاع رئیس شورا و از جلسات کمیسیون‌ها با اطلاع رئیس کمیسیون مربوط امکان‌پذیر است در این جلسه اعضای شورای شهر منهای یک نفر با مرخضی دوم ابراهیم مولوی مخالفت کرده بود و با اکثریت آراء رأی به موافقت با مرخصی مرحله دوم دادند اما موجه بودن این مرخصی را مشروط به ارائه مدارک پزشکی و مستندات مولوی در این زمینه کرد و در تاریخ 10/10/ به  انضمام 140 برگه پیوست این دفاعیات اتفاق افتاد.
در آن زمان شورا با کمیته انطباقی مکاتباتی انجام داد و 21 روز بعد هیأت انطباق رأی به رد مصوبه شورا دادند و به عبارتی مولوی باید 21 روز در تعیین تکلیف این موضوع تا روند درمان را متوقف می‌کرد.
در زمان یاد شده گردان رئیس شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: مصوبات شورا زمانی صادق است که کمیته انطباقی  بر روی آن صحه بگذارد و اگر موارد مورد تأیید قرار نگیرد مصوبه شورا باطل می‌شود.
به هر ترتیب جلسات پی در پی با این عنوان تشکیل شد و هیچگاه تا روزهای اخیر بودن یا نبودن مولوی در شورای اسلامی شهر همدان به صورت شفاف اعلام نشد و به نتیجه نرسید.
بالاخره پس از یک غیبت طولانی 13 آبان سال 1398 خبر بازگشت مولوی به شورا و مطالبه حقوق از گیاه‌شناس تیر رسانه‌های شهر همدان  شد.
با وجود آنکه مولوی دلیل غیبت خود را ادامه روند درمان جراحات دوران دفاع مقدس عنوان کرده بود اما نهادهای ذی‌ربط در استان غیبت سخنگوی شورای شهر همدان را موجه ندانستند و این موضوع باعث شد این موضوع از نظر حقوقی و شورای حل اختلاف مرکزی وزارت کشور پیگیری شود. در مراحل رسیدگی به موجه بودن یا نبود غیبت مولوی بر اساس گفته مسعود پورصالحی وکیل مولوی بعد از طرح دوباره موضوع در هیأت حل اختلاف وزارت کشور و ارائه تأییدیه مدارک پزشکی مولوی از بنیاد شهید رأی به بازگشت این عضو شورا داده شده بود که بنا به دلایل متعدد دوباره لغو شد اما در پنجاه و سومین صحن شورای اسلامی شهر با ورود مولوی به صحن و دفاع از رای صادره برای بازگشت وی به شورا همه علامت سوالات تا حدودی پاسخ خود را پیدا کرد .حال باید منتظر ماند و دید آیا اوضاع بر همین منوال باقی میماند ؟ 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com