تغییر مدیران برای خوشایند افراد نیست همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 16 مرداد 1399 - شماره 3821
 
امروز : يكشنبه ، 19 مرداد 1399

Today : Sun, August 9, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  65309 تاریخ انتشار:  1394-08-20 - 05:45 تعداد بازدید:  1611
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار در غرفه همدان‌پيام:
تغییر مدیران برای خوشایند افراد نیست

نویسنده : معصومه كمالوند-خبرنگار اعزامی

سرمقاله

«تغييرات و جابه‌جايي‌ها در استان همدان بنابر ضرورت و با هدف توسعه استان صورت گرفته است و شايد تغييرات ديگر هم با همين هدف انجام شود.»
اين گفته استاندار همدان در غرفه‌ همدان‌پيام است كه در پاسخ به خبرنگار ما مطرح كرد.
محمدناصر نيكبخت روز گذشته در بازدید از غرفه رسانه‌ها به نمایشگاه بیست‌ویکم مطبوعات و خبرگزاری‌هاي كشور آمد. وي در ادامه بازديد از اين نمايشگاه با حضور در غرفه همدان‌پيام به گفت‌وگو با مدیرمسئول این روزنامه پرداخت.
نيكبخت که روز گذشته در پایتخت با حضور در نشست‌های مختلف و دیدار با وزیران، روز پر کاری را سپری کرده بود، چهارمین روز از نمایشگاه بیست‌ویکم را به دیدار رسانه‌ای‌ها آمد؛ در این دیدار از تلاش رسانه‌های استان و امیدافزایی آنها به مردم، سخن گفت و اینکه این تلاش‌ها در استان با فرهنگ غنی که آنها را نسبت به سایر استان‌ها متمایز کرده، برای توسعه استان قابل قدرداني است. استاندار با تأکید بر اینکه رسانه‌ها نافذترین و مؤثرترین عنصر اطلاع‌رسانی، پیام‌رسانی و پیام‌گیری و امید به جامعه هستند، تأثیرگذاری بالای این رسانه‌ها نقش خاصی را در جامعه دارد، گفت: اگر این وظایف ذاتی خود را آنطور که هست به آن عمل نشود نتیجه عکس خواهد داد و همه ما از دولت، رسانه‌ها و مردم باید تلاش کنیم تا امید را در میان جامعه افزایش دهیم و البته امانتدار باشیم؛ زيرا امانتداری رسانه‌ها آنها را به اهداف نهایی که همانا به نفع جامعه است، خواهد رساند. استان همدان فرهنگی‌ترین و تاریخی‌ترین استان به لحاظ دارا بودن مفاخر شایسته است و به همین سبب هم باید دارای مطبوعات و رسانه‌هایی پویا و نافذی باشد؛ هرچند نمی‌شود این اثر را نادیده انگاشت که رسانه‌های همدان پربارتر و نافذتر از رسانه‌های سایر استان‌ها عمل کرده‌اند و فراگیری‌شان هم در این زمینه قابل تقدیر است، زيرا اصل امانتداری و صداقت مداری‌شان در انجام وظایف رسانه‌ای مورد تأیید همگان است.
 حامی رسانه‌های استان هستم
اين گفته استاندار همدان در غرفه‌هاي همدان‌پيام است كه مي‌گويد: من به عنوان خدمتگزار مردم به همه رسانه‌های همدان که بار امنیت مادستانی‌ها را دارند به نام بزرگ و تاریخی همدان هستند، کمک می‌كنم تا همدان را به جایگاهی که شایسته آن است، برسانیم.
 فعالیت تیم رسانه‌ای همدان پیام قابل قدرداني است
روزنامه و تیم رسانه‌ای همدان‌پیام تا جایی که مطلع هستم و یقین دارم، در گسترش فرهنگ رسانه‌ای و امیدافزایی به مردم با برنامه‌ریزی وارد شده و سطح فعالیت و تلاششان بسیار خوب بوده و قابل قدرداني است.
به گفته وي، تلاش تیم طاقتی‌احسن در کنار تجهیزات و امکانات گسترده از جمله چاپخانه، چاپ نشریات و هفته نامه‌ها و ویژه‌نامه‌های تخصصی مثل پیام‌آدینه، مادستان، شاپره و... که منتشر می‌کنند و چاپ کتاب نیز که کم و در دست اجرا دارند و گسترده‌تر خواهد شد، در آینده نزدیک شاهد انتشار کشوری همدان‌پیام خواهیم بود و ما هم باید کمک کنیم و امیدواریم همه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها امانتدار و مدافع حقوق مردم در رسیدن به توسعه باشند.
 رسانه‌ها نماینده مطالبات مردم همدان باشند
همدان مطالبات بسیاری دارد، زيرا پیشینه پیشانی‌اش از اهتمام تامی می‌گوید که در همه صحنه‌های به ثمر رسیدن این انقلاب و نظام حضور در دفاع مقدس و... به کار گرفت؛ به همین دلیل کار برای این استان و مردم آن هنوز جای توجه و مطالبه دارد.
 همدان جزو 5 استان برتر در انتشار نشریات و پوشش رسانه‌ای کشور
مدیرمسئول روزنامه همدان‌پیام هم به گزارشی از فعالیت‌های این رسانه و واحدهای چاپخانه همچنین انتشار و تولید 8 نشریه تخصصی و ویژه‌نامه و هم افزایش صفحات روزنامه به 12 صفحه، برای هر گروه از مخاطبانش به صورت تخصصی اقدام کرده است، پرداخت.
نصرت‌ا... طاقتي‌احسن در جمع مسئولان و مدیران و هیأتی که به همراه استاندار برای حضور در غرفه همدان‌پیام آمده بودند، گفت: نشریات استان همدان به نسبت سایر استان‌ها تیراژ بالاتری دارد. البته استاندارد چاپ نشریات در جهان 10 درصد است که این رقم در ایران کمتر از یک درصد است و استان همدان جزو 5 استان برتر در این حوزه و پوشش رسانه‌ای است.
 دیدار استاندار با وزیر بهداشت
استاندار همدان در ادامه حضور خود در نمایشگاه بیست‌ویکم مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور در محل مصلی تهران، به بازدید از برخی خبرگزاری‌ها، از جمله ایرنا، ایسنا، ابتکار و همچنين روزنامه و مطبوعاتی مثل ایران و صبح صادق رفت.
در این بازدیدها محمدناصر نیکبخت با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور هم دیدار و گفت‌وگو کرد.
نیکبخت تقریباً یک ساعتی را در نمایشگاه بود که نیم ساعتی از این فرصت را در جمع تیم همدان‌پیام و غرفه این رسانه حضور یافت و به سؤالات خبرنگار همدان پیام با آرامشی که حاضران را به سکوت واداشته بود، پاسخ داد.

 

 

 

 نگاه شما به نمایشگاه بیست‌ویکم در مقایسه با دوره گذشته آن و مقایسه غرفه‌های استان به نسبت سایر غرفه‌ها چگونه بود؟
از نظر بنده نمایشگاه امسال نسبت به دوره گذشته منظم‌تر نشان می‌دهد و نکته منفی خاصی یا مشکل قابل طرحی در این نمایشگاه مشاهده نکردم. اما تا جایی که بازدید داشتم غرفه‌های استان همدان به نسبت بسیاری از استان‌های دیگر برتر و قابل توجه‌تر بود.
 رئیس‌جمهوری در سخنرانی روز افتتاحیه از نشریات و مطبوعات تندرو گفت که از زندگی مردم تا مدیران را به حاشیه کشیده‌اند، آیا در استان ما از اینگونه نشریات منتشر می‌شود؟
حاشیه‌سازی، تخریب و عناد روی هم رفته، روش خوبی نیست؛ حالا چه اجتماعی چه شخصی باشد، مورد پسند قرار نمی‌گیرد و نگرفته است، ولی نقد منصفانه تأثیرگذار است.
البته گفته رئیس جمهوری ملاک اظهارنظرهاست و در استان همدان هم مورد خاصی که حاشیه‌ساز باشد، نداریم.
 آیا تغییرات برخی مدیران کل و یا جابجایی‌ها در استان، از جمله آقای افتخاری، ناشی از فشار یا برای خوش‌آمد برخی افراد یا گروه‌های اصلاح‌طلب بوده است؟
خیر؛ تغییرات در هر مرحله‌ای دلایل خاص خودش را داشت. مثلاً آقای افتخاری که اسم آوردید تقریباً 8 سالی در استان فعالیت داشته است و پس از استان هم ارتقا پیدا کرد. تغییرات دیگری هم ممکن است رخ بدهد.
این تغیرات گاهی بنا بر خواسته خود مدیران و گاهی هم بنا بر ضرورت‌هایی است که برخی سازمان‌های مرکزی می‌خواهند تا تغییراتی صورت بگیرد یا در راستای توسعه استان بوده است. البته بنده همیشه تلاش کرده‌ام تا کار مديران را مدنظر داشته باشم و ملاک‌هایي قرار دهم و مدیران هم به ملاک انتخاب، آگاهی دارند البته این تغییرات در استان برای خوشایند افراد خاصی نبوده است.
 بحث اطلاع‌رسانی خدمت دولت و کارکرد روابط‌عمومی‌ها در این حوزه بارها مورد انتقاد جنابعالی بوده است، آیا پس از 6 ماه به تدبیر و راهکاری رسیده‌اید که تقویت شوند؟
تاحدودی بهتر شده است که البته باید بیشتر توجه و تقویت شود. خدمات دولت را باید منعکس کرد به فرمایش حضرت امام(ره) یک کار که انجام می‌دهید را اطلاع‌رسانی کنید. البته دولت هم کم نگذاشت، خدمات شایسته‌ای انجام داده است که باید اطلاع‌‌رسانی شود.
  بحث قانون آگهی‌های نشریات بارها مطرح شده است و شما هم قول پیگیری و حل این مشکل دیرینه نشریات را داده‌اید، آیا به راهی رسیده است؟
آگهی‌ها را من بارها تأکید کرده‌ام. اینجا هم به مدیرکل ارشاد که در این دیدار حضور دارند می‌گویم که موضوع را پیگیری و به نتیجه برساند.
  بحث تسهیل در خرید کالاهای ایرانی و کالاهای بادوام در دستور کار قرار گرفته است. با توجه به اینکه استان همدان تولیدی خودرو و کالای اساسی ندارد، سهم استان چگونه می‌شود؟
توسعه اگر صورت بگیرد برای همه استان‌ها خواهد بود. ما اگر واحد خودروسازی در استان نداریم، اما واحدهای قطعه‌سازی داریم که بسیاری از این واحدها از خودروسازان مطالبه‌های طولانی مدتی دارند. با این روند، خرید خودرو و مشکلاتی که برای خودروسازان پیش آمد، قطعه‌سازی‌ها را هم با مشکل مواجه کرد.
 2 سال از حضور جنابعالی در استان گذشت، برنامه‌ها و همایش‌های متعدد سرمایه‌گذاری، گردشگری و کشاورزی برگزار شد؛ به چه نتایج عملی رسیده‌اید؟
همایش‌های سرمایه‌گذاری بسیاری از مصوبه‌ها و برنامه‌هایش عملی شده و دستاوردهای خوبی هم داشته است. 3 پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در رزن، همچنین پروژه‌هایی در ملایر و همدان هم در حال اجراست.
در صادرات هم تأثیرگذاری بالایی داشته‌ایم؛ از همایش سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار در آن بسیار راضی هستیم.
 برای همایش میرسیدعلی همدانی که (امروز و فردا) بیستم‌ و بیست‌ویکم آبان‌ماه به میزبانی همدان برگزار خواهد شد، چه میهمانانی از خارج استان خواهند آمد؟
حضور سفیران 6 کشور را در استان خواهیم داشت. همچنین مسئولان کشور تاجیکستان در سطح وزیر و معاونت و رؤسای دانشگاه به همراه نخبگان کشور تاجیکستان حضور خواهند داشت که برخی از آنها هم تا امروز(دوشنبه) در استان حضور یافته‌اند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com