1403-03-171403-03-27bool(false) آيت‌ا... را خسته نكنيد! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 27 خرداد 1403

Today : Sun, June 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  74714 تاریخ انتشار:  1395-08-24 - 05:45 تعداد بازدید:  1634
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

محمدی امام جمعه محبوب مردم
آيت‌ا... را خسته نكنيد!

سرمقاله

1- جايگاه ولي فقيه در نظام سياسي ايران، محوريت وحدت و نقطه اشتراك تمام شيعيان و ايراني‌هاست بر اساس اين نگاه متعالي، ايراني‌ها در اشتراكات، داراي يك سرزمين، يك رهبر و يك پرچم هستند.
2- نماينده ولي فقيه در استان‌ها، به لحاظ جايگاه، جايگاهي شبيه رهبري در كشور دارند و در واقع دفتر آنها بايد محل رجوع و خانه اميد تمام مردم استان باشد و نماينده ولي فقيه به لحاظ منش و رفتار و اخلاق سياسي و اجتماعي شبيه‌ترين افراد به رهبر انقلاب باشد.
3- آيت‌ا... محمدي، نماينده ولي فقيه در استان به شهادت مردم استان در همدان، تلاش كرده كه مردم را به نظام و رهبري انقلاب اميدوار نگه داشته و در ميدان حفظ كند.
آيت‌ا... محمدي همواره كوشيده تا راهبردهاي اعلامي رهبر معظم انقلاب را در استان به درستي اجرا و مطالبه كند. رفتار ايشان نماد درست و دقيق اتحاد، جذب حداكثري و دفع حداقلي، اخلاق، عرفان و مداراست.
4- آيت‌ا... محمدي در استان به خاطر اينكه حاضر نشده تنها نماينده ولي فقيه براي گروهي خاص باشد، سنگ بسيار خورده است.
نمونه آن انتخابات خبرگان گذشته است كه عده‌اي در تخريب نماينده ولي فقيه، ايشان را به ضديت با آرمان‌هايي كه براي آنها هزينه داده، تخريب كردند اما نتيجه آن همه تخريب، باعث بسته شدن ورودي دفتر نماينده ولي فقيه در استان، به روي مسببان اين نوع رفتارها نشد و همه ديدند كه آيت‌ا... محمدي با بزرگي و گذشت بسيار از اين موضوع گذشتند تا درس عبرتي براي همه آناني باشد كه در سپهر سياست ايران با چراغ دنبال اخلاق و سياستمداران اخلاق‌پيشه مي‌گردند.
5- تلاش‌هاي آيت‌ا... محمدي استان همدان را به عنوان شهر علم و دانش و عرفان و عشق معرفي كرده است.
در اين زمينه اگر فعاليت‌هاي ايشان در معرفي بوعلي‌سينا نبود، امروز شايد از اين نماد عقلانيت ايران اسلامي در همدان اثري باقي نمانده بود. ايشان باعث شده‌اند كه مردم همدان براي حسين بوعلي‌سينا اين انديشمند بزرگ شيعه فاتحه بخوانند.
6- آيت‌ا... محمدي يك معلم اخلاق عملگرا است. ايشان اگر درس اخلاق مي‌گويد، در مرحله اول خود عمل مي‌كند.
اخلاق ايشان در ترويج برادري و سبك زندگي ايراني- اسلامي و اقتصاد مقاومتي بسيار مؤثرتر از چندين همايش و سمينار پرهزينه است.
آيت‌ا... محمدي، اخلاق اسلامي را آنچنان  كه از يك عالم اسلامي انتظار مي‌رود ترويج و تبليغ كرده و مي‌كند.
7- رابطه مردم همدان با آيت‌ا... محمدي رابطه‌اي ريشه‌دار و در ادامه رابطه مردم با روحانيت اصيل شيعه است.
اين رابطه باعث شده تا بسياري از انحرافات در همدان با علاقه مردم به روحانيت و نمايندگي ولي فقيه در استان، ايجاد نشود.
8- مردم استان اين روزها نگران شايعه‌اي شده‌اند كه از استعفاي آيت‌ا... محمدي به دليل خستگي خبر مي‌دهد، آيت‌ا... اگر از خستگي هم صحبت كرده اين به مفهوم كنار رفتن و محروم شدن مردم از خدمات نماينده ولي فقيه كه مردم ايشان را به اين سمت پذيرفته‌اند و ارتباط صميمانه دارند، نيست.
آيت‌ا... بايد بماند و مردم استان را با منش و روش رهبري انقلاب همچون گذشته بيشتر آشنا كند. مردم همدان كه از فضاي غبارآلود انتخابات با حمايت از آيت‌ا... محمدي گذر كرده‌اند، مي‌خواهند كه آيت‌ا... محمدي همچنان در برابر تخريب‌ها، فشارها و جلوتر يا عقب‌تر حركت كردن از رهبري در استان ايستاده و مردم را با نعمت ولايت فقيه بيشتر آشنا كنند.
9- قرار است ساعت 10 صبح امروز تجمعي مردمي براي بيعت مجدد با آيت‌ا... محمدي از سوي جمعي از ايثارگران و مردم استان در مقابل دفتر نماينده ولي فقيه در استان در ميدان شهيد مفتح برگزار شود. هرچند آيت‌ا... با تواضع و فروتني در پيامي به برگزاركنندگان اين تجمع خواستار لغو آن شده اما به نظر مي‌رسد كه ايثارگران بر اين بيعت مجدد اصرار دارند.
واقعيت آن است كه فضاي غبارآلود انتخابات و رأي آوردن آيت‌ا... در شرايطي كه به شدت تخريب شد، آزار ديد و تهمت‌ها را تحمل كرد، بيعت مجدد مردم استان با ايشان بود كه انتظار مي‌رود اگر كسي تا آن تاريخ منتظر بيعت بود، ديگر اين موضوع را پيگيري نمي‌كرد.
به هر حال مردم از كساني كه داستان انتخابات را ادامه مي‌دهند، مي‌خواهند كه آيت‌ا... را خسته نكنند و بگذارند رابطه روحانيت اصيل شيعه به واسطه آيت‌ا... محمدي با مردم همدان برقرار باشد. هرچند تاكنون از اين تلاش‌ها نتيجه نگرفته‌اند و نخواهند گرفت.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com