آزمون سخت شورای اسلامی همدان در انتخاب شهردار همدان پیام
 
 
شنبه - 26 اسفند 1396 - شماره 3159
 
امروز : يكشنبه ، 27 اسفند 1396

Today : Sun, March 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  82036 تاریخ انتشار:  1396-06-11 - 05:46 تعداد بازدید:  151
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آزمون سخت شورای اسلامی همدان در انتخاب شهردار

یادداشت

با اتمام بررسی گزینه های شهرداری همدان از سوی شورای اسلامی شهر، افکار عمومی منتظر تصمیم مهم اعضای شورا در این خصوص هستند تا تکلیف مدیریت اجرایی کلانشهر همدان مشخص شود.
انتخاب شهردار نخستین و شاید مهم ترین وظیفه شورای اسلامی شهر است و از این جهت تصمیم شورا گام اول شورا به حساب می آید که اگر محکم برداشته شود، نتایج خوبی را برای شهر می تواند به دنبال داشته باشد.
در شهر بزرگی چون همدان حضور یک فرد مجرب و متخصص که تحولگرا هم باشد، در رأس مدیریت شهری امری ضروری است و مسئولیت شورا در این زمینه بسیار سنگین و خطیر است.
همچنین شهردار این شهر باید یک فرد کارآمد با توانایی بالا در جهت تعامل با بخش های مختلف  باشد تا بتواند  از ظرفیت های مختلف در جهت رشد و توسعه شهری استفاده کند.
انتخاب چنین فردی نیازمند دقت و تأمل خاصی است که از اعضای شورای شهر انتظار می رود. شورایی که حالا در دوره  پنجم تغییراتی محسوس به خود دیده و گذشته از سلایق سیاسی، اختلاف دیدگاه در آن زیاد است.
آنچه مهم است این که اعضای شورا با رعایت معیارهای انتخاب شهردار مناسب،  بهترین گزینه را برای این جایگاه خطیر برگزینند تا منجر به پیشرفت  و تحول در شهر بزرگی چون همدان گردد.
روند بررسی ها در شورا و به ویژه جلساتی که با حضور گزینه های شهرداری در صحن شورا برگزار گردید، امیدواری ها به انتخاب مناسب شهردار از سوی شورا را افزایش داده است؛ بااین حال بررسی های بعدی شورا و نتایجی که از این بررسی ها تاکنون به دست آمده است، ایجاب می کند که اعضای شورا بدون توجه به برخی حواشی، روند انتخاب شهردار را با حو صله و دقت تمام پیش ببرد تا در نهایت آنچه منطبق با خیر و صلاح مردم و ضرورت های شهری است، اتفاق افتد.
به هرحال شورای پنجم همدان اگر می خواهد متفاوت ظاهر شده و گام های اساسی در جهت توسعه شهری و رفع مشکلات مردم بردارد، باید در انتخاب شهردار بیشترین دقت را داشته باشد.
 امیدواریم شورا بتواند از این آزمون موفق بیرون آید و با انتخاب فردی توانمند، عمل‌گرا، تحول‌گرا و با تجربه در حوزه مدیریت شهری، مسیر تعالی را ادامه دهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com