شیرین کاری سیاسی در انتخابات همدان پیام
 
 
شنبه - 30 شهريور 1398 - شماره 3574
 
امروز : يكشنبه ، 31 شهريور 1398

Today : Sun, September 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94605 تاریخ انتشار:  1398-03-19 - 09:09 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شیرین کاری سیاسی در انتخابات

یادداشت


 ۱-  با پایان یافتن مرحله استعفای مدیران در مهلت قانونی برای ثبت نام در انتخابات آنچه در استان بیش از همیشه خودنمایی کرد،  بی علاقگی مدیران به داوطلبی  در انتخابات بود و بر این اساس بیشتر در آخرین روزهای این مهلت قانونی، شاهد اعلام انصراف داوطلبان احتمالی که باید برای داوطلبی از سمت خود کناره گیری می کردند، از استعفا و حضور در انتخابات بودیم.
۲- آنچه در این مهلت قانونی رخ داد استفاده برخی از مدیران که قصد ادامه خدمت در سمت خود را نداشتند از موضوع انتخابات و استعفا بود که در مواردی با موفقیت همراه بود و استعفا پذیرفته شد و در مواردی استعفا پذیرفته نشده و این بهانه نیز از این مدیران برای تغییر محل خدمت گرفته شد.
۳- با این اوصاف می توان پیش بینی کرد؛ در برابر داوطلبان سنتی انتخابات در استان شاهد ورود چهره های جدید برای رقابت با این افراد خواهیم بود.
البته در آخرین روز فرصت قانونی استعفا خبری از استعفای معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه منتشر شد که به احتمال زیاد با نیت داوطلبی در حوزه انتخابیه همدان و فامنین این استعفا انجام شده و این خبر توانست موافقان و مخالفان وی و گفتمان اصلاح طلبی را به واکنش مجبور کند .
۴- نشاط حاصل از این ورود، نشان داد که در صورت رقابتی بودن انتخابات و حضور داوطلبانی با سلایق مختلف این حضور و رقابت می تواند نشاط انتخابات را افزایش داده و به مشارکت بیشتر و فعالانه در انتخابات منجر شود.
۵- به رغم استقبال احزاب و فعالان سیاسی و رسانه ها از داوطلبی سلیقه ای متفاوت در انتخابات، تلاش برخی برای القای رد صلاحیت داوطلبی که لیدر گفتمان اصلاح طلبی در انتخابات آینده مجلس خوانده می شود ، یک شیرین کاری سیاسی در انتخابات  و قابل تامل است.
به نظر می رسد این عده انتخاباتی را انتخابات می دانند که تنها داوطلبان دارای یک گفتمان نزدیک به خود در آن حاضر بوده و رقابتی هم برای کسب رای با یکدیگر داشته باشند و در نهایت انتخاب هر یک با دیگری تفاوتی در پیروزی نهایی یک جناح نداشته باشد!
۶- ورود افرادی به بحث رد صلاحیت و تعیین تکلیف برای شورای نگهبان در شرایطی است که در سالهای اخیر مقام معظم رهبری بر حق الناس بودن انتخابات تاکید داشته اند و باید انتظار داشت که این حق الناس در تمام مراحل برای انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان رعایت شده و خدای ناکرده شیرین کاری سیاسی عده ای حق داوطلبانی را که عمری در خدمت نظام بوده و به خوشنامی و پاکدستی شهرت دارند، ضایع نکند.
۷- انتخابات قرار است در استان رقابتی، سالم، قانونی و با مشارکت فعالانه مردم برگزار شود و اگر این چارچوبها چه در اجرا و چه نظارت رعایت شود قطعا انتخاباتی حماسی در استان شکل خواهد گرفت.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com