1399-09-031399-09-13bool(false) شرایط را درک کنید! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 آذر 1399 - شماره 3915
 
امروز : پنجشنبه ، 13 آذر 1399

Today : Thu, December 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110992 تاریخ انتشار:  1399-05-23 - 08:30 تعداد بازدید:  71
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شرایط را درک کنید!

یادداشت


 1- همچنان که پیش‌بینی می‌شد، مجلس روز گذشته به گزینه تصدی وزارت صنعت اعتماد نکرد تا با این رأی، بی‌اعتمادی مجلس یازدهم به دولت و دولتمردان را باز هم هویدا کند.
هر چند هزینه این بی‌اعتمادی را مردم و مرتبطان با وزارت صنعت و معدن باید بپردازند همچنان که در این مدت برکناری وزیر پیشین و معرفی سرپرست پرداخته‌اند.

2- مجلس در رأی اعتماد آزاد است و می‌تواند اعتماد کند یا نکند اما آنچه از نمایندگان انتظار می‌رود، درک شرایط کشور، حساسیت وزارتخانه بی‌وزیر و تبعات بی‌وزیری این وزارتخانه برای مردم و درنظر گرفتن مصلحت کشور در این شرایط است.
کسی قصد سال اختیار و آزادی نمایندگان را ندارد اما توقع و انتظار درک شرایط موضوع قابل تأمل و قابل طرحی است.

3- روزی دولت وزیر صنعتی را که در جلسه با معاون اول است برکنار می‌کند و معاون اول هم در واکنش می‌گوید اختیار عزل و نصب در دفترم را هم ندارم، پس از این دعوای درون دولت با آنکه سرپرستی نزدیک به رئیس دفتر رئیس جمهور معرفی می‌شود، در روز معارفه این معاون اول ناراضی از این انتصابات است که باید به مجلس برای معرفی وزیر برود!
این ناهماهنگی‌ها و تضاد منافع دولتمردان به اندازه کافی به صنعت و اقتصاد ضربه زده و به نظر می‌رسید مجلس فضایی برای شناسایی مسئول مستقیم صنعت، معدن و تجارت، مشخص می‌کرد.

4- دولت ادغام صنعت و معدن با بازرگانی را ادغامی مفید ارزیابی نمی‌کند و بارها تلاش کرده تا با احیای وزارت بازرگانی، 2 وزارتخانه را جایگزین وزارتخانه بزرگ فعلی کند.
اما مجلس در این زمینه با دولت همراه نیست و این اتفاق تاکنون رخ نداده و دولت همچنان پیگیر این اتفاق است و مجلس می‌تواند بهانه نبود وزارت بازرگانی و تأثیر منفی آن در توزیع کالا را نیز از دولت بگیرد.

5- بارها مسئولان تأکید کرده‌اند که مردم ایران با درک بالا از شرایط، همواره به‌گونه‌ای عمل کرده‌اند که توطئه‌ها خنثی شود و دشمن را ناامید کرده‌اند.
این درک شرایط اما نباید تنها ویژگی مردم باشد و مسئولان همواره بر این باور باشند که درک شرایط تنها وظیفه مردم است و شرایط همواره برای آنها عادی و بدون تغییر است و نیازی به درک شرایط همچون مردم اغماض از کم‌کاری‌ها، حمایت سیاسی از مسئولان و همدلی و اتحاد و وحدت، نیست.

6- مجلس و دولت به‌لحاظ سیاسی از رقبا تشکیل شده است اما اگر درک شرایط باشد دیگر رفتارها کنش و واکنشی نخواهد بود.
اینکه رفتارها به کنش یک طرف واکنش مخالفت و منفی باشد، شرایط کشور را بدتر و این شرایط بدتر فشار را بر مردم بیشتر خواهد کرد البته در مواردی بزرگان یکی از دو طرف را به درک شرایط مجبور کرده‌اند.

7- کشور در شرایط جنگ اقتصادی، تحریم، رکود کرونا و کاهش مبادلات مالی و بانکی و ... است که درک این شرایط از سوی مردم عالی بوده و همراهی آنها با نظام در هر شرایطی نشانگر هوشیاری و تیزهوشی مردم است.
 اما هر از چندی مسئولانی نشان می‌دهند که درک درستی از شرایط ندارند و به جای فکر کردن به راه‌حل‌هایی برای کاستن از فشار جنگ اقتصادی به زندگی مردم، به رقابت سیاسی و مفتضح کردن رقیب و... هم فکر می‌کنند.
اگر این دسته از مسئولان این رویه را ادامه دهند و در تصمیمات و زندگی به درک شرایط نرسیده و همراه مردم نشوند، ریزش آنها در روند انتخابات‌ها دور از ذهن نخواهد بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com