همدان مدعی محوریت رسانه‌ای در کمیته‌های توسعه منطقه‌ای همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 اسفند 1398 - شماره 3705
 
امروز : جمعه ، 9 اسفند 1398

Today : Fri, February 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


همدان لیبل
logo-samandehi
 
کد مطلب:  98643 تاریخ انتشار:  1398-06-14 - 10:34 تعداد بازدید:  95
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان مدعی محوریت رسانه‌ای در کمیته‌های توسعه منطقه‌ای

نویسنده : اکرم چهاردولی

یادداشت نشست توسعه‌ای منطقه 3 کشور امروز در همدان تشکیل می‌شود تا در آن به سند آمایش سرزمینی در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، گردشگری، دانشگاه ، رسانه و .... پرداخته شود.
در این نشست که استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان و همدان حضور دارند، ظرفیت  استان‌های غرب کشور بررسی و تحلیل شده و راهکارهایی توسعه محور ارائه خواهد شد.
بی‌شک در هر نشستی کمیته‌ها و کارگروه‌های مختلفی تشکیل می‌شود که این کمیته‌ها برای بازدهی و بهره‌وری بیشتر مرکب از کارشناسان و متخصصان امر در هر حوزه است.
از آنجا که محوریت این نشست رسانه‌ای است، پر واضح است که باید ابتدا ظرفیت‌های هر استان در این زمینه بررسی و فهرست شود و سپس بر اساس آن وظایف و مسئولیت‌ها تقسیم گردد.
اگر در یک استان توان و پتانسیل سرمایه‌گذاری آزموده شده، بطور قطع باید در آن نشست محور قرار گیرد.
از این‌رو هنگامی که به ظرفیت‌های استان همدان در زمینه رسانه توجه می‌کنیم، خواهیم دید که این استان مقام سوم کشوری را دارد و در داخل خود با توجه به تعداد نشریات، قابلیت‌های تخصصی در چاپ و نشر و نیز ظرفیت پرسنلی و تعداد بالای کارکنان این حوزه، دارای رتبه‌ای بالاتر از سایر استان‌های منطقه 3 است.
مجموعه همدان‌پیام نیز در داخل این خانواده بزرگ، بزرگترین مجموعه فرهنگی غرب کشور است که در مقایسه با سایر مؤسسات، هیچکدام از لحاظ تعداد نیرو و کادر متخصص با همدان‌پیام قابل مقایسه نیستند.
از سوی دیگر با توجه به اینکه صنعت چاپ در همدان یک متولی بزرگ دارد و پیام‌رسانه محور این رشته در غرب کشور است و با انتشار ۱۵۰ نشریه شامل مطبوعات استان‌های منطقه 3 حرف اول را می‌زند، می‌توان ادعا کرد که کمیته رسانه‌ای باید با محوریت مطبوعات و رسانه‌های همدان شکل گیرد.
چراکه با عنایت به این حجم از توانمندی و قابلیت‌های تخصصی در حوزه مطبوعات و چاپ و نشر، حرفی برای گفتن داشته و کارشناسان و خبرگان این رشته در همدان متمرکز شده‌اند.
حال از مسئولان امر انتظار می‌رود که از داشته‌های استان در چنین فرصتی دفاع کرده و برای هر دوره از این نشست‌ها، محوریت همدان برای امر رسانه را در نظر بگیرند و یا آن را مصوب کنند تا در هر دوره قابل تکرار باشد.
آمایش سرزمین و اتکا به اسناد بالادستی برای تحقق برنامه توسعه میسر نخواهد شد مگر آنکه در بسیاری از حوزه‌ها، تجربه و توان تخصصی اصحاب فن بکار گرفته شود.
این مطالبه واقعی جامعه فعال رسانه‌ای در استان است و مستندات این توانمندی بارها در عرصه‌های کشوری به اثبات رسیده است.
اما گاه چنین اتفاق افتاده است که پتانسیل کافی برای تصدی‌گری یک امر در استان فراهم بوده بنابراین غفلت برخی مدیران یا توجه نکردن به روحیه مطالبه‌گری در اصناف مختلف، سبب هدررفت فرصت‌های مناسب شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com