1399-09-031399-09-13bool(false) توقف امورات شورا و شهرداری کبودراهنگ با غیاب2 نفر از اعضا در جلسات همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 12 آذر 1399 - شماره 3914
 
امروز : پنجشنبه ، 13 آذر 1399

Today : Thu, December 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111975 تاریخ انتشار:  1399-07-01 - 07:00 تعداد بازدید:  52
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

توقف امورات شورا و شهرداری کبودراهنگ با غیاب2 نفر از اعضا در جلسات

یادداشت


 شوراهای اسلامی شهرها باز مردمی‌ترین نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، بستری مناسب برای مداخله مردم در سرنوشت خود است و قانون اساسی نیز هدف از تشکیل شوراها را پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی با همکاری مردم و با توجه به مقتضیات محلی بیان می‌کند؛ بنابراین پر واضح است که شوراها به‌عنوان نمایندگان مردم، وظیفه بررسی مشکلات و مسائل شهر و ارائه پیشنهاد برای رفع مشکلات را برعهده دارد، حال اگر تعدادی از اعضای شورا دچار سیاست‌زدگی شده و با پافشاری بر رفتارهای فردی به وظیفه خود عمل نکنند و در روند فعالیت شورا کارشکنی نمایند، این وظیفه خطیر، ابتر مانده و امور شهر معطل خواهد ماند. نیک می‌دانیم شهروندان، اعضای شورا را به‌عنوان نمایندگان خود در امور محلی انتخاب کرده‌اند؛ لیکن همه اعضا باید به این امر واقف باشند که رأی مردم حق‌الناس است و باید با انجام وظایف از آن محافظت کرد.
پس از معرفی سرپرست شهرداری اقدامات خوبی از جمله پرداخت بخشی از معوقات حقوق کارکنان و کارگران زحمتکش شهرداری و اجرای برخی از پروژه‌های عمرانی و ... در کمتر از یک ماه شاهد بودیم ولی متأسفانه رفتار برخی از اعضای شورا نشان از آن دارد که در صدد ایجاد خلل در شورا و مانع‌تراشی برای کارکرد موفق شهرداری و ایجاد نارضایتی مردم هستند، به‌طوری‌که یکی از اعضای شورا بیش از 2 ماه در شورا حضور پیدا نکرده و دیگر عضو شورا نیز به‌رغم دعوت‌های مکرر برای تشکیل جلسه با موضوع انتخاب شهردار، انتخابات هیأت رئیسه و بررسی نامه‌های مردمی و شهرداری از حضور در شورا امتناع ورزیده و سبب عدم رسمیت جلسات شورا شده است که این غیبت‌ها در سال‌های پیش نیز سابقه داشته و بی‌حرمتی به رأی مردم تلقی می‌شود.
بدیهی است حضور نیافتن ۲ تن از اعضای شورا و تشکیل نشدن جلسات و معطل ماندن و توقف امورات شورا و شهرداری و اخلال در نظم شهر، حاصلی جز عقب‌افتادگی شهر و نارضایتی مردم ندارد و مسببان آن باید برای تضییع حقوق مردم شهر کبودراهنگ در برابر قانون و البته در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشند.
سایر اعضای شورای اسلامی شهر به وظایف خود واقف بوده و تمام تلاش خود را برای حراست از منافع عموم مردم و توسعه شهر به‌کار خواهند بست و از مراجع قانونی پیگیر مسببان اخلال در نظم و توقف وظایف شورا و نارضایتی مردم خواهند بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com