همدان در تکاپوی میزبانی از کنوانسیون راهنمایان گردشگری 2017 همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 3 مهر 1399 - شماره 3860
 
امروز : جمعه ، 4 مهر 1399

Today : Thu, September 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73995 تاریخ انتشار:  1395-07-15 - 05:45 تعداد بازدید:  3492
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان در تکاپوی میزبانی از کنوانسیون راهنمایان گردشگری 2017

سرمقاله

 بهمن‌ماه سال 1395 ایران میزبان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری است. در این برنامه جهانی همدان میزبان یک شب و 2 روز از حضور میهمانان کنوانسیون راهنمایان گردشگری خواهد بود. در راستای برنامه‌ریزی این میزبانی رئیس کانون سراسری راهنمایان گردشگری ایران در همدان حضور پیدا کرد.
سفر 2 روزه آرش نورآقایی در استان همدان زمینه بحث و تبادل نظر با مسئولان دولتی و متولیان بخش خصوصی در حوزه گردشگری را فراهم کرد.روز گذشته وی در یک نشست مشترک با معاون عمرانی استاندار همدان به ارائه چگونگی برگزاری کنوانسیون راهنمایان گردشگری در ایران پرداخت و از قرار گرفتن همدان در مرحله پیش از سفر این کنوانسیون خبر داد.
رئیس کانون سراسری راهنمایان گردشگری میزبانی از این رویداد بین‌المللی را یک فرصت بی‌بدیل برای ایران مطرح کرد و گفت: این رویداد هر 2 سال یکبار و زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) برگزار خواهد شد.
آرش نورآقایی در این نشست که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان انجام شد گفت: همزمان با برگزاری هر دوره از کنوانسیون انتخابات و رأی‌گیری میان کشورهایی که به مرحله نهایی صعود کرده‌اند برای میزبانی دوره بعد انجام می‌شود که گویا در این دوره تعیین تکلیف میزبانی آمریکا برای کنوانسیون دوره بعد در ایران رقم خواهد خورد که این خود یک برد خبری گسترده‌ای را در جهان خواهد داشت.
وی دستاوردهای این رویداد را معرفی و بازدید از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و طبیعی مسیرهای سفر میهمانان کنوانسیون عنوان کرد: که همدان نیز یکی از آنها خواهد بود و همچنین برقراری ارتباط میان راهنمایان گردشگری و ارتقای دانش و اخلاق حرفه‌ای آنها بر اساس استانداردهای جهانی را از دیگر اهداف آن برشمرد.
 از هیچ تلاش فروگذار نخواهد شد
معاون عمرانی استاندار همدان در این نشست به اهمیت توسعه گردشگری در استان همدان اشاره کرد و گفت: از آنجا که گردشگری محصور اصلی توسعه همدان است. برای پیشبرد اهداف در این راستا از هیچ تلاش فروگذار نخواهد شد.
محمودرضا عراقی گفت: از آنجا که از لحاظ تأمین منابع آبی در استان غنی نیستیم اولویت قرار گرفتن بخش گردشگری و صنایع دستی برای تحول اقتصادی جامع محلی در همدان خواهد بود.
وی عنوان کرد: اگر تا به حال نتوانسته‌ایم گرد نگین خاک گرفته گردشگری استان را بزداییم به این دلیل بوده است که برای توسعه و معرفی ظرفیت‌های آن در داخل استان و یا داخل کشور تبلیغ کرده‌ایم و این در حالی است که جذب گردشگر خارجی باید در برنامه‌های اصلی قرار گیرد.
مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این نشست به اشتیاق همدان برای میزبانی از برنامه کنوانسیون اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌هایی که در استان داریم از باب تنوع و کمیت و توزیع در جغرافیای استان دارد اینجا را به یکی از مقاصد پرمزیت گردشگری تبدیل کرده است. اما هنوز بهره‌مندی از اقتصاد گردشگری و ایجاد اشتغال و ورود سرمایه به استان رخ نداده است که این خود جای کار بسیار دارد.
وی به نقش تأثیرگذار راهنمایان گردشگری در معرفی ظرفیت‌ها و داشته‌های واقعی به گردشگران خارجی اشاره کرد و گفت: میزبانی از این کنوانسیون فرصتی خواهد بود تا همدان در مسیر تورهای خارجی قرار گیرد. پس از این نشست رئیس کانون راهنمایان گردشگری ایران در جلسه مشترکی با راهنمایان استان همدان و مدیرکل میراث فرهنگی شرکت کرد که در این جلسه برنامه‌های پیشنهادی در زمینه مسیرهای بازدید میهمانان کنوانسیون در همدان ارائه و بررسی شد.
وی به بررسی توانمندی‌ها و ارائه خلاقیت‌ها برای جذب گردشگر خارجی و تأثیرگذار بر ذهنیت راهنمایان تور خارجی در این کنوانسیون تأکید کرد و گفت: در صورت میزبانی و ارائه توانمندی‌های استان به صورت شایسته شاهد تحول اقتصاد گردشگری جامعه محلی در آینده خواهیم بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com