وجود 15 هزار انشعاب غیر مجاز در روستاها همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 اسفند 1398 - شماره 3705
 
امروز : جمعه ، 9 اسفند 1398

Today : Fri, February 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


همدان لیبل
logo-samandehi
 
کد مطلب:  67177 تاریخ انتشار:  1394-10-23 - 05:45 تعداد بازدید:  1033
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در معارفه رئيس جدید آبفار استان اعلام شد
وجود 15 هزار انشعاب غیر مجاز در روستاها

یادداشت
 در آیین تکریم و معارفه، سید مصطفی هاشمی به عنوان مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب روستایی همدان معرفی شده و از خدمات حبیب مومیوند، مدیرعامل سابق شرکت آبفار و فرماندار فعلی تویسرکان تجلیل شد.
هاشمی پیش از این به عنوان معاون شرکت آب‌وفاضلاب روستایی استان همدان در حال فعالیت بود و جایگزین مومیوند شد که 19 ماه در این سازمان مدیریت کرده بود و هم اكنون به عنوان فرماندار تویسرکان منصوب شده است.
در این آیین که با حضور معاون شرکت مهندسی آب‌وفاضلاب کشور، معاون عمرانی استاندار و برخی از مدیران استان برگزار شد معاون شرکت مهندسی آبفا کشور با اعلام اینکه اجرای هزار پروژه مجتمع آبرسانی در کشور تعریف شده است، افزود: اتمام این تعداد پروژه به ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
به گزارش تسنیم شاهین پاکرو با بیان اینکه خشکسالی‌های متعدد و مشکلات ویژه‌ در 15 سال گذشته به بخش آب آسيب وارد کرده است، افزود: کمبود منابع مالی و خشکسالی‌ها کشور را با چالش جدی در زمینه تأمین آب مواجه کرده است.
پاکرو با بیان اینکه ریاست جمهوری نسبت به توسعه روستایی توجه جدی دارند، اظهار كرد: از این رو دولت از محل منابع صندوق توسعه ملی 500 میلیون دلار برای تأمین و دسترسی به آب سالم در روستاها دیده شده است.
وی درباره مجتمع‌های آبرسانی استان همدان نیز گفت: 19 مجتمع اولویت‌دار در همدان تعریف شده که با بهره‌برداری 25 درصد به شاخص بهره‌مندی اضافه شده و کمبودهای گذشته جبران می‌شود.
معاون عمرانی استاندار همدان هم در این آیین با بیان اینکه آب یک چالش اساسی است، گفت: موضوع کمبود و استفاده بهینه از آب یک کار عمومی است.
محمودرضا عراقی اظهار کرد: شورای عالی آب با نشست‌های مستمر خود استراتژی‌هایی را تدوین کرده و به استان‌ها ابلاغ می‌کند.
وی با بیان اینکه اگر مشکلی در آبفای شهری ایجاد شود، بزودی خود را نشان می‌دهد اما مشکلات در روستاها کمتر دیده می‌شود، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی زحمات طاقت‌فرسایی با وجود کمبود اعتبار کشیده و سعی می‌کنند این کمبود را جبران کنند.
مدیرعامل سابق آب‌وفاضلاب روستایی استان همدان هم در این مراسم گفت: که 15 هزار انشعاب غیرمجاز در استان همدان وجود دارد.
حبیب مومیوند با بیان اینکه 153 هزار انشعاب روستایی در استان وجود دارد، افزود: 10 تا 15 هزار مورد از انشعابات غیرمجاز هستند که در سال سال گذشته 6 هزار مورد از انشعابات غیرمجاز روستایی در استان شناسایی شد.
مدیرعامل جدید شرکت آبفار همدان در این مراسم گفت: سال 88 شاخص بهره‌مندی روستاهای استان همدان 73 درصد بود که امروز به 68 درصد رسیده كه به دليل خشکسالی‌های متوالی و پایین رفتن آب‌های زیرزمینی است.
سید مصطفی هاشمی با اعلام اینکه سالانه به طور متوسط 40 حلقه چاه در استان همدان حفاری شده است، گفت: اعتبارات کلانی از سال 88 به مجموعه شرکت تزریق شده ولی تنزل داشته‌ایم چراکه تمام چاه‌هایی که حفر شده جایگزین چاه‌های خشک بوده است.
وی با اعلام اینکه نزدیک به 3 هزار و 900 لیتر در ثانیه ظرفیت تأمین آب برای روستاهای استان همدان وجود دارد، افزود: اما به دلیل جغرافیای متفاوت و مسائل اجتماعی در استان، امکان استفاده از این ظرفیت وجود نداشته و مشکلاتی نیز وجود دارد.
هاشمی با بيان اينكه امروز بیشتر چاه‌های تأمین آب روستاهای همدان به سنگ کف رسیده و ظرفیت جدیدی برای تأمین آب نداریم، گفت: یکی از راهکارها این است که ظرفیت‌های موجود را حفظ و بهره‌برداری کنیم.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com