جوانان شورا جوانی کنند! همدان پیام
 
 
شنبه - 31 شهريور 1397 - شماره 3294
 
امروز : يكشنبه ، 1 مهر 1397

Today : Sat, September 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82568 تاریخ انتشار:  1396-07-17 - 05:45 تعداد بازدید:  134
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جوانان شورا جوانی کنند!

یادداشت

۱- از مهمترین ویژگی های حضور در صحن علنی شورا این است که هر قدر هم برخی از اعضای شورا بخواهند ملاحظه علنی بودن جلسه و حضور خبرنگاران را کنند و اسرار را نگویند، از حرکات و رفتار و اقدامات اعضا، کلیت فضای تصمیم گیری مدیریت شهری حاصل می شود.
آن هم شورایی که به رغم ظاهر آرام، چالش های بسیاری با اندکی دقت در آن، قابل قابل مشاهده است، چالش هایی که هر چند رنگ و بوی سیاسی می گیرند ، اما سیاسی نیستند و تنها ظاهری سیاسی دارند.
۲- شورای شهر همدان سعی در تعامل با دستگاه های اجرایی ، رسانه ها و نهادهای دیگر استان دارد و در این روند حضور مدیران استان در شورا و تلاش برای دستیابی به تفاهم و تعامل اقدامی مثبت است البته به شرط آنکه دایره این توافقات به حدی گسترده نشود که امکان پیگیری مسائل، میسر نشود.
۳- اکثریت اعضای شورای شهر همدان در سن جوانی قرار دارند و متناسب با این سن، شورا باید از شور ، شوق ، نشاط و هیاهوی بیشتری برخوردار باشد اما آنچه مشاهده می شود، آن است که جوانان میدان را به میانسالان و پیران شورا واگذار کرده اند و از حرکات جوانی در شورا خبری نیست.
۴- احترام به بزرگان بسیار مهم است اما نباید احترام به معنی واگذاری اختیارات مخصوصا اختیاراتی که مردم به منتخب و نماینده خود واگذار کرده اند، به منتخب دیگر به بهانه سن و سال تجربه باشد.
بابد توجه داشت که مردم آگاهانه و در شرایطی که کاندیداهای مسن تر از این جوانان نیز در میدان بوده اند، این جوانان را انتخاب کرده اند و انتظار محافظه کاری  و واگذاری امور نمایندگی به پیران را از سوی منتخب خود در مقام نمایندگی ندارند.
اینکه یکی از اعضای با سن و سال بیشتر شورا حتی رای خود را برای کپی برای یک جوان عضو شورا بفرستد، به هیچ عنوان پذیرفته نیست.
۵- فارغ از نتیجه رای گیری اعضای شورای شهر همدان برای انتخاب شهردار و عملکردی که شهردار منتخب خواهد داشت و قطعا پاسخگوی آن شورا هم خواهد بود، آنچه از جلسه رای گیری استنباط شد، تشکیل جلسه هماهنگی برای توافق و انتخاب شهردار قبل از جلسه اصلی و رسمی بود که کاری درست و عقلانی است اما اینکه هیات توافق برای نحوه انتخاب شهردار و تصمیم برای چگونگی رای گیری و انتخاب همزمان دو نفر برای شهرداری، خالی از جوانان شورا باشد، همان انتظاری است که از جوانان شورا نمی رود.
۶- جوانان شورا اکنون نماینده مردمی هستند که برای تغییر فرهنگ محافظه کاری، پیرسالاری و تنگ نظری در شهر همدان به آنها امید بسته اند.
اگر با محافظه کاری و فرهنگهایی که مردم از آن به ستوه آمده اند، همراه شوند، نه تنها مردم را ناامید کرده اند بلکه شهر را نیز دچار خسران و زیان فراوان کرده و خواهند کرد.
۷- اینکه بسیار می شنویم تنگ نظری در همدان غوغا می کند و این صفت را برخی به همدانی ها نسبت می دهند، صحت ندارد، زیرا در موضوع انتخاب شهردار، لیدرهای مخربین بومی ها بخصوص در فضای مجازی،  همدانی نبودند. هر چند این مساله اهمیت چندانی در بحث اصلی ندارد.
به هر روی، شورا شهردار خود را انتخاب کرد تا از زیان فراوان نبود شهردار جلوگیری کند و این فصل هم گذشت اما برای فصل های کاری دیگر شورا اگر جوانان شورای شهر جوانی نکنند و بخواهند پیرو توافقات مسن ها باشند، شهر به تغییر وعده داده شده نزدیک نخواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com