جایگاه فراحزبی نمایندگی ولی فقیه دراستان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 30 بهمن 1398 - شماره 3698
 
امروز : پنجشنبه ، 1 اسفند 1398

Today : Thu, February 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  91360 تاریخ انتشار:  1397-12-21 - 06:00 تعداد بازدید:  376
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جایگاه فراحزبی نمایندگی ولی فقیه دراستان

سرمقاله


با مطرح شدن نام حجت الاسلام والمسلمین شعبانی در محافل سیاسی استان مواضع دوگانه ای نسبت به انتصاب وی به نمایندگی ولی فقیه در استان مشاهده شد.
در نگاهی کلی اصولگرایان از این انتصاب خوشحالی کرده و گروهی از آنها که به تندروی مشهور هستند، سابقه فعالیت اصولگرایانه حجت الاسلام والمسلمین شعبانی را دلیلی بر تداوم آن نگاه در جایگاه نماینده ولی فقیه در استان فرض کرده و از اکنون نسخه توصیه ها و تاکیدات اصولگرایانه از این جایگاه را پیچیده اند.
در مقابل اصلاح طلبان هنوز منتظر نخستین نطق امام جمعه جوان همدان مانده و تنها از رفتن آیت ا... محمدی از این جایگاه متاثر هستند اما با این حال جوانگرایی در این جایگاه را نکته ای بسیار مثبت ارزیابی می کنند.
اما فارغ از نگاه اصولگرایان و اصلاح طلبان و دیگر طیف‌های سیاسی به جایگاه امام جمعه جدید شهر همدان باید همگان به این نکته توجه کنند که جایگاه نماینده ولی فقیه در استان فراتر از احزاب است و نباید از آن انتظار عملکرد حزبی داشت.
نماینده ولی فقیه همچون پدر که وحدت و انسجام خانواده را ایجاد می کند با تلاش خود همه را در زیر چتر انقلاب جذب و وحدت را برای استان ایجاد و با محور وحدت شدن، از آن صیانت می کند.
در احکام صادره از سوی مقام معظم رهبری برای نماینده ولی فقیه در استان ها نیز سلوک با همگان تاکید شده و این نکته بسیار با اهمیت است تا گروهی امام جمعه را در انحصار خود نخواهند و بدانند که این جایگاه باید در دسترس همگان باشد.
رمز موفقیت آیت ا... محمدی در استان در اجرای عملی وحدت و خط قرمز قرار دادن آبروی استان و مدیران استان برای خود بود.
روشن است وقتی وحدت و آبروی استان و مدیران استان خط قرمز باشد، فضایی برای یکجانبه گرایی، حزب بازی، گروه گرایی و حاشیه سازی و تفرقه اندازی باقی نخواهد ماند.
آیت ا... محمدی در این سالها وحدت در استان را با سختی پاسداری کرد و اکنون استانی متحد و دفتری در شأن و جایگاه و احترام خود را تحویل حجت الاسلام والمسلمین شعبانی خواهد داد تا وی کار سختی در این مسیر نداشته باشد.
 هرچند صیانت از دستاوردهای آیت ا... محمدی در این جایگاه سخت می نماید اما سابقه سیاسی و فعالیت های علمی حجت الاسلام والمسلمین شعبانی به خوبی حکایت از منطقی بودن وی در رفتار و عقلانیت در عمل دارد که می تواند دفتر نماینده ولی فقیه را به عنوان جایگاهی فرا حزبی و محور وحدت در استان حفظ کند.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com