همدان میزبان نشست ملی - فصلی مناطق نمونه گردشگری همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : چهارشنبه ، 14 خرداد 1399

Today : Tue, June 2, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73248 تاریخ انتشار:  1395-06-13 - 05:45 تعداد بازدید:  3155
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان میزبان نشست ملی - فصلی مناطق نمونه گردشگری

سرمقاله

 دومین نشست ملی- فصلی انجمن سرمایه‎گذاران مناطق نمونه گردشگری ایران از روز 11 شهریورماه آغاز و تا 13 شهریور‌ماه در همدان ادامه دارد.
 این نشست به میزبانی دو سرمایه‎گذار در منطقه‌های نمونه گردشگری علیصدر وگنجنامه  برگزار می‎شود.  در این نشست معاون سرمایه‎گذاری کشور، مدیرکل مناطق نمونه گردشگری کشور و سرمایه‌گذاران مناطق نمونه کشور حضور دارند .
در این نشست سرمایه‎گذاران با آشنایی با فرصت‎های سرمایه‎گذاری و آشنایی با مناطق نمونه گردشگری، به بحث و تبادل نظر و تسهیل امور مناطق نمونه می‎پردازند.
  هزار و 168منطقه نمونه گردشگری در سطح کشور
انجمن سرمایه‌گذاران مناطق نمونه گردشگری پس از انتخاب اعضای هیأت‌مدیره اسفند ماه سال 1394 تأسیس شد.
مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری در زمینه چگونگی و چرایی فعالان این انجمن گفت: معرفی و شناسایی مناطق نمونه گردشگری از ابتدای سال 84 که زیربنای این برنامه گذاشته شده بود، با تصمیم‌‌‌های غیرکارشناسی همراه بود، به طوری که هزار و 168 منطقه نمونه گردشگری در سطح کشور به صورت غیراصولی مصوب شده بود.
جلال تاجیک، ادامه داد: از 2 سال پیش تاکنون و پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، بازدیدهای استانی مسئولان و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی در بخش مناطق نمونه گردشگری برای ساماندهی وضعیت این مناطق آغاز شد.
وی گفت: با همکاری شورای عالی معماری و شهرسازی، آیین‌نامه و شیوه‌نامه مناطق نمونه گردشگری مورد بازبینی قرار گرفت و تغییرات مورد نیاز اعمال شد، به نحوی که این اقدامات موجب شد تا تمامی مناطق نمونه گردشگری امروز برای سازمان میراث فرهنگی قابل شناسایی و تحلیل باشند.
مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری بیان کرد: برای ساماندهی این مناطق، نخستین نشست عمومی سرمایه‌گذاران مناطق نمونه گردشگری در مهرماه سال 1394 برگزار شد و دستاورد این نشست تعیین هیأت مؤسس و برگزاری چند جلسه مفید در رابطه با سرمایه‌گذاری در مناطق نمونه گردشگری بود و حال دومین نشست در استان همدان برگزار شده است.
وی گفت: انتخاب اعضای هیأت‌مدیره سرمایه‌گذاران مناطق نمونه گردشگری با حضور سعید شیرکوند معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و با نظارت معاون امور تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
تاجیک افزود: اعضای هیأت‌مدیره سرمایه‌گذاران مناطق نمونه گردشگری کشور به عنوان تشکل رسمی و مورد تأیید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین اتاق بازرگانی فعالیت خود را رسماً از اسفند ماه سال گذشته آغاز کرد.
پس از بررسی مجدد بر روی طرح ایجاد مناطق نمونه گردشگری با حذف تعدادی از این مناطق به دلیل دارا بودن مشکلات مختلف تعداد مناطق ویژه گردشگری به ۴۳۷ منطقه کاهش یافته است.
مدیرکل مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری معاونت سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه آمار این مناطق گفت: آن تعداد از مناطق نمونه گردشگری که سرمایه‌گذار بنا به ‌دلیلی به هیچ عنوان اجازه ورود به آن منطقه را پیدا نکرده یا به خاطر موانعی پروژه به مرحله عملیاتی نرسیده بود، از کل مناطق نمونه گردشگری دارای مصوبه هیأت دولت، کسر شده است.
همچنین مناطق حذف شده مناطقی بودند که دولت قبلی بدون نظر کارشناسی آنها را انتخاب کرده بود که برخی از آنها یا جزو مستثنیات اراضی، ذخیره‌گاه انرژی و زیست‌محیطی و منابع خاص بودند یا در اطراف سدهای مهم و حتی در زمین‌های مردم قرار داشتند و به خاطر چنین موانعی، سرمایه‌گذار اصلاً نمی‌توانست در این مناطق کاری انجام دهد.
تاجیک در ادامه گفت که قرار شد این مناطق در قالب بسته‌ای به هیأت دولت ارائه شود تا با تأیید و تصویب آن، این تعداد منطقه از فهرست اصلی خارج شود.
در حال حاضر از 28 منطقه نمونه گردشگری همدان 4 منطقه علیصدر، گنجنامه، سامن و باغ میوه در دست سرمایه‎گذاران است.
برگزاری این نشست در همدان می‌تواند زمینه را برای معرفی پتانسیل‌های مناطق نمونه گردشگری در همدان برای جذب سرمایه‌گذار مهیا کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com