1398-11-211398-12-01bool(false) محور وحدت را از استان نگیرید همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 اسفند 1398 - شماره 3699
 
امروز : پنجشنبه ، 1 اسفند 1398

Today : Thu, February 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  90629 تاریخ انتشار:  1397-12-04 - 09:54 تعداد بازدید:  431
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

محور وحدت را از استان نگیرید

سرمقاله
 
  موجی که در روزهای اخیر در راستای خبرسازی برای کناره گیری نماینده ولی فقیه در همدان به راه افتاده است، از طرف برخی مخالفانی است که اینگونه رفتار آنها سابقه ای چندین ساله دارد و هر از گاهی برای خالی نبودن عریضه آن را در بوق و کرنا می کنند.
حواشی ایجاد شده در انتخاب مجلس خبرگان رهبری در سال 94 را که به یاد دارید. در آن زمان چنان هجمه بر امام جمعه شریف زیاد شد که بسیاری از طیف های مختلف سیاسی که حتی با مشی سیاسی- و نه سلوک مذهبی و مدیریتی- ایشان زاویه داشتند، بدون هیچ چشمداشتی به حمایت از وی پرداختند.
راستی ما از امام جمعه و نماینده ولی فقیه چه می خواهیم؟!
آیا می خواهیم امام جمعه همدان علم جناحی در دست بگیرد و از صبح تا غروب به همراه این طیف و در مخالفت با آن یکی گروه سخنرانی کند و بیانیه بدهد؟!
شأن مردم شریف و مجاهد همدان که در نیم قرن اخیر شیخ بزرگواری مثل آخوند همدانی را به خود دیده است، بالاتر از آن است که امام جمعه را به صفت تندروی سیاسی و درصدر اخبار منفی داخل و خارج ببینند.
 امام جمعه ای که در شهر ماست و نماینده رهبری انقلاب است، در محافل علمی و حوزوی به عرفان و ادب و دانش و فلسفه و اخلاق نبوی شهره است.
آنها که بر طبل تبلیغات منفی می کوبند از این مجسمه مدارا و انسانیت و دانا به مفاهیم بلند دینی و معارف اهل بیت(ع) چه انتظاری دارند که می خواهند مثلاً او را در دام اختلافات خانه برانداز بیندازند؟!
همدان که به تاریخ سربلند خویش و به عرفان و فلسفه و کشورداری شهره آفاق است، شایسته بی مهری کسانی نیست که صحنه سیاسی مطلوبشان آشوب های سیاسی و دعواهای روزانه است.
 طاها محمدی را همه کسانی که امام جمعه های کشور را می شناسند، باید قضاوت کنند. او در شهر بوعلی و باباطاهر و
عین القضات و میرسید علی، تکریم همه مفاخر استان را در دستور کار خود دارد و بدون هیچ چشمداشتی یک تنه مدافع توسعه فرهنگ و هنر دینی و الگوهای اسلامی در سنت سلف صالح است.
 ستایشگر طاها محمدی هستیم، نه بخاطر تملق شخصی و خوشامد و بدآمد گروه یا طیفی؛ بلکه او را بخاطر همه این سال های آرامش که در شهرمان به ما ارمغان داده است، تحسین می کنیم و از اینکه عده ای برآنند که او را تخریب کنند، متأسفیم.
 اخباری که از حمایت اقشار مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در ادامه خدمت نماینده ولی فقیه در همدان به گوش می رسد و برخی از آن رسانه ای شده است، حکایت از آن دارد که همه گروه های اثرگذار از جناح های سیاسی استان مشی پدرانه طاها محمدی را برای ثبات و آرامش استان، بیشتر از هر گزینه دیگری می ستایند و او را لنگر کشتی وحدت و برادری می خوانند.
اصحاب علم و فرهنگ و دلسوزانی که فراتر از حتی سلایق شخصی خویش، به توسعه و پیشرفت استان، آن هم در آرامش و اعتدال و به دور از صحنه های افراطی و تفریطی بها می دهند، لازم است بیش از گذشته احساس مسئولیت کنند و با 
موضع گیری اثباتی و وحدت گرایانه از شدت فشارهای پیدا و پنهان برایشان بکاهند.
دست خدا باجماعت است، ان شاء ا....

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com