تخلف‌های قابل گذشت یا دروغ‌های مصلحت آمیز همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : پنجشنبه ، 15 خرداد 1399

Today : Thu, June 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101150 تاریخ انتشار:  1398-08-12 - 09:49 تعداد بازدید:  92
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تخلف‌های قابل گذشت یا دروغ‌های مصلحت آمیز

نویسنده : مهدی ناصرنژاد

یادداشت در تمام چهار دهه گذشته از تاریخ انقلاب اسلامی، میانگین هر دو سال یکبار انتخاباتی در حوزه‌های اجرایی و قانون‌گذاری و مدیریت شهری در گستره ایران بزرگ داشته‌ایم و نکته بسیار حائز اهمیت و غیرقابل کتمان در این گونه تحرکات سیاسی و انتخاباتی همانا حضور پررنگ قشرهای مردم در صحنه انتخابات می‌باشد.
در واقع این مردم را هر کارشان بکنی به هر سم‌پاشی‌های غرض‌ورزانه داخلی و خارجی هم که برای دل سرد کردن مردم از حضور در فعالیت‌های سیاسی به عمل آید، باز هم دنیا شاهد بوده است که نکته بارز تمام انتخابات سوای از کیفیت نتایج آن در ایران اسلامی حضور پررنگ مردم است که تمام تحلیل‌های غلط علیه جایگاه 40 ساله انقلاب و نظام اسلامی ما را نقش بر آب ساخته است.
با این حال و برغم تأکید مراجع سیاسی و دست‌اندرکاران اصلی انتخابات در هر برهه از این خیزش مردمی به نمایندگان و نامزدها برای پرهیز از زیاده‌روی در تبلیغات و حفظ حریم‌های قانونی، باز هم شاهد هستیم که همواره برخی کاندیداهای دو آتیشه و عجول به ظن خود دست به ابتکار و نوآوری شیوه‌های تبلیغاتی برای خود می‌زنند که اگر زیر ذره‌بین‌های نظارتی گذاشته شود، ناخالصی‌های آن نمایان خواهد شد.
اکنون و در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد و با وجود اینکه حدود 4 ماه زمان بین این انتخابات باقی است و قانون هم نامزدهای احتمالی برای این انتخابات را از ورود زود هنگام به مرحله تبلیغات رسمی منع کرده است، اینجا و آنجا شاهد هستیم که برخی آقایان و خانم‌هایی که از احتمال شرکت آنان در رقابت‌های انتخاباتی نام برده می‌شود، دچار هیجان‌های زودهنگام شده و به بهانه‌های مختلف از جمله شرکت در آیین‌های مذهبی توسط هیأت‌های عزاداری و حسینی در محلات شهر و همچنین مجالس ترحیم افراد سرشناس شهرها و حتی برخی مجالس مناسبتی غیرمذهبی، به نوعی اظهار وجود می‌کنند و افاضه کلام هم دارند تا به نحوه‌ای افکار عمومی را متوجه حضور احتمالی خود در انتخابات آینده نمایند.
البته ما در این نوشتار به هیچ عنوان قصد اشاره به مصداق‌های عینی نداریم و چنانچه خود دچار خلاف نشویم! یک جورایی چنین حرکات ایضایی از جانب نامزدهای احتمالی در انتخابات پیش‌رو را با هدف تهیج و آماده سازی افکار عمومی برای ورود به خیزشی دیگر در نمایش سیاسی آینده می‌دانیم و خدا وکیلی چنانچه در این گونه حرکات‌ و هیجان‌آفرینی‌ها، قصد مردم‌آزاری در میان نباشد و حقوق شهروندان دیگر رعایت گردد، قانع هستیم! چرا که هر چه باشد در فرهنگ ایرانی و باورهای ما مردم مسلمان، برخی تخلف‌های شخصی اگر به مردم آسیب نزند و یا دروغ‌هایی که به قصد حفظ آبرو و جایگاه دیگران به زبان آید، اگر هم جایز نباشد ولیکن قابل اغماض و چشم‌پوشی است!


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com